Sídlisko je naše ihrisko

Sídlisko je naše ihrisko

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Napriek snahe o dostupné služby a bezpečné plochy na hranie, stále kopu vecí chýba. Čo tu nechýba, sú deti.

Napíšte nám
Máme už
3 753,4
Vďaka
43 darcom
Chýba nám
246,6

Na sídlisku Kopčany sa o aktívne využívanie voľného času detí a mládeže stará Ulita. Doteraz tu chýbali plochy, kde by sa dalo bezpečne hrať a športovať. Preto sa snažia pracovníci a pracovníčky komunitného centra túto situáciu spoločne s obyvateľmi meniť. Terénni sociálni pracovníci Ulity sú deťom a mladým ľuďom k dispozícii keď treba s niečim poradiť, hľadať kontakt či informáciu alebo len vypočuť. Deti si môžu požičiavať športové potreby a hry. Počas leta sa časť pedagogického tímu venuje špeciálne najmenším deťom s aktivitou "klub na ihrisku". Prispejte k tomu, aby bola Ulita deťom a mladým ľuďom k dispozícii, keď ju potrebujú. Viac o projekte.

24.08

Prečo má 24-hodinovka zmysel

Pr​ázdniny sa pomaly končia, deti pôjdu do školy a po škole budú mať voľný čas. Aby ho vyplnili zmysluplne, netúlali sa bezcieľne po uliciach, či dokonca získali niečo nové do života, im v Ulite prinášame rôzne aktivity. Tento rok chystáme aj niečo nové. Preto potrebujeme spojiť sily a chceme vás poprosiť o vašu pomoc. Zapojte sa dnes do 24-hodinovky Nadácie Pontis, pošlite nám finančný dar tu, na Dobrej Krajine, a ak vyzbierame najviac spomedzi všetkých neziskoviek, Pontis nám venuje ďalších 500 euro! V článku si môžete prečítať, prečo to má zmysel... Viac.

18.07

Ako sa u nás začali prázdniny

Školský rok sa skončil, deti dostali vysvedčenia a nastal čas zaslúženého oddychu po celoročnej práci. Za ich snahu sme sa rozhodli aj my ich odmeniť a začať prázdniny spolu na víkendovom pobyte v Hornej Súči. Deti sa už celé mesiace chystali a nevedeli sa dočkať. V deň, keď dostali vysvedčenie rýchlo utekali ku nám do Ulity s pobalenými kuframi, aby sme sa mohli vybrať na vlakovú stanicu, kde naše dobrodružstvo mohlo začať. Viac.

05.07

Uliťáci sú tvrďáci

Máme za sebou ďalší ročník Tvrďáka a opäť úspešne! Keďže všetci Uliťáci sú tvrďáci, nedali sa pred ostatnými bežcami zahanbiť a podali odvážne výkony. Prekonali okolo 20 prekážok, prebehli vyše 6 kilometrov a pre naše aktivity vysúťažili až 520 EUR! Viac.

25.05

Restaurant day na Kopčanoch

Tohtoročnému Restaurant day síce príliš neprialo počasie, nás to však neodradilo. Spolu s našimi šikovnými pomocníkmi sme pripravili najrôznejšie dobroty a sobotu sme si veľmi užili. Viac.

10.04

Čo chystá Ulita na jar a leto 2017

Prichádza jar a s ňou aj nové dobrodružstvá, na ktoré sa tento rok tešíme spolu s deťmi a mladými ľuďmi zo sídliska Kopčany. Naplánované máme naozaj množstvo aktivít priamo na sídlisku, ale aj také vzdialené, ako je len Sicília... Viac.

30.12

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2016!

Rok 2016 končí a my sa obzeráme späť, čo všetko sa udialo. Súčasťou tohto ohliadnutia je aj vďačnosť Vám všetkým, ktorí ste nám pomohli meniť veci na petržalskom sídlisku Kopčany a byť tu celý rok k dispozícii deťom a mladým ľuďom. Tentokrát Vám chceme napísať, ako sa nám podarilo plánované "maľovanie zmien". Viac.

26.11

Zmeny, ktoré maľujú mladí zo sídliska Kopčany

Verejný priestor sídliska Kopčany v Petržalke sa mení. Pre nás v Ulite je veľmi dôležité, aby tvorcami týchto zmien boli mladí ľudia, ktorí na sídlisku žijú a trávia čas. Vaša podpora nám môže pomôcť spoločne skrášliť mantinely športového ihriska. Viac.

24.09

Ako sme s deťmi na sídlisku Kopčany trávili leto

Pred dverami máme jeseň, deti sa vrátili do škôlok a škôl a aj my v Ulite sme sa vrátili do „školského“ režimu. Je teda čas ohliadnuť sa, čo sa u nás počas leta dialo... Viac.

25.07

Čo všetko robia terénne sociálne pracovníčky Ulity okrem účasti na Tvrďákovi?

Rozmýšľali ste niekedy, akí 'multifunkční' musia byť sociálni pracovníci, ktorí pracujú v teréne na sídliskách s deťmi a mládežou? Viac.

30.03

Keď sa sídlisko mení...

Vďaka vašim darom na Dobrej krajine sa darí meniť aj verejný priestor sídliska Kopčany. Ponúka tak nové možnosti deťom a mladým ľuďom a mení ich vzťah k prostrediu, v ktorom žijú. Viac.

14.10

Ako sme skúsili zbierať do kasičky...

3.10. sme hovorili na Trhu dobrovoľníctva o tom, čo robíme a prečo potrebujeme podporu. Viac.

31.08

Tvrďák - Spolu to dáme!

V sobotu 19. septembra sa v Čuňove opäť beží prekážkový beh Tvrďák. Ulita nebude chýbať. Viac.

01.07

Čo sa u nás na sídlisku Kopčany deje...

Za prvý polrok 2015 sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí. Tu si prečítate, čo je na sídlisku nové, aj ako spoločne oslavujeme... Viac.

25.01

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2014!

Začal pre nás ďalší rok s Dobrou krajinou, preto sa chceme krátko ohliadnuť za tým predchádzajúcim... A aj napísať Vám, kam pôjdu vyzbierané peniaze z Vašich darov. Viac.

07.10

Ako Ulita víťazí nad nudou a inými starosťami

Stále platí, že všetkým našim 10-eurovým darcom pošleme bufku ako darček Viac.

21.09

Uliťácky tím zvládol Tvrďáka skvele!

V sobotu 20. septembra sa Tvrďáka v Čuňove zúčastnil aj tím Ulity. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.