Za volantom proti chudobe

Za volantom proti chudobe

Tento december si za volant proti chudobe sadne aj Jano Gordulič a Stano Staško. Pridaj sa k nim a nabi ich dobrom.

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Zatiaľ na
10 projektov

Slovensko je dobrá krajina, kde chudoba nemá miesto. Súhlasíš? Tak teraz je ten správny čas nabiť Slovensko dobrom a spoločne proti nej zabojovať. Tu nájdeš organizácie, ktoré sa venujú ľuďom, ktorí v živote toľko šťastia nemali. Ako na to?

-->Pridaj sa k ich vianočnej výzve, nabi ju dobrom a jednoducho daruj.

-->Alebo sa nechaj sa zviesť pre dobrú vec :) Nasadni do špeciálneho vianočného taxíka, odvez sa za dar a za volantom možno bude sedieť práve Jano Gordulič alebo Stano Staško. Program nájdeš TU.

Pre viac info sleduj náš Facebook alebo Instagram.

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova
Chýba ešte 9 365,26 €

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

Nosiči batožín Nota bene
Chýba ešte 2 671,8 €

Nosiči batožín Nota bene

Proti prúdu, vydavateľ Nota bene

Dávame šancu ľuďom bez domova, aby si pomohli sami. Predávajú časopis Nota bene a niektorých z nich zamestnávame ako Nosičov batožín na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave.

Podajte ruku ľudom bez domova na ich ceste z ulice
Chýba ešte 3 581 €

Podajte ruku ľudom bez domova na ich ceste z ulice

Vagus

Pridajte sa k našej podpore priamo v teréne. Streetworkový tím je najčastejšie prvý a niekedy aj jediný, ktorý prichádza do kontaktu s ľuďmi žijúcimi na ulici. Darujte a podporte ľudí bez domova na začiatku ich náročnej cesty na konci ktorej je trvalá práca, vlastné bývanie a oddĺženie.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 308,23 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Divadlo bez domova
Chýba ešte 1 868,65 €

Divadlo bez domova

Divadlo bez domova

Ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím a iní ľudia na "okraji" hrajú divadlo. V divadle dávajú svoje umenie divákom a zároveň pomáhajú svojim kolegom. Vašich 10 eur umožní 1 hercovi/herečke v našom divadle odohrať 1 divadelné predstavenie.

Susedská pomoc Ukrajine
Chýba ešte 9 707,4 €

Susedská pomoc Ukrajine

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (Susedská pomoc Ukrajine)

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už dva roky žijú v provizóriu, ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Deti Afriky
Chýba ešte 2 987,65 €

Deti Afriky

Deti Afriky SK

Potrebujeme Vašu pomoc pri zakúpení postelí a nábytku pre internát strednej školy Yedidia v Tanzánii, ktorý bude zriadený pre dievčatá a študentov so zdravotným postihnutím z chudobných rodín.

DORKA bag - Taška, ktorá má príbeh
Chýba ešte 3 073,9 €

DORKA bag - Taška, ktorá má príbeh

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar 2

Unikátny projekt šitia nákupných a plážových tašiek z materiálu, ktorý by inak skončil na smetisku. Nový príbeh pre ženu v núdzi, ďalšia šanca pre banner. Pomôžme vytvárať nové šťastné príbehy.

Dajme šancu utečencom
Chýba ešte 5 318,4 €

Dajme šancu utečencom

Liga za ľudské práva

Pomáhame utečencom, ktorí na Slovensku žiadajú o azyl, ako aj tým, ktorým už bola poskytnutá medzinárodná ochrana. Snažia sa tu žiť, naučiť sa slovenský jazyk, nájsť si prácu, začleniť sa do našej spoločnosti... začiatky sú ťažké a my našim klientom pomáha ich prekonať a viesť plnohodnotný život.

Omama
Chýba ešte 12 747,32 €

Omama

Cesta von

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Pomôžme tým, ktorí nemali pri narodení šťastie, budovať cestu von.

Čo ďalej

Ak darujete na túto tému, Váš príspevok rovným dielom rozdelíme medzi projekty, ktoré sa Vám zobrazili.
Ak chcete podporiť len konkrétny projekt, kliknite na jeho názov a darujte. Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.