Známky pre lepšiu budúcnosť Ak ty pridáš, my pridáme

Známky pre lepšiu budúcnosť

Človek v ohrození

Doučovanie a tútoring detí z rómskych osád.

Napíšte nám
Máme už
2 409,45
Vďaka
35 darcom
Chýba nám
190,55

Deti v rómskych osadách zvyčajne len kopírujú smutný osud svojich rodičov. Dajme im šancu na vzdelanie. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky z Prešovského kraja ich individuálne doučujú a pomáhajú im zlepšiť študijné výsledky. Ak sa rozhodnete na tento projekt prispievať pravidelne, Váš dar bude zdvojnásobený 1:1. Viac info nájdete na bit.ly/dvojnasobnydar Viac o projekte.

15.12

BRAŇO TICHÝ: Aj po tých rokoch sa ráno do práce teším

Braňo Tichý z Človeka v ohrození pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Prečítajte si dnešný rozhovor zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

18.07

​Keď je ťažké rozoznať dobré od zlého

Často sa stretávame s násilným správaním, ktoré ale nevyvoláva žiadne reakcie okolia. Mnohokrát ho nik neodsúdi, nik sa zraniteľnej osoby nezastane. Mnohí sa zmierili so situáciou tak, ako je. Človek v ohrození vo svojich komunitných centrách deti učí, že je správne, ak v nás násilie vyvoláva nepríjemné pocity. Viac.

10.05

​Pre Terezku a ďalšie deti

Päť komunitných centier Človeka v ohrození pripravuje rómske deti v predškolskom veku na najdôležitejší krok - nástup na základnú školu. Na to sa dnes v Plaveckom Štvrtku chystá aj malá Terezka. Viac.

20.08

Ďakujeme za vaše dary

Počas 24 hodinovky sme vyzbierali 1035,28 eur na podporu dobrovoľníkov a deti vo vzdelávacom programe Člověka v tísni na východnom Slovensku. Viac.

17.08

Vyhráme 20. augusta bonus 1000 € pre našich študentov?

Zapojte sa do 24-hodinovky a podporte aj vy dobrovoľníkov a deti vo vzdelávacom programe Člověka v tísni na východnom Slovensku. Viac.

10.07

Zbierame školské pomôcky a detské knihy

Skončila škola a vy sa chystáte urobiť poriadok v detských izbách? Nepotrebné zošity, perá, ceruzky alebo cvičebnice nevyhadzujte. Môžu pomôcť tam, kde školské pomôcky chýbajú. Viac.

26.05

Šupni si kávu a podpor vzdelanie!

Práve teraz sa podarilo rozbehnúť zbierku školských potrieb na podporu vzdelávania. Ak máte doma navyše zošit, pero, pravítko alebo čokoľvek školské, či knihu, encyklopédiu alebo jazykovú učebnicu, pokojne to nechajte v Bratislavskej kaviarničke pod Manderlákom. Každý jeden kus sa zíde, za každý kus vopred ďakujeme. Viac.

02.04

Parádne "živé knihy" prečítané. Ďakujeme za Váš prejavený záujem.

Veľmi radi by sme poďakovali každému, kto sa čo i len na chvíľu pristavil pri našom stánku na Nedeľnej paráde a zaujímal sa o našu činnosť. Veríme, že aj s pomocou Vás spolu zmeníme svet a vytrhneme ľudí z núdze :-) Viac.

24.03

Prečítajte si "Živé knihy"

...o typických veľkonočných zvykoch na blízkom aj ďalekom východe. Príďte 29. marca do Starej tržnice v Bratislave na Nedeľnú parádu na tému „EASTern" a prečítajte si „živé knihy"- našich rómskych dobrovoľníkov a dokonca aj dobrovoľníčky z Ukrajiny o typických veľkonočných zvykoch na blízkom aj ďalekom východe. Viac.

16.01

Diskusia na tému "Z osady na strednú školu"

Pri príležitosti posledného dňa výstavy "Náš príbeh" diskutovali naši terénni sociálni pracovníci Zuzka a Jakub z lokality Plavecký Štvrtok na tému: Z osady na strednú školu - čo sa dá robiť, aby to bola bežná realita? Viac.

03.12

Náš príbeh

Prijmite pozvanie na výstavu fotografií "Náš príbeh". Viac.