Štrngám za zmenu

Štrngám za zmenu

Nadácia Pontis, VIA IURIS, SGI

Dôkazov únosu štátu sú desiatky a stále pribúdajú: kauzy ako Gorila, Váhostav či CT-čko. Napriek ich množstvu dodnes nebol ani jeden vplyvný človek z pozadia týchto káuz odsúdený. Nedostatky systému pomáhajú únoscom štátu.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
162,45
Vďaka
6 darcom
Chýba nám
9 837,55

Pred parlamentnými voľbami sme pripravili sadu systémových zmien, ktoré môžu obmedziť priestor pre únos štátu a beztrestnosť mocných. Prihlásilo sa k nim 6 politických strán. Teraz pracujeme na to, aby nezostalo len pri prázdnych politických sľuboch a naše opatrenia sa stali realitou.Zmeny sa dejú a my sme pri tom! Protischránkový zákon je už v platnosti. Na zmenách v súdnictve sa už pracuje. Sme súčasťou pracovnej skupiny ministerstva spravodlivosti, ktoré pripravuje novely troch sudcovských zákonov. Presadzujeme transparentný výber nových sudcov a funkčné disciplinárne senáty. Prokurátorské zákony vláda otvorí v tomto roku a my sa zapojíme do ich tvorby, o našich návrhoch rokujeme aj s predstaviteľmi polície. Buďte s nami pri tom! Viac o projekte.

08.06

Ďalší balíček opatrení Štrngám za zmenu prijal parlament

Parlament schválil rozsiahle novely sudcovských zákonov, ktoré obsahujú aj naše návrhy. Nový výber sudcov bude efektívnejší a obmedzí rodinkárstvo. Viac.

25.10

Konečne poriadny protischránkový zákon

Veľmi sa tešíme, že sa s vami môžeme podeliť o výbornú správu Viac.

07.03

Ďakujeme, že nám pomáhate presadzovať zmeny

Aj vďaka Vašej podpore ​Iniciatíva Štrngám za zmenu reaguje na nekvalitu právneho štátu a mieru systémovej korupcie u nás. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.