Vzdelávanie

Vzdelávanie

Garantuje nám ho Ústava, no napriek tomu k nemu nemajú všetci rovnaký prístup. Vedomosti otvárajú nové možnosti a zároveň zbavujú závislosti.

Máme už
20096
Vďaka
356 darcom
Zatiaľ na
14 projektov

Garantuje nám ho Ústava, no napriek tomu k nemu nemajú všetci rovnaký prístup. Vedomosti otvárajú nové možnosti a zároveň zbavujú závislosti.

Každý má právo na vzdelanie. Nie všade sa však toto právo napĺňa. Pomôžte sociálne slabším získať prístup ku kvalitnému vzdelaniu, zlepšovať svoje školské výsledky a uspieť v skúškach dospelosti.

Prečítaj živú knižku a búraj predsudky
Chýba už len 671,43 €

Prečítaj živú knižku a búraj predsudky

Amnesty International

Sú objektom predsudkov, kvôli vojne opustili svoje domovy, bývali na ulici, žijú s zdravotným znevýhodnením, boli šikanovaní... Pomôžte nám búrať predsudky a namiesto teórie, prednášky či filmu o ľudských právach mladým ľuďom svoj výnimočný životný príbeh budú môcť rozpovedať jeho skutoční hrdinovia/ky.

Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov
Chýba už len 239,38 €

Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov

Nadácia Pontis

Chceme dať kenským stredoškolákom a absolventom šancu, aby si našli prácu. Preto ich vzdelávame v oblasti IT a pomáhame im rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Zameriavame sa na vidiecke školy v kraji Taita Taveta so žiadnymi alebo len obmedzenými technológiami.

AJ Ty v IT Ak ty pridáš, my pridáme
Chýba už len 3 642,1 €

AJ Ty v IT

Aj Ty v IT

Podporujeme dievčatá, aby sa nebáli informatiky a odstraňujeme predsudky o "mužskej profesii". Pridajte sa a pomôžte nám priniesť o Dva a pol ženy viac na každé IT oddelenie! Prečo? Pretože IT sektor na Slovensku už nesmie prísť ani o jednu šikovnú ženu.

Včelia kRAJina
Chýba už len 3 406,58 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.

Známky pre lepšiu budúcnosť Ak ty pridáš, my pridáme
Chýba už len 190,55 €

Známky pre lepšiu budúcnosť

Človek v ohrození

Doučovanie a tútoring detí z rómskych osád.

Šanca pre talentované rómske deti Ak ty pridáš, my pridáme
Chýba už len 1 569,95 €

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Learn2Code pre deti Ak ty pridáš, my pridáme
Chýba už len 4 939,96 €

Learn2Code pre deti

Learn2Code

Pomôžte zriadiť záujmové programátorské krúžky pre deti (žiakov ZŠ a osemročných gymnázií) vo veku 8-14 rokov. Pretože programovanie je nevyhnutnou zručnosťou 21. storočia.

Dobrá krajina
Chýba už len 1 410,77 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete 58 skvelých projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami Dobrú krajinu.

Chcem byť v obraze
Chýba už len 2 256,98 €

Chcem byť v obraze

DSS Integra

Projekt "Chcem byť v obraze" je zameraný na modernizáciu výchovno-vzdelávacej činnosti detí a mladých dospelých s ťažkým zdravotným znevýhodnením prostredníctvom interaktívneho príslušenstva.

Chceme viac vnímavých škôl na Slovensku
Chýba už len 1 542,59 €

Chceme viac vnímavých škôl na Slovensku

Od emócií k poznaniu - EDUMA

Chceme na Slovensku tvoriť vnímavú spoločnosť. Snažíme sa odbúravať strach a predsudky voči zraniteľným skupinám ľudí cez porozumenie ich potrieb, prekážok a prežívanie. Na to, aby sme im rozumeli viac, využívame storytelling a emocionálne učenie a práve o tom je aj naša 4vé Akadémia rozvoja kritického myslenia.

Sokratov inštitút Ak ty pridáš, my pridáme
Chýba už len 627,09 €

Sokratov inštitút

Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIvica

Sokratov inštitút (SI) vychováva sociálnych lídrov - aktívnych, čestných, šikovných a pokorných ľudí, ktorí sa budú aktívne podieľať na budovaní moderného a demokratického Slovenska.

Záchrana diel známych fotografov Tatier
Chýba už len 4 869,08 €

Záchrana diel známych fotografov Tatier

Pro Meliori

Každý sa dnes rád obzrie do minulosti, porovnáva život, miesto kde žije, architektúru tej doby. Ľudia navštevujú archívy, pátrajú po svojich predkoch, po svojich koreňoch. Pátrajú po historických udalostiach, hľadajú súvislosti. My pátrame po stopách známych fotografov akými boĺi Karol Divald, Viliam Malík či Juraj Weincziller. Pomôžte nám v tom!

Generácia 3.0 – zmena vo vzdelávaní sa už deje
Chýba už len 13 466,14 €

Generácia 3.0 – zmena vo vzdelávaní sa už deje

Nadácia Pontis

Aj v našej krajine môžu byť deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pridajte sa ku Generácii 3.0 a pomôžte nám zmapovať inovatívne prístupy a ľudí, ktorí zlepšujú vzdelávanie na Slovensku.

Online psychologická pomoc
Chýba už len 3 512,57 €

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 478 mladých ľudí zo Slovenska sa v prvom polroku na našu internetovú poradňu obrátilo s túžbou spáchať samovraždu. Hľadali pomoc. IPčko už šiesty rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

Čo ďalej

Ak darujete na túto tému, Váš príspevok rovným dielom rozdelíme medzi projekty, ktoré sa Vám zobrazili.
Ak chcete podporiť len konkrétny projekt, kliknite na jeho názov a darujte. Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.