Smiech nepozná vek

Smiech nepozná vek

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Mnohí si myslia, že klauni sú iba pre deti a zdravotní klauni chodia do nemocníc len za tými najmenšími. Ale nie je to úplná pravda. Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors už sedem rokov navštevujú aj seniorov v nemocniciach a v zariadeniach pre seniorov. Aj dieťa, aj starší človek sa potrebujú zasmiať, potešiť, zažiť vtipnú situáciu. Zvlášť vo chvíľach, keď im nie je práve najlepšie, prežívajú bolesti, samotu, smútok. Keď ich navštívia klauni, mnohokrát sa deti aj seniori smejú na to istom. Pre deti možno nie je ľudský kontakt taký vzácny ako pre seniorov, lebo ho majú dostatok. Od seniorov si klauni často pýtajú radu. „Veľa vedia, veľa zažili, no už veľmi nemajú možnosť sa o to podeliť,“ myslí si zdravotná klaunka.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
333,32
Vďaka
16 darcom
Chýba nám
2 166,68

Myslíte si, že smiech pomáha len deťom? My sme presvedčení, že smiech nepozná vek.​ Aj seniori túžia po chvíľach plných humoru, smiechu a uvoľnenia. Zdravotní klauni prichádzajú na návštevy – tzv. klauniády – do seniorského zariadenia a venujú sa každému klientovi osobitne. Dokážu svojím humorom rozžiariť tváre seniorov, ktorí často bojujú s vážnymi chorobami, bolesťami, aj s osamelosťou. Prinášajú so sebou povzbudenie, novú radosť zo života a ľudskú blízkosť. Pracujú s hudbou, so sluchovými, hmatovými, zrakovými vnemami a rôznymi podnetmi. Vaše dary použijeme na výcvik a vzdelávanie nových zdravotných klaunov, aby sme vedeli prinášať viac radosti seniorom. Viac o projekte.

29.10

Zázračné husle

Tak, ako je v každom z nás kúsok dieťaťa, je v každom z nás aj kúsok "starca", a to je dobre... Zdravotnou klaunkou som už štvrtý rok. Okrem detí v nemocniciach chodím rozveseľovať aj seniorov. Viac.

10.10

Môj otec, Alzheimer a my ostatní

Môj otec je už starší pán. Všetko by bolo ako má byť, nebyť nemilého prekvapenia pár rokov pred sedemdesiatkou. Aj keď už o tom nevie, je otcom štyroch detí a dedkom piatich vnučiek. Odvtedy spolu bojujeme s Alzheimerom. Viac.

10.09

Klauni v koži seniorov

Vstať z postele, naliať si pohár vody, prejsť na toaletu... Pre nás sú to maličkosti, pre mnohých seniorov každodenné boje. Aby sme im vedeli pomôcť a zlepšiť im náladu, skúsili sme sa na chvíľu vcítiť do ich kože. Viac.

13.08

Na každého z nás čaká

Staroba príde bez opýtania, plynulo a prirodzene. Vie byť krásna, farebná a veselá. V mnohých prípadoch však aj osamotená, ubolená a skromná...A práve vtedy vstupujú do životov seniorov zdravotní klauni z OZ Červený nos. Viac.