Vyjdime z Ulity

Vyjdime z Ulity

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
2 000

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Žije tu kopec detí a mladých ľudí, ktorí často nemajú kde zmysluplne tráviť voľný čas. Preto je tu už 15 rokov Komunitné centrum Kopčany, ktoré im poskytuje širokú ponuku aktivít a tiež podporu v náročných životných situáciách.

www.ulita.sk
Komunitné centrum Kopčany, ktoré je zastrešené občianskym združením Ulita, je otvorené pre všetky deti a mladých bez rozdielu, najmä však pre tých, ktorí žijú alebo trávia svoj čas na sídlisku Kopčany. Ponúkame širokú škálu aktivít, ktoré sa vždy snažíme šiť na mieru potrebám klientov, ktorí naše centrum aktuálne navštevujú. Aj vďaka vašej podpore sa nám darí aktivity udržať celoročne a stále vymýšľať aj niečo nové. Deti sa v Ulite môžu vzdelávať, hrať, poradiť o svojich starostiach, chodiť s nami na výlety a zažívať nové veci. Naši skúsení pracovníci a pracovníčky im poskytujú pomocnú ruku v krízových situáciách, no zažívajú s nimi aj množstvo krásnych a nezabudnuteľných zážitkov. Viac o projekte.

07.12

Ďakujeme za spoločný čas na Dobrej krajine!

Toto je rozlúčkový článok a naozaj posledný. Píšem ho, aby som Vám všetkým za Ulitu poďakovala, že ste počas uplynulých rokov vyjadrili svojim darom dôveru našej práci s deťmi a mladými ľuďmi v Komunitnom centre Kopčany. A tiež ako poďakovanie tímu Dobrej krajiny v Nadácii Pontis, že sa do tohto pustili. Petra Hricová, Ulita Viac.

04.05

Aj Ulita je súčasťou #GivingTuesdayNow

​#GivingTuesdayNow je reakciou na nečakanú potrebu vyvolanú celosvetovou pandémiou vírusu COVID-19. V tento deň, máte šancu podporiť komunity a iniciatívy a spraviť pozitívnu zmenu i v tak ťažkom období, akým je korona kríza. Viac.

23.03

Ulita v čase korony (a tiež o zmenách, čo sa u nás udiali)

V tomto článku sa dozviete, čo sa u nás na prelome rokov dialo, aj ako to vyzerajú aktivity Ulity v aktuálnej situácii. Viac.

11.09

To bolo leto! :)

Po dlhšej dobe sa opäť ozývame z Kopčian, kde sme mali krásne a akčné leto! Poďme si to zhrnúť pekne poporiadku... Viac.

26.04

Jar je v plnom prúde, leto sa blíži

Popri našich stabilných aktivitách sme na konci jarných prázdnin absolvovali dlho vysnívaný výlet do JumpAreny. So skupinou detí z klubu 10-13 sme si boli už po druhý raz, vďaka vám- individuálnym darcom z Dobrej Krajiny, vyskákať dušu z tela. O výlet bol veľmi veľký záujem, preto sme šli neobvykle veľká skupina skladajúca sa z 13 detí a 5 dospelákov. Viac.

22.02

Ako sme boli prvý krát na lyžovačke

Začiatkom februára sa nám a mladým ľuďom navštevujúcim KC Kopčany splnil taký malý zimný sen... Boli sme sa v Terchovej lyžovať! :) Viac.

22.01

Zážitkami nabitý rok 2018! Ďakujeme za vašu podporu!

Máme za sebou ďalší rok, ktorý utiekol ako voda, a to najmä preto, lebo sme si ho veľmi užili. Opäť sme zažili množstvo úžasných vecí, navštívili nové miesta a zozbierali veľa nových zážitkov. Všetko toto bolo možné a zároveň oveľa jednoduchšie s vašou podporou, za ktorú vám ĎAKUJEME! Viac.

02.11

Giving Tuesday v Ulite a.k.a. Užitočné zážitky pre deti z Kopčian

Po minuloročnom úspešnom Giving Tuesday sme sa v Ulite rozhodli ísť opäť do toho. Takto pred rokom sme mali spolu s mladými ľuďmi z Kopčian vymyslený super plán o tom, ako necháme potlačiť oblečenie značky Kopčany štýl, ktoré si decká samy navrhli. Vďaka vyzbieraným peniazom počas Giving Tuesday sme naozaj oblečenie mohli objednať a začať "predávať" a najmä začať celý proces neformálneho učenia s našou mládežou. O tom, ako sa celý náš projekt vyvíjal, si môžete prečítať tu: https://www.givingtuesday.sk/blog/1/ako-mladi-zo-zabudnuteho-sidliska-vytvorili-vlastny-socialny-projekt/​ Viac.

13.09

Pestré leto

Toto leto bolo skutočne plné rôznych aktivít, na ktoré sa tešili deti aj my. Terénne aktivity zostali, sklad sa otváral dva krát týždenne a pri hrách vonku nám pomáhali aj noví dobrovoľníci. Klubové aktivity- angličtina, doučovanie, klubkáč a kluby na 2 mesiace dostali prestávku a my sme vyrazili z Ulity von. Viac.

05.07

12 uliťáckych tvrďákov

Tento rok bol Tvrďák v Čunove veľmi vydarený, aj keď samotný pretek bol naozaj tvrdý. Prekážok bolo veľa a náročných, no naši Uliťácki hrdinovia to napriek tomu zvládli :) Podarilo sa im pre našu organizáciu vyzbierať až 377 eur! Ďakujeme! Viac.

15.06

Dni detí nielen na Kopčanoch

Jún je tradične mesiacom, na ktorý sa deti veľmi tešia. Končí sa školský rok, so školou chodia na rôzne výlety. Na začiatku mesiaca je tu dokonca aj deň detí, na oslavu ktorého sa koná veľa rôznych akcií po celom meste. Okrem detských aktivít sa začiatkom júna už tradične koná aj Naše mesto, ktoré prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor. Občianske združenie Ulita vždy rado príjme ponuku na takúto pomoc zo strany dobrovoľníkov, a inak tomu nebolo ani tento rok. Viac.

05.04

Dobroty z Afganistanu chutia aj deťom z Kopčian (3. Časť Miniseriálu o uliťáckych potulkách krajinami blízkeho východu)

V poslednej časti nášho miniseriálu o tom, ako sa deti z Kopčian zoznamovali s kultúrami Palestíny a Afganistanu, vám predstavíme Rohliho a jeho skvelý recept na bolani, čo je afgánska placka plnená zeleninou. Viac.

26.03

Nie je hummus ako humus (2. Časť Miniseriálu o uliťáckych potulkách krajinami blízkeho východu)

Prednedávnom ste si mohli prečítať o tom, že sme sa začiatkom roka v Ulite venovali spoznávaniu palestínskej a afgánskej kultúry. Priblížili sme vám, ako vyzerala úžasná návšteva Kamila, ktorá bola plná zaujímavých a nezvyčajných aktivít. A tiež sme vám sľúbili, že vám teraz prezradíme tajomstvo hummusu, za’ataru, tahini a pity. Nech sa páči! Viac.

21.03

Miniseriál o uliťáckych potulkách krajinami blízkeho východu (1. časť)

Začiatkom nového roka sme sa v Ulite venovali spoznávaniu na Slovensku nie úplne bežných kultúr. V tejto aktivite sme nadväzovali na tému, ktorú sme začali už v priebehu minulého roka- na spoznávanie iných kultúr. Vo februári sme sa stretli s Kamilom z Palestíny a s Rohlim z Afganistanu. S oboma sme strávili veľmi príjemný čas, naučili sme sa niečo o ich kultúrach a obaja nás naučili jednoduché, ale skvelé recepty, s ktorými sme sa rozhodli podeliť aj s vami :) Prinášame vám miniseriál, v ktorom sa dozviete, ako naše návštevy prebiehali a naučíte sa, ako si dobroty z Palestíny a Afganistanu pripraviť doma. Viac.

28.12

Rok 2017 bol v Ulite krásny- aj vďaka vám!

Za uplynulý rok sa toho u nás na Kopčanoch udialo naozaj veľa. Mali sme veľa akcií, pribudlo niekoľko nových pravidelných aktivít a aj náš tím sa obnovil a stabilizoval. Hodnotíme ho teda veľmi pozitívne. Nič z toho by sme však nedokázali bez vašej podpory. A tak vám za ňu ĎAKUJEME. Viac.

21.12

MONIKA JURÍKOVÁ: Hrdinkou je pre mňa moja mama

Monika Juríková z občianskeho združenia Ulita sa venuje deťom v Petržalke. Prečítajte si ďalší diel zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

15.11

Giving Tuesday pre budúce generácie

Podporte mladých ľudí zo sídliska Kopčany pri vstupe na trh práce! Našu mládež chceme podporiť pri získavaní zručností, ktoré sa im veľmi zídu, keď budú hľadať zamestnanie alebo rozbiehať svoj vlastný biznis. Viac.

24.08

Prečo má 24-hodinovka zmysel

Pr​ázdniny sa pomaly končia, deti pôjdu do školy a po škole budú mať voľný čas. Aby ho vyplnili zmysluplne, netúlali sa bezcieľne po uliciach, či dokonca získali niečo nové do života, im v Ulite prinášame rôzne aktivity. Tento rok chystáme aj niečo nové. Preto potrebujeme spojiť sily a chceme vás poprosiť o vašu pomoc. Zapojte sa dnes do 24-hodinovky Nadácie Pontis, pošlite nám finančný dar tu, na Dobrej Krajine, a ak vyzbierame najviac spomedzi všetkých neziskoviek, Pontis nám venuje ďalších 500 euro! V článku si môžete prečítať, prečo to má zmysel... Viac.

18.07

Ako sa u nás začali prázdniny

Školský rok sa skončil, deti dostali vysvedčenia a nastal čas zaslúženého oddychu po celoročnej práci. Za ich snahu sme sa rozhodli aj my ich odmeniť a začať prázdniny spolu na víkendovom pobyte v Hornej Súči. Deti sa už celé mesiace chystali a nevedeli sa dočkať. V deň, keď dostali vysvedčenie rýchlo utekali ku nám do Ulity s pobalenými kuframi, aby sme sa mohli vybrať na vlakovú stanicu, kde naše dobrodružstvo mohlo začať. Viac.

05.07

Uliťáci sú tvrďáci

Máme za sebou ďalší ročník Tvrďáka a opäť úspešne! Keďže všetci Uliťáci sú tvrďáci, nedali sa pred ostatnými bežcami zahanbiť a podali odvážne výkony. Prekonali okolo 20 prekážok, prebehli vyše 6 kilometrov a pre naše aktivity vysúťažili až 520 EUR! Viac.

25.05

Restaurant day na Kopčanoch

Tohtoročnému Restaurant day síce príliš neprialo počasie, nás to však neodradilo. Spolu s našimi šikovnými pomocníkmi sme pripravili najrôznejšie dobroty a sobotu sme si veľmi užili. Viac.

10.04

Čo chystá Ulita na jar a leto 2017

Prichádza jar a s ňou aj nové dobrodružstvá, na ktoré sa tento rok tešíme spolu s deťmi a mladými ľuďmi zo sídliska Kopčany. Naplánované máme naozaj množstvo aktivít priamo na sídlisku, ale aj také vzdialené, ako je len Sicília... Viac.

30.12

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2016!

Rok 2016 končí a my sa obzeráme späť, čo všetko sa udialo. Súčasťou tohto ohliadnutia je aj vďačnosť Vám všetkým, ktorí ste nám pomohli meniť veci na petržalskom sídlisku Kopčany a byť tu celý rok k dispozícii deťom a mladým ľuďom. Tentokrát Vám chceme napísať, ako sa nám podarilo plánované "maľovanie zmien". Viac.

26.11

Zmeny, ktoré maľujú mladí zo sídliska Kopčany

Verejný priestor sídliska Kopčany v Petržalke sa mení. Pre nás v Ulite je veľmi dôležité, aby tvorcami týchto zmien boli mladí ľudia, ktorí na sídlisku žijú a trávia čas. Vaša podpora nám môže pomôcť spoločne skrášliť mantinely športového ihriska. Viac.

24.09

Ako sme s deťmi na sídlisku Kopčany trávili leto

Pred dverami máme jeseň, deti sa vrátili do škôlok a škôl a aj my v Ulite sme sa vrátili do „školského“ režimu. Je teda čas ohliadnuť sa, čo sa u nás počas leta dialo... Viac.

25.07

Čo všetko robia terénne sociálne pracovníčky Ulity okrem účasti na Tvrďákovi?

Rozmýšľali ste niekedy, akí 'multifunkční' musia byť sociálni pracovníci, ktorí pracujú v teréne na sídliskách s deťmi a mládežou? Viac.

30.03

Keď sa sídlisko mení...

Vďaka vašim darom na Dobrej krajine sa darí meniť aj verejný priestor sídliska Kopčany. Ponúka tak nové možnosti deťom a mladým ľuďom a mení ich vzťah k prostrediu, v ktorom žijú. Viac.

14.10

Ako sme skúsili zbierať do kasičky...

3.10. sme hovorili na Trhu dobrovoľníctva o tom, čo robíme a prečo potrebujeme podporu. Viac.

31.08

Tvrďák - Spolu to dáme!

V sobotu 19. septembra sa v Čuňove opäť beží prekážkový beh Tvrďák. Ulita nebude chýbať. Viac.

01.07

Čo sa u nás na sídlisku Kopčany deje...

Za prvý polrok 2015 sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí. Tu si prečítate, čo je na sídlisku nové, aj ako spoločne oslavujeme... Viac.

25.01

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2014!

Začal pre nás ďalší rok s Dobrou krajinou, preto sa chceme krátko ohliadnuť za tým predchádzajúcim... A aj napísať Vám, kam pôjdu vyzbierané peniaze z Vašich darov. Viac.

07.10

Ako Ulita víťazí nad nudou a inými starosťami

Stále platí, že všetkým našim 10-eurovým darcom pošleme bufku ako darček Viac.

21.09

Uliťácky tím zvládol Tvrďáka skvele!

V sobotu 20. septembra sa Tvrďáka v Čuňove zúčastnil aj tím Ulity. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.