Piata loď

Piata loď

Ďakujeme všetkým divákom, ktorí si prišli pozrieť film PIATA LOĎ a pridali sa tak ku našej zbierke pre nízkoprahové a krízové komunitné centrá. Počas prvého týždňa sme vďaka vám vyzbierali 5456 eur.

Máme už
5686
Vďaka
5 darcom
Zatiaľ na
3 projekty

Jedno euro z každého zakúpeného lístka na film PIATA LOĎ počas prvého týždňa v slovenskej kinodistribúcii sme venovali na organizácie Centrum Slniečko, Ulitu a Mládež ulice.

Tvorcovia filmu PIATA LOĎ vedia, že dokonalá rodina sa nedá poskladať tak ľahko ako papierová lodička. Film režisérky Ivety Grófovej ocenili aj na Berlinale.

PIATA LOĎ rozpráva príbeh netradičnej detskej rodiny inšpirovaný skutočnou udalosťou. Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať.

Trailer si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/7aydXwwAHC8

Viac o filme na www.filmpiatalod.sk

Ak chcete podporiť prácu s deťmi na ulici a v krízových centrách viac ako len kúpou lístka na film PIATA LOĎ, môžete tak urobiť priamo tu. Ďakujeme.

Naordinujme hru deťom bez lásky
Chýba ešte 3 456,4 €

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

Vyjdime z Ulity
Chýba ešte 1 375,5 €

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Časťou plnou detí a mládeže, ktorí ale nemajú kde zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Preto je tu už 14 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 4 806,2 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Čo ďalej

Ak darujete na túto tému, Váš príspevok rovným dielom rozdelíme medzi projekty, ktoré sa Vám zobrazili.
Ak chcete podporiť len konkrétny projekt, kliknite na jeho názov a darujte. Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.