Vzdelávanie k občianskym právam

Vzdelávanie k občianskym právam

Združenie občanov miest a obcí Slovenska

Viete, čo robí váš starosta? A čo vtedy, keď morálne zlyhá? Čo robiť, keď je zastupiteľstvo neschopné spolupracovať ? Vzdelávaním chceme zlepšiť obecnú samosprávu.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
2 800

Viete, čo robí váš starosta? A čo vtedy, keď morálne zlyhá? Čo robiť, keď je zastupiteľstvo neschopné spolupracovať ? Vzdelávaním chceme zlepšiť obecnú samosprávu.

www.zomos.sk
Viete, čo robí váš starosta? A čo vtedy, morálne zlyhá? Obecní poslanci i občania sú často bezradní a potrebujú usmerniť. Združenie občanov miest a obcí Slovenska sa snaží zlepšovať verejnú kontrolu vzdelávaním aktivistov a občanov priamo v mestách a obciach, kde dochádza k mareniu verejnej moci. Obce a mestá na Slovensku má vlastné právomoci, ako aj rozpočet, s ktorým hospodári. Aj preto je dôležité kontrolovať transparentnosť a rozhodnutia starostov. Prispejte aj vy k tomu, aby sme mali profesionálne spravované obce, ktoré efektívne nakladajú s verejnými financiami. Máte problém so starostom či rozhodnutiami zastupiteľstva ? Kontaktujte nás. Viac o projekte.

31.12

Šesť rokov vašej podpory ZOMOSu na Dobrej krajine

Posledný deň roka je aj posledným dňom realizácie nášho projektu a vašej podpory v danom roku. Ďakujeme. Viac.

11.11

Vlado Špánik: symbolom boli boxerské rukavice

Vladko Špánik v mene ZOMOS-u (Združenia občanov miest a obcí Slovenska) ročne navštívi až 50 obcí. Čo tam robí? Čítajte ďalej. Viac.

21.08

24 hodinovka je tu opäť

24 hodín podpory desiatok neziskových organizácií organizuje nadácia Pontis 22. augusta. ZOMOS sa aj tento rok uchádza o vašu priazeň a podporu s projektom Vzdelávanie k občianskym právam. Viac.

12.05

Cesta za vašimi problémami - ZOMOS Tour 2019

Na cestu sme sa túto jar vybrali oproti zvyklostiam z minulosti v pozmenenom minitíme, ale opäť sa vraciame k tým, ktorých už poznáme a prichádzame za novými aktivistami, poslancami alebo starostami, či primátormi. Nakoľko nášmu tradičnému lídrovi Zomos Tour, Vladimírovi Špánikovi tentokrát okolnosti skrížili plány, obmenili sme zostavu operatívne a vybrala sa za Vami trojica v zložení Vlado Sloboda, Milena Veresová a Peter Uhlár. Viac.

26.01

Zastavíme sa aj vo Fekišovciach

Priatelia patrí vám poďakovanie za podporu počas minulého roku, ktorou sme získali možnosť podporovať aktivistov a poslancov, ktorí bojujú s aroganciou moci najmä v malých obciach slovenských samospráv. Viac.

27.11

Voľby a Deň darovania, utorok :-) Giving Tuesday

Komunálne voľby potvrdili v mnohých prípadoch úspešnosť činnosti ZOMOS. Združenie občanov miest a obcí Slovenska sa snaží zlepšovať verejnú kontrolu vzdelávaním aktivistov a občanov priamo v mestách a obciach, kde dochádza k mareniu verejnej moci. Aby sme mohli pokračovať a tešiť sa z vašich úspechov vo voľbách, potrebujeme vašu pomoc. Preto ten titulok, Voľby a Deň darovania. Viac.

25.08

Bol to krásny maratón

Zistenie, že ľudia podporujú vašu činnosť, venujú vám čas i svoje peniaze, lebo sú presvedčení, že robíte veci dobre a stojí to za ich podporu, je úžasný pocit, ďakujeme. Viac.

22.08

24 hodinovka nás spojí v jednu veľkú podporu

Už je to tu. Od polnoci do polnoci zbierame v rámci 24 hodinovky peniažky na činnosť ZOMOSu smerujúcu k riešeniam vašich samosprávnych problémov a vzdelávaniu na úseku samosprávy. Viac.

14.07

ZOMOS Tour 2018

Aj tento rok vďaka Dobrej krajine a vašej podpore sme mohli vycestovať za vašimi problémami v samospráve. Viac.

30.11

S vašou podporou sa to dá. Ďakujeme

Vaša vzrastajúca podpora nám umožňuje viac pomáhať všade tam, kde nás o to požiadajú. V poslednom období sme museli okrem samotného vzdelávania aktívnych obyvateľov pristúpiť aj k trestnému oznámeniu a viacerým podaniam na prokuratúry so žiadosťou o preskúmanie postupu orgánov samosprávy. Viac.

29.10

Zasadala Správna rada ZOMOS, na programe obce Markušovce a Čierne Pole

Hľadali sme spoločne riešenia ako spacifikovať insitné vládnutie starostu s titulom JUDr, a čo so starostom, ktorý rešpektuje len seba. Viac.

30.09

Vízie nestačia

Vrátili sme sa do obce Čierne Pole na zhromaždenie občanov. Bol z toho monológ starostu a predčasný odchod obyvateľov obce. Viac.

30.08

Samospráva nemá prázdniny

Problémy samosprávy sú aj cez prázdniny. Hovorili sme o nich s aktívnymi ľuďmi počas našej letnej ZOMOS Tour 2016 v čase od 22. do 25 . augusta. Viac.

17.07

Nežijeme len zo spomienok

Nežijeme zo spomienok, ale občas sa ohliadneme. Mňa dnes potešil Facebook, keď mi pripomenul deň registrácie nášho Združenia občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS) Viac.

30.06

Ani v júni sme nelenili

Jún bol pre členov ZOMOS plný aktivít. Tri návštevy na zasadaniach obecných zastupiteľstiev, zasadanie Správnej rady a konzultácie s mnohými aktivistami a poslancami. V neposlednom rade mobilizácia darcov pre náš projekt na Dobrej krajine. Viac.

30.05

ZOMOS Restaurant Day 2016

Neváhali sme a rozhodli sme sa opäť pre organizovanie Restaurant Day aj tento rok. Sobota 21. mája bola vo Vinodole v sídle Združenia občanov miest a občanov (ZOMOS) v znamení dobrého jedla a diskusií o samospráve. Viac.

27.05

Máme nový Miestny klub ZOMOS Poltár

Prevzali sme informáciu z činnosti Zomos v Poltári aj pre vás. Najväčší Klub ZOMOS začal svoju činnosť návštevou predstaviteľov ZOMOS na zasadaní MsZ. Trochu netradične je súčasťou informácie aj osobná facebooková korešpondencia. Viac.

30.11

Dve obce, podobné problémy a jedno trestné oznámenie

Počas októbrovej ZOMOS Tour sme navštívili aj obce Zlatá Baňa a Čičava. V oboch obciach to vrelo a tušili sme, že tam bude veľa práce. Viac.

13.10

Presne po roku, ZOMOS Tour - cesta za vašimi starosťami

Členovia Združenia občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) Vladimír Špánik a Ondrej Dostál aj tento rok na 5-dňovej ceste po obciach a mestách východného a stredného Slovenska. Viac.

05.10

Milí priatelia,

Milí priatelia, v pondelok 12. októbra sa vydávame na jesennú časť našej pravidelnej ZOMOS Tour. Viac.

10.08

Trh u Filipa

Keď sa na mňa, ako na zástupcu ZOMOSu obrátila s prosbou o pomoc pri podujatí v prospech hendikepovaného chlapca Filipa, naša sympatizantka Vierka Dubačová, neváhal som ani chvíľu aj keď o podobnej činnosti v našom projekte nenájdete ani slovo. Viac.

29.06

ZOMOS opäť na cestách za aktivistami a poslancami zastupiteľstiev

Aj tento rok sa naše výjazdy za riešeniami problémov občanov, ktorých trápi netransparentné alebo arogantné konanie starostov, bude konať v dvoch etapách.Prvú sme nedávno absolvovali. Viac.

26.05

Restaurant Day - bolo super :-)

Minulý rok sme mali obavy, teraz je nám ľúto, že sme ich mali a Restaurant Day sme neorganizovali. Napravili sme to :-) 16. mája 2015 sme sa stretli s desiatkami našich sympatizantov a strávili sme s vami nádherný deň.Ďakujeme. Viac.

26.01

List orgánom slovenských samospráv

V 2960 obciach a mestách je krátko po komunálnych voľbách a v ZOMOSe sme sa rozhodli osloviť listom všetky orgány samospráv na Slovensku s nádejou, že nové funkčné obdobie bude ústretovejšie voči obyvateľom miest a obcí. Ak nie, sme tu pre Vás a spoločne sa môžeme pokúsiť problémy s Vašou samosprávou napraviť. Viac.

17.10

ZOMOS Tour 2014

Pozrite si, čo sa udialo počas ZOMOS Tour 2014. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.