Za volantom za komunitu

Za volantom za komunitu

Tento december si za volant za silnejšie komunity sadne aj Kristína Tormová a Matúš Krnčok. Pridaj sa k nim a nabi ich dobrom.

Máme už
588
Vďaka
26 darcom
Zatiaľ na
14 projektov

Komunitné organizácie sú presne tie malinké, o ktorých ste asi nikdy nepočuli, ale ulica, sídlisko či mesto by bez nich nebolo "to pravé". Teraz je ten správny čas nabiť Slovensko dobrom a dodať im novú silu. Tu nájdeš organizácie, ktoré sa budujú silnejšie komunity. Ako na to?

--> Pridaj sa k ich vianočnej výzve, nabi ju dobrom a jednoducho daruj.

--> Alebo sa nechaj zviesť pre dobrú vec :) Nasadni do špeciálneho vianočného taxíka, odvez sa za dar a za volantom možno bude sedieť práve Kristína Tormová alebo Matúš Krnčok. Program nájdeš TU.

Pre viac info sleduj náš Facebook alebo Instagram.

Darujme hluchoslepým farebný život
Chýba ešte 1 403,62 €

Darujme hluchoslepým farebný život

Maják n.o.

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 563,75 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 100 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.

Adoptujte si kozy a zachráňte orchidey
Chýba ešte 486,3 €

Adoptujte si kozy a zachráňte orchidey

Bratislavské regionálne ochranárske združenie

Adopciou podporíte kozy ochranárky pri obnove vzácnych pasienkov a lúk

Pripravme domovákov do života
Chýba ešte 2 324,25 €

Pripravme domovákov do života

Púpava

Predstavte si, že máte čerstvých 18. Stojíte na prahu domu, za ktorým vás čaká samostatný život. Nie je to však dom vašich rodičov, ale detský domov - a ako to všetko pokračuje

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 4 806,2 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Okná do sveta
Chýba ešte 754,35 €

Okná do sveta

Claudianum

Pracujeme na vybudovaní podporovaného bývania pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím. Spolu s Vami sme urobili veľký krok v rekonštrukci vybraných priestorov - výmenu okien. Chceme pokračovať ďalej a každý deň otvárať symbolické okná, prepájať svet zdravých a postihnutých.

Katarínka - história "na vlastnej koži"

Katarínka - história "na vlastnej koži"

Katarínka

Cieľom projektu Katarínka je záchrana ruín Kláštora a Kostola sv. Kataríny, významnej kultúrnej i historickej pamiatky.

Les nie je smetisko
Chýba ešte 1 100 €

Les nie je smetisko

Všestranko

Viete aký dlhý čas je potrebný na rozloženie odpadkov zanechaných v prírode? Pomôžte nám finančným príspevkom a naše združenie rozmiestni na Slovensku tieto skvelé vzdelávacie informačné panely. Pomôžete sebe a nasledujúcim generáciám zachovať čistú prírodu nezaťaženú odpadom.

Hlinohranie
Chýba ešte 2 615,75 €

Hlinohranie

Čarovný prútik

Splnili sme si sen o keramickej peci, naučíme sa s ňou pracovať a môžeme vyrábať. Na výrobu potrebujeme materiál. Hlinu, formy na hrnčeky z tekutej hliny, hrnčiarsky kruh a glazúry.

POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 5 102,28 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Každý máme nejaký životný príbeh, niektorí veselší, iní ťažší a smutnejší. Aj keď nás život skúša, vždy je priestor na úsmev, milé slovo a objatie. Veríme v človečenstvo v nás, ktoré nám pomáha prekonávať životné prekážky. Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá Vaše dieťa. Aj Vaša finančná podpora dokáže zjemniť náročné obdobie života rodín, v ktorých dieťa prechádza transplantáciou kostnej drene a onkologickou liečbou. Prostriedky z Dobrej krajiny nám pomôžu vybudovať online platformu pre deti a mládež s transplantovanou kostnou dreňou v SR, prostredníctvom, ktorej môžu podporovať deti a mladých ľudí, ktorí prechádzajú procesom transplantácie, komunikovať a zdielať svoje životy v doliečovacom post-transplantačnom procese.

Ihrisko pre všetky deti
Chýba ešte 146,85 €

Ihrisko pre všetky deti

Barlička

Na prešovskom Sídlisku III spoločne vytvorme hraciu a objaviteľskú zónu na bezbariérovom ihrisku pre všetky deti, s postihnutím aj bez. Na podnet rodín s deťmi by sme radi otvorili detské ihrisko prispôsobené tak, aby na ňom mohli jačať, jašiť sa a smiať všetky deti bez ohľadu na svoje špeciálne potreby.

Stará Jedáleň
Chýba ešte 3 862,98 €

Stará Jedáleň

Stará Jedáleň

Pozrite si príbeh neobyčajného komunitného centra pre decká na obyčajnom bratislavskom sídlisku. Staňte sa súčasťou komunity Stará Jedáleň.

Pre každé dieťa (v)čas
Chýba ešte 4 924 €

Pre každé dieťa (v)čas

Centrum včasnej intervencie Trnava, n.o.

Podpora rodín s dieťaťom s postihnutím je opodstatnená ak je včas.

Čo ďalej

Ak darujete na túto tému, Váš príspevok rovným dielom rozdelíme medzi projekty, ktoré sa Vám zobrazili.
Ak chcete podporiť len konkrétny projekt, kliknite na jeho názov a darujte. Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.