Psí pomocníci

Psí pomocníci

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy

Prostredníctvom psích pomocníkov vnášame do života ľudí so zrakovým, telesným, mentálnym či sluchovým znevýhodnením samostatnosť a nezávislosť. Rovnako aj radosť, pocit istoty a priateľstvo.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2019

Máme už
687,35
Vďaka
27 darcom
Chýba nám
812,65

Prostredníctvom psích pomocníkov vnášame do života ľudí so zrakovým, telesným, mentálnym či sluchovým znevýhodnením samostatnosť a nezávislosť. Rovnako aj radosť, pocit istoty a priateľstvo.

Psích pomocníkov cvičíme už od roku 1995. Spočiatku išlo predovšetkým o vodiacich psov pre ľudí so zrakovým znevýhodnením. V poslednom období sa však na nás začali obracať aj rodičia detí s poruchou autistického spektra či dospelí s telesným a mentálnym znevýhodnením. Veľmi radi by sme vyhoveli požiadavkám ľudí, ktorí sa na nás s dôverou obracajú a pomohli im či ich rodinným príslušníkom prostredníctvom týchto špeciálnych psích pomocníkov. Výcvik štvornohých asistentov si však vyžaduje špeciálne upravenú miestnosť, v ktorej by prebiehal. Vďaka Vašej podpore budeme do tohto priestoru môcť zakúpiť potrebné pomôcky, umožníme jeho plnohodnotné fungovanie a teda aj výcvik psíkov pre tých, ktorí ich pomoc potrebujú. Viac o projekte.

11.10

Mamou nielen pre svoje deti

Počas materskej dovolenky si začala plniť sen - mať psa. Katka Kubišová začala pred 14timi rokmi okrem syna vychovávať aj budúceho psieho pomocníka. Túto aktivitu zachytila v nasledujúcom rozprávaní. Viac.

10.09

Nekŕmte nás, pracujeme

Vodiaci pes je pre človeka so zrakovým postihnutím neoceniteľným pomocníkom. Pri pohľade na milého štvornohého tvora, ktorý vedie svojho pána, mnohí cítia vlnu dojatia. Často majú tendencie psa hladkať, prihovárať sa mu, či kŕmiť. Viac.

08.08

Kľúč k ľudskosti

Ivetka je aktívna dáma, ktorá o zrak prišla pred rokmi. Pracuje ako masérka v nitrianskej nemocnici a momentálne má tretieho vodiaceho psa. Práve o ňom je Ivetkine láskavé rozprávanie, ktoré sa prelína s humorom jej vlastným. Viac.

15.07

Pre tých, ktorí nás potrebujú

Vďaka vašej podpore vyhŕňame rukávy a ideme na to - meniť získané priestory na útulné miesto, v ktorom budú prebiehať výcviky psích pomocníkov. Viac.

06.06

Očami budúceho psieho pomocníka

Ako vníma svet budúci psí pomocník v šteniatkovskom veku? Čo všetko napĺňa jeho dni? Aké zásady správania sa sú mu vštepované? Na chvíľu sme sa prevtelili do malej čiernej labradorky. Viac.

30.04

Psí pomocníci slávili svoj deň

Minulú stredu bol Medzinárodný deň vodiacich psov. Pri tejto príležitosti sme sa vydali do mesta nevidiacich na Slovensku - Levoče. A psích pomocníkov si s nami uctili aj v Rádiu Anténa Rock. Ako? :) Viac.