Šanca pre talentované rómske deti Ak ty pridáš, my pridáme

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Napíšte nám
Máme už
3 217,88
Vďaka
32 darcom
Chýba nám
532,12

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť. Práve to je dôvod prečo podporujeme talentované rómske deti pochádzajúce zo sociálne slabých rodín. Chceme, aby vedeli, že ich život a sny sú dôležité rovnako ako ostatných. S vašou pomocou vytvárame novú generáciu Rómov - vzdelanú, usilovnú, sebavedomú a hrdú. Know-how je jednoduché - dávame im šancu. Viac o projekte.

20.10

Nový hudobný nástroj - nová šanca

"Občianske združenie Divé maky www.divemaky.sk podporuje talentované rómske deti zo sociálne slabších rodín. Ich rodičom záleží na tom, aby sa vzdelávali a napredovali, no chýbajú im prostriedky. Divé maky hľadajú darcov, vďaka ktorým deti získavajú štipendiá a môžu na sebe pracovať." Viac.

11.09

Divé maky prekročili svoje hranice

Divé maky prekročili svoje hranice. Po prvýkrát vo svojej histórii organizovali mládežnícku zahraničnú výmenu. Koncom augusta sa v Bratislave stretli mladí lídri z Bulharska, Litvy, Maďarska, Nórska a Slovenska. Strávili spolu 6 dní (25.-31.8.2017) plných učenia, spoznávania sa a nezabudnuteľných zážitkov. Tento úspešný projekt sa uskutočnil prostredníctvom Erasmus+ a záštitu nad ním prevzal prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Viac.

12.04

Úspech Mladých lídrov v Ždani

Ďalšia akcia na škole priniesla motiváciu pre mnohé rómske deti v Ždani. Mladí lídri opäť ukázali svoje schopnosti zaujať a viesť deti a mladých k snahe zlepšiť svoju budúcnosť. Viac.

22.03

Mladí rómski lídri - učíme sa verejne prezentovať

Každou akciou na základných školách motivujeme množstvo detí a mladých ísť si za svojimi snami... ukazujeme im, že vzdelanie je cesta k lepšej budúcnosti a môže ňou vykročiť každý a pomôcť svojej komunite budovať generáciu mladých a vzdelaných Rómov. Viac.

26.01

Motiváciou k lepšej budúcnosti

Pomohli sme vo vzdelávaní a rozvoji mnohým talentovaným rómskym deťom, ktoré medzičasom vyrástli v mladých vzdelaných ľudí s rozhľadom. Teraz prišli oni s myšlienkou podporiť a pomôcť ostatným deťom v rómskych komunitách, aby sme spoločne mohli vytvoriť novú generáciu mladých a vzdelaných Rómov. Viac.

18.10

Cigánsky bašavel opäť menil životy

Krása, temperament, podpora, dojatie a splnené sny. Aj taký bol tohtoročný Cigánsky bašavel na hrade Devín. Viac.

21.07

Cigánsky bašavel na Devíne

Láka vás živelná zábava plná dobrej hudby, tanca a divadla? Príďte aj vy a užite si s nami multižánrový festival rómskej kultúry Cigánsky bašavel, ktorý sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. V nedeľu 20. augusta zažijete nespútanú energiu a radosť na hrade Devín! Viac.

17.05

Máčiky na koncerte Holandského študentského orchestra

Je nesmierne dôležité, aby rómske deti a mladí opustili svoje domovy a komunity aspoň na chvíľu a videli iný svet, kde majú pozitívne vzory a predsudky takmer neexistujú. A aj to im poskytla nedávna návšteva Bratislavy ... Viac.

31.03

Líderstvom k tolerancii

V súčasnosti ešte stále veľa počuť o „rómskom probléme“. Ale čo keby sme sa naň skôr pozreli ako na priestor, kde môžeme zlepšiť svoj prístup a spraviť skutočnú zmenu? Potrebujeme vzdelaných rómskych lídrov, ktorí do hĺbky poznajú každodenné problémy svojej komunity, ktorí budú svojim komunitám pomáhať a budú pre mladých vzormi. Viac.

10.02

Láska na celý život

Ďalší splnený sen, ďalší príbeh, ktorého pokračovanie je plné šťastia a nádeje. Tento príbeh však ešte zďaleka nekončí. Je len na začiatku. Viac.

30.11

Vydraž darček a pomôž deťom z Divých makov :)

Radi by ste nakúpili darčeky na Vianoce a zároveň darovali divomačím deťom krajšie vianočné sviatky? Vyberte si z originálnych obrazov namaľovaných našimi deťmi z Divých makov alebo z nádherných knižiek :) Viac.

20.11

Kedysi potreboval pomoc, dnes pomáha ON

Určite ste už počuli o našom Divom maku Mirkovi Balogovi. V poslednej dobe sa stal akoby našou známou tvárou a jeho cesta zosobňuje všetko čím si naše Maky prechádzajú a kam to až môžu dotiahnuť. Viac.

29.09

Dobré správy z Divých makov

​A ak viete o talentovanom rómskom dieťati, ktoré by potrebovalo našu pomoc, prosím kontaktujte nás na: divemaky@divemaky.sk. Viac.

23.07

Bašavel v tržnici

Príďte aj vy a na vlastné oči si pozrite Poklady z osady 16. 8. 2015 v Starej tržnici v Bratislave! Viac.

01.07

Prípravy na Bašavel v tržnici

A je to tu! Už vieme dátum Bašavelu v tržnici, ktorým oslávime jubilejný 10.ročník štipendijného programu Divých makov  Veľkolepá oslava s podtitulom „Poklady z osady“ bude prebiehať 16.8.2015 v Starej tržnici v Bratislave a prvých 300 lístkov so zľavnenou cenou je možné zakúpiť si v predpredaji na: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20986 Viac.

10.06

Divé maky oslávili Deň detí s Nadáciou Televízia Markíza 31.5.2015

Ako lepšie stráviť nedeľné popoludnie než ako osláviť krásny detský deň s výnimočnými deťmi? Aj tento rok sme boli veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť osláv Medzinárodného dňa detí organizovaného Nadáciou Televízie Markíza. Opäť s nami spolupracoval náš úžasný lektor Lacko Cmorej (známy aj z tanečnej skupiny CreDance) a naše deti, vlastne skôr už dospeláci, Zuzka Šimčíková a Igor Hunka, ktorí pre divákov pripravili tanečné vystúpenie a workshop. Viac.