Susedská pomoc Ukrajine

Susedská pomoc Ukrajine

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (Susedská pomoc Ukrajine)

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už päť rokov žijú ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
10 000

Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a ohrozením. Zanechali všetko a utekali smerom na západ, do bezpečnejších regiónov. Už päť rokov žijú ďaleko od svojich domovov. Pomôžme ukrajinským utečencom.

Stovky rodín ohrozených ozbrojeným konfliktom vo východných oblastiach Ukrajiny (Doneck, Luhansk) a rodiny z Krymu opustili svoje domovy. Odchádzali narýchlo, zachraňujúc si životy pred streľbou a iným ohrozením. Dnes im okrem domova a často krát aj blízkych, ktorí prišli o život, stále chýbajú potrebné materiálne veci - jedlo, oblečenie, hygienické potreby a lieky. Vysťahovaleckých rodín je nesmierne množstvo, pomáhame aspoň tým, ktoré našli strechu nad hlavou v regióne Zakarpatskej oblasti. Viac o projekte.

25.08

Nečakajme do Vianoc

Na Zakarpatsku je teraz veľmi ťažko. Veľa chorých, málo práce, chudoba. Viac.

27.12

O živote rodín len pár kilometrov za našou hranicou

​Po piatich rokoch ukrajinského konfliktu prinášame video zo života rodín, ktorým pomáhate a prosíme o ďalšiu pomoc a podporu. V mene týchto rodín ďakujeme za to, že ste!​ Viac.

27.12

Aj vy môžete opäť pomôcť! Vysídlené rodiny na Zakarpatskej Ukrajine vás stále potrebujú!

Podporte aj vy Benefičný koncert Terasa pre Ukrajinu v nedeľu 30. decembra o 18:00 v Spoločenskom pavilóne v Košiciach. Viac.

22.10

​Ďakujeme, že pri vysídlených rodinách postihnutých ozbrojeným konfliktom na východe Ukrajiny vytrvalo stojíte už štyri roky!

Ako vyzerá život vysídlených rodín štyri roky po nútenom úteku z východu Ukrajiny? Povieme si – štyri roky sú dlhá doba, situácia rodín sa musela zlepšiť. Je to naozaj tak? Viac.

15.01

Vojnový konflikt na Ukrajine trvá už tretí rok, rodiny na úteku pomoc potrebujú

Pri treťom Benefičnom vianočnom koncerte tento rok spojili svoje sily štyri organizácie a zorganizovali veľkolepý vianočný koncert s názvom Terasa pre Ukrajinu. Výťažok z dobrovoľného príspevku divákov je určený na pomoc rodinám, ktoré sú zasiahnuté vojnovým konfliktom na Ukrajine. Viac.

26.05

Na Ukrajine pomáhame aj v roku 2017

Vysídlené rodiny z východných oblastí Ukrajiny zasiahnuté ozbrojeným konfliktom žijú mimo svojich domovov, priateľov a príbuzných už tretí rok. Rodinám, ktoré našli útočisko v Užhorode a jeho okolí, môžeme vďaka Vašej podpore naďalej pomáhať aj v roku 2017. Viac.

13.02

Ľudská pomoc je pre utečencov niekedy dôležitejšia ako matrac či topánky

Aktuálny rozhovor Sáry Činčurovej s našou kolegyňou Alenou Vachnovou zverejnený na jej blogu o našej práci s vysídlenými rodinami na Ukrajine. Viac.

11.01

Košičania opäť štedro prispeli na pomoc vysídleným rodinám na Ukrajine

Druhý ročník novoročného benefičného koncertu Terasa pre Ukrajinu priniesol okrem nádherného hudobného večera vďaka štedrosti Košičanov finančný výťažok takmer 1600 EUR na pomoc vysídleným rodinám na Ukrajine. Viac.

04.01

Koncert pre Ukrajinu - pozvánka

Pozývame Vás na novoročný benefičný koncert Terasa pre Ukrajinu, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu 8.1.2017 o 19.00 hodine v Kostole sv. Gorazda na Terase v Košiciach. Viac.

27.12

Vďaka vašej podpore sme pomáhali na Ukrajine aj v roku 2016

Rodiny, ktoré boli nútené z dôvodu ozbrojeného konfliktu opustiť svoje domovy na východe Ukrajiny a hľadali bezpečie v Zakarpatskej oblasti len kúsok od slovenských hraníc, žijú v provizórnych podmienkach v prenajatých domoch a bytoch, či v hotelových izbách, už vyše dvoch rokov. Ich situácia sa nemení a je na hranici únosnosti najmä ak ide o najzraniteľnejšie rodiny - práve týmto rodinám sme mohli pomáhať vďaka vašej podpore v roku 2016. Viac.

10.07

Deti z vysídlených rodín predviedli svoje talenty

Deti z vysídlených rodín prežili dva týždne plné športových a umeleckých aktivít a exkurzií v Užhorode a jeho blízkom okolí. Viac.

24.06

V Užhorode majú vďaka vašej pomoci deti z vysídlených rodín svoj prvý denný tábor

Od 20.júna 2016 prebieha v užhorodskom Hoteli Intourist – Zakarpattyia prvý turnus denného tábora pre deti z vysídlených rodín, ktorý zorganizoval Úsmev ako dar v spolupráci s vysídlenými rodinami. Viac.

31.05

Podporte denné tábory pre deti z vysídlených rodín

Pomôžme deťom z vysídlených rodín v Zakarpatskej oblasti, postihnutých ozbrojeným konfliktom na východe Ukrajiny, prežiť toto leto radostne a aktívne v denných táboroch zameraných na podporu a rozvoj ich talentov. Viac.

20.01

Novoročný benefičný koncert pre Ukrajinu v Košiciach na Terase

Desiatky návštevníkov benefičného koncertu prispeli na pomoc vysídleným rodinám na Ukrajine. Viac.

30.12

Vďaka Vám sme v roku 2015 mohli pomáhať desiatkam vysídlených rodín

Vďaka Vašej podpore sme mohli deväť mesiacov pomáhať desiatkam rodín na úteku pred ozbrojeným konfliktom na východne Ukrajiny, ktoré našli dočasné útočisko v Zakarpatskej oblasti, vzdialenej stovky kilometrov od ich domovov, ale len pár kilometrov od slovenskej hranice. Už vyše roka žijú a bývajú v provizóriu a neistote, denne bojujúc o prežitie. Viac.

04.08

Vaša susedská pomoc sa premietla do kuchynky a práčovne pre ukrajinské rodiny

Vďaka vám sa podarila dobrá vec. Už niekoľkokrát sme vás informovali o tom, ako prostredníctvom vašich finančných darov pomáhame rodinám, ktoré so strachom o svoje životy utiekli z vojnových častí Ukrajiny a útočisko našli v hoteli Zakarpatia v Užhorode. Viac.

15.06

Vďaka vám všetkým naša pomoc napreduje

Aj malá pomoc je pomoc a vďaka množstvu vašej menšej alebo väčšej finančnej pomoci napreduje aj naša pomoc ľuďom na Ukrajine, ktorí utiekli pred vojnou, no teraz zápasia s existenčnými problémami. Viac.

07.05

Ďakujeme, že pomáhate ľuďom na Ukrajine.

Za vyzbierané peniaze sme už nakúpili a odovzdali rodinám z hotela Zakarpatyja najmä lieky, hygienické potreby a základné potraviny. Ale napr. aj lístok na vlak, ktorý umožnil matke vycestovať a priniesť do bezpečia svoje dve deti. Viac.

02.04

Utiekli pred vojnou, teraz nemajú ani na jedlo

„Malý nemohol pre ostreľovanie a výbuchy spať, nedalo sa to vydržať,“ hovorí mladá Ukrajinka Júlia. Je šťastná, že s rodinou odišli včas. Po februárových bojoch o Mariupoľ zostali domy v ich oblasti bez striech či okien. Pred streľbou utiekli tak ďaleko, ako sa len dalo. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.