Za volantom za komunitu

Za volantom za komunitu

Tento december si za volant za silnejšie komunity sadne aj Kristína Tormová a Matúš Krnčok. Pridaj sa k nim a nabi ich dobrom.

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Zatiaľ na
11 projektov

Komunitné organizácie sú presne tie malinké, o ktorých ste asi nikdy nepočuli, ale ulica, sídlisko či mesto by bez nich nebolo "to pravé". Teraz je ten správny čas nabiť Slovensko dobrom a dodať im novú silu. Tu nájdeš organizácie, ktoré sa budujú silnejšie komunity. Ako na to?

--> Pridaj sa k ich vianočnej výzve, nabi ju dobrom a jednoducho daruj.

--> Alebo sa nechaj zviesť pre dobrú vec :) Nasadni do špeciálneho vianočného taxíka, odvez sa za dar a za volantom možno bude sedieť práve Kristína Tormová alebo Matúš Krnčok. Program nájdeš TU.

Pre viac info sleduj náš Facebook alebo Instagram.

Darujme hluchoslepým farebný život
Chýba ešte 1 645,25 €

Darujme hluchoslepým farebný život

Maják n.o.

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 561,42 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 934,02 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.

Adoptujte si kozy a zachráňte orchidey
Chýba ešte 1 226,46 €

Adoptujte si kozy a zachráňte orchidey

Bratislavské regionálne ochranárske združenie

Adopciou kozy ochranárky podporíte obnovu vzácnych pasienkov a lúk

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 975,52 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Okná do sveta
Chýba ešte 3 051,89 €

Okná do sveta

Claudianum

Mať možnosť sa začleniť, patriť do komunity. Mať možnosť budovať priateľstvá, získavať sociálne a pracovné zručnosti. Mať možnosť každý deň otvárať symbolické okná, prepájať svet zdravých a postihnutých. Pomôžme dať tieto možnosti.

Katarínka - história "na vlastnej koži"
Chýba ešte 1 936,13 €

Katarínka - história "na vlastnej koži"

Katarínka

Cieľom projektu Katarínka je záchrana ruín Kláštora a Kostola sv. Kataríny, významnej kultúrnej i historickej pamiatky.

POMÁHAME S ÚSMEVOM
Chýba ešte 4 859,27 €

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá dieťa, či mladý človek. Jednou z aktivít projektu POMÁHAME S ÚSMEVOM je aj organizácia celoslovenského stretnutia detí, mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou a ich súrodencov, aby sme podporili ich návrat do bežných životov po niekoľkomesačnej sociálnej izolácii. Chceme im pomôcť znovuobnoviť ich sebavedomie a dravosť mladosti. Po turbulentnom období vyčariť úsmev na ich tvárach. V roku 2019 sa stretnú už po tretí krát, po Oščadnici a Myjave to tentokrát bude v Ružomberku.Témou bude zdravým pohybom a zdravou výživou rýchlejšie do bežného života. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, ktorými ich spolu posunieme opäť do života.

Akadémia samostatného života
Chýba ešte 1 999,27 €

Akadémia samostatného života

Barlička

Sme radi, že deťom a mladým ľuďom s postihnutím sa dostáva veľa podpory. Čo v malom veku pomáha však často neskôr spomaľuje a mladí sa tak nemajú kde učiť samostatnosti. Spájame školu, denné centrum, podporované zamestnávanie a bývanie a vytvárame Akadémiu samostatného života.

Stará Jedáleň
Chýba ešte 4 989,77 €

Stará Jedáleň

Stará Jedáleň

Pozrite si príbeh neobyčajného komunitného centra pre decká na obyčajnom bratislavskom sídlisku. Staňte sa súčasťou komunity Stará Jedáleň.

Pre každé dieťa (v)čas
Chýba ešte 4 994,52 €

Pre každé dieťa (v)čas

Centrum včasnej intervencie Trnava, n.o.

Podpora rodín s dieťaťom s postihnutím je opodstatnená ak je včas.

Čo ďalej

Ak darujete na túto tému, Váš príspevok rovným dielom rozdelíme medzi projekty, ktoré sa Vám zobrazili.
Ak chcete podporiť len konkrétny projekt, kliknite na jeho názov a darujte. Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.