Sídlisko je naše ihrisko

Sídlisko je naše ihrisko

Ulita

Sídlisko Kopčany je trochu zabudnutou časťou Petržalky. Napriek snahe o dostupné služby a bezpečné plochy na hranie, stále kopu vecí chýba. Čo tu nechýba, sú deti.

Napíšte nám
Máme už
32
Vďaka
3 darcom
Chýba nám
4 468

Na sídlisku Kopčany sa o aktívne využívanie voľného času detí a mládeže stará Ulita. Doteraz tu chýbali plochy, kde by sa dalo bezpečne hrať a športovať. Preto sa snažia pracovníci a pracovníčky komunitného centra túto situáciu spoločne s obyvateľmi meniť. Terénni sociálni pracovníci Ulity sú deťom a mladým ľuďom k dispozícii keď treba s niečim poradiť, hľadať kontakt či informáciu alebo len vypočuť. Deti si môžu požičiavať športové potreby a hry. Počas leta sa časť pedagogického tímu venuje špeciálne najmenším deťom s aktivitou "klub na ihrisku". Prispejte k tomu, aby bola Ulita deťom a mladým ľuďom k dispozícii, keď ju potrebujú. Viac o projekte.

28.12

Rok 2017 bol v Ulite krásny- aj vďaka vám!

Za uplynulý rok sa toho u nás na Kopčanoch udialo naozaj veľa. Mali sme veľa akcií, pribudlo niekoľko nových pravidelných aktivít a aj náš tím sa obnovil a stabilizoval. Hodnotíme ho teda veľmi pozitívne. Nič z toho by sme však nedokázali bez vašej podpory. A tak vám za ňu ĎAKUJEME. Viac.

21.12

MONIKA JURÍKOVÁ: Hrdinkou je pre mňa moja mama

Monika Juríková z občianskeho združenia Ulita sa venuje deťom v Petržalke. Prečítajte si ďalší diel zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

15.11

Giving Tuesday pre budúce generácie

Podporte mladých ľudí zo sídliska Kopčany pri vstupe na trh práce! Našu mládež chceme podporiť pri získavaní zručností, ktoré sa im veľmi zídu, keď budú hľadať zamestnanie alebo rozbiehať svoj vlastný biznis. Viac.

24.08

Prečo má 24-hodinovka zmysel

Pr​ázdniny sa pomaly končia, deti pôjdu do školy a po škole budú mať voľný čas. Aby ho vyplnili zmysluplne, netúlali sa bezcieľne po uliciach, či dokonca získali niečo nové do života, im v Ulite prinášame rôzne aktivity. Tento rok chystáme aj niečo nové. Preto potrebujeme spojiť sily a chceme vás poprosiť o vašu pomoc. Zapojte sa dnes do 24-hodinovky Nadácie Pontis, pošlite nám finančný dar tu, na Dobrej Krajine, a ak vyzbierame najviac spomedzi všetkých neziskoviek, Pontis nám venuje ďalších 500 euro! V článku si môžete prečítať, prečo to má zmysel... Viac.

18.07

Ako sa u nás začali prázdniny

Školský rok sa skončil, deti dostali vysvedčenia a nastal čas zaslúženého oddychu po celoročnej práci. Za ich snahu sme sa rozhodli aj my ich odmeniť a začať prázdniny spolu na víkendovom pobyte v Hornej Súči. Deti sa už celé mesiace chystali a nevedeli sa dočkať. V deň, keď dostali vysvedčenie rýchlo utekali ku nám do Ulity s pobalenými kuframi, aby sme sa mohli vybrať na vlakovú stanicu, kde naše dobrodružstvo mohlo začať. Viac.

05.07

Uliťáci sú tvrďáci

Máme za sebou ďalší ročník Tvrďáka a opäť úspešne! Keďže všetci Uliťáci sú tvrďáci, nedali sa pred ostatnými bežcami zahanbiť a podali odvážne výkony. Prekonali okolo 20 prekážok, prebehli vyše 6 kilometrov a pre naše aktivity vysúťažili až 520 EUR! Viac.

25.05

Restaurant day na Kopčanoch

Tohtoročnému Restaurant day síce príliš neprialo počasie, nás to však neodradilo. Spolu s našimi šikovnými pomocníkmi sme pripravili najrôznejšie dobroty a sobotu sme si veľmi užili. Viac.

10.04

Čo chystá Ulita na jar a leto 2017

Prichádza jar a s ňou aj nové dobrodružstvá, na ktoré sa tento rok tešíme spolu s deťmi a mladými ľuďmi zo sídliska Kopčany. Naplánované máme naozaj množstvo aktivít priamo na sídlisku, ale aj také vzdialené, ako je len Sicília... Viac.

30.12

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2016!

Rok 2016 končí a my sa obzeráme späť, čo všetko sa udialo. Súčasťou tohto ohliadnutia je aj vďačnosť Vám všetkým, ktorí ste nám pomohli meniť veci na petržalskom sídlisku Kopčany a byť tu celý rok k dispozícii deťom a mladým ľuďom. Tentokrát Vám chceme napísať, ako sa nám podarilo plánované "maľovanie zmien". Viac.

26.11

Zmeny, ktoré maľujú mladí zo sídliska Kopčany

Verejný priestor sídliska Kopčany v Petržalke sa mení. Pre nás v Ulite je veľmi dôležité, aby tvorcami týchto zmien boli mladí ľudia, ktorí na sídlisku žijú a trávia čas. Vaša podpora nám môže pomôcť spoločne skrášliť mantinely športového ihriska. Viac.

24.09

Ako sme s deťmi na sídlisku Kopčany trávili leto

Pred dverami máme jeseň, deti sa vrátili do škôlok a škôl a aj my v Ulite sme sa vrátili do „školského“ režimu. Je teda čas ohliadnuť sa, čo sa u nás počas leta dialo... Viac.

25.07

Čo všetko robia terénne sociálne pracovníčky Ulity okrem účasti na Tvrďákovi?

Rozmýšľali ste niekedy, akí 'multifunkční' musia byť sociálni pracovníci, ktorí pracujú v teréne na sídliskách s deťmi a mládežou? Viac.

30.03

Keď sa sídlisko mení...

Vďaka vašim darom na Dobrej krajine sa darí meniť aj verejný priestor sídliska Kopčany. Ponúka tak nové možnosti deťom a mladým ľuďom a mení ich vzťah k prostrediu, v ktorom žijú. Viac.

14.10

Ako sme skúsili zbierať do kasičky...

3.10. sme hovorili na Trhu dobrovoľníctva o tom, čo robíme a prečo potrebujeme podporu. Viac.

31.08

Tvrďák - Spolu to dáme!

V sobotu 19. septembra sa v Čuňove opäť beží prekážkový beh Tvrďák. Ulita nebude chýbať. Viac.

01.07

Čo sa u nás na sídlisku Kopčany deje...

Za prvý polrok 2015 sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí. Tu si prečítate, čo je na sídlisku nové, aj ako spoločne oslavujeme... Viac.

25.01

Ďakujeme za Vašu podporu v roku 2014!

Začal pre nás ďalší rok s Dobrou krajinou, preto sa chceme krátko ohliadnuť za tým predchádzajúcim... A aj napísať Vám, kam pôjdu vyzbierané peniaze z Vašich darov. Viac.

07.10

Ako Ulita víťazí nad nudou a inými starosťami

Stále platí, že všetkým našim 10-eurovým darcom pošleme bufku ako darček Viac.

21.09

Uliťácky tím zvládol Tvrďáka skvele!

V sobotu 20. septembra sa Tvrďáka v Čuňove zúčastnil aj tím Ulity. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.