Šanca pre talentované rómske deti

Šanca pre talentované rómske deti

Divé maky

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
5 025

Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť.

www.divemaky.sk
Veríme, že všetky deti by mali mať prístup k vzdelaniu, pretože práve vedomosti im dávajú možnosť zmeniť svoju budúcnosť. Práve to je dôvod prečo podporujeme talentované rómske deti pochádzajúce zo sociálne slabých rodín. Chceme, aby vedeli, že ich život a sny sú dôležité rovnako ako ostatných. S vašou pomocou vytvárame novú generáciu Rómov - vzdelanú, usilovnú, sebavedomú a hrdú. Know-how je jednoduché - dávame im šancu. Viac o projekte.

17.10

Známe tváre na Cigánskom bašaveli: Nechýbal Matúš Vallo či Miss Slovensko 2019!

Hrad Devín v lete ožil rómskou kultúrou. Celým areálom sa rozliehala hudba, smiech a zábava! Poďte si s nami pripomenúť úžasnú atmosféru tohto nezabudnuteľného festivalu.​ Viac.

24.09

Týždenná príprava na Cigánsky Bašavel nieje len zábava, ale aj tvrdá drina!

Talentované deti z Divých makov sa už tradične stretli na týždennej Letnej akadémií, počas ktorej nacvičovali program na Cigánsky bašavel. Viac.

25.06

Svetoznáme kapely na Cigánskom bašaveli!

Viete, čo má spoločné Róm a Gadžo? Jednoznačne chuť sa zabávať! Príďte sa presvedčiť na vlastné oči a uši na multižánrový festival rómskej kultúry – Cigánsky bašavel, v sobotu 24. augusta. Čaká Vás spev, hudba, tanec a nefalšovaná rómska zábava! Viac.

16.05

Stáž v Pixel Federation

Vďaka našim darcom sa nám v Divých Makoch darí pomáhať nadaným deťom rozvíjať svoje talenty a zvyšovať tak ich šancu uplatniť sa v odbore, o ktorý majú záujem. Významná je ale aj kooperácia so zamestnávateľmi a firmami, v ktorých by naši absolventi po ukončení štúdia mohli realizovať svoje nápady. Jednou z takých firiem je aj Pixel Federation, ktorú oslovila myšlienka kampane Prijateľní. Viac.

19.03

Čo sa nám podarilo v roku 2018

"Rok 2018 bol pre Divé maky výnimočne úspešný, absolvovali sme množstvo aktivít a zapojili sme sa do mnohých projektov, ktoré prispeli k zvýšeniu kompetencií našich štipendistov. Aj vďaka vašej pomoci, viacerí z našich štipendistov úspešne absolvovali maturitné skúšky, univerzity, boli prijatí na vysoké školy a získali odborné certifikáty." Viac.

11.02

Daruj šancu na lepšiu budúcnosť

"V štipendijnom programe Divé maky o.z. máme mnoho talentovaných rómskych detí. Napriek tomu, že pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia, snažia sa naplno využívať svoj potenciál. Chceli by ste sa stať súčasťou ich cesty za úspechom? Radi Vám to umožníme. Prečítajte si o našich deťoch, ktoré nemajú plnú finančnú podporu na aktuálny školský rok, a preto hľadajú ďalších darcov a darkyne." Viac.

15.01

Chcú ísť za svojim snom

"Prinášame vám príbehy našich divých máčikov, ktorí majú zatiaľ len čiastočnú podporu. Vďaka svojmu talentu sa dostali do našej organizácie a chcú niečo spraviť pre svoju budúcnosť aj vzdelanie. Spoločne im môžme pomôcť dosiahnuť svoje ciele. Stále hľadajú darcov, ktorí by dofinancovali ich rozpočet a dali im možnosť rozvíjať svoje schopnosti." Viac.

14.11

Pripravení pomáhať

"Mali ste niekedy pocit, že neviete, kam patríte? Že žijete v dvoch svetoch a vy ste zaseknutí v oboch snažiac sa zistiť, kto vlastne ste? Že sa stotožňujete s obidvoma, ale zároveň so žiadnym z nich? Nuž, niektoré rómske adoptované deti z detských domov áno." Viac.

05.11

Mladé talenty hľadajú svojich darcov

"Prinášame vám príbehy troch našich divých máčikov.Vďaka svojmu talentu sa dostali do našej organizácie a chcú niečo spraviť pre svoju budúcnosť aj vzdelanie. Spoločne im môžme pomôcť dosiahnuť svoje ciele. Stále hľadajú svojich darcov, ktorí by ich finančne podporili a dali im možnosť rozvíjať svoje schopnosti." Viac.

16.10

Mentori Divých makov

Mentori sú nevyhnutnou súčasťou našej práce a bez nich by náš štipendijný program nemohol fungovať. Za ich prácu im z celého srdca ďakujeme a sme šťastní, že spolu s nami pomáhajú tvoriť lepšiu generáciu. ​ Viac.

16.01

Čo sa nám podarilo v roku 2017

"Minulý rok bol pre nás a mladých z Divých makov nesmierne úspešný, podarilo sa nám zorganizovať množstvo akcií, ktoré pomohli na ceste za vzdelaním všetkým zúčastneným. Všetko to bolo možné aj vďaka vám, našim darcom. Pevne veríme, že aj tento rok 2018 bude rovnako úspešný." Viac.

14.12

BARBORA KOHÚTIKOVÁ: Šťastie prežívam vďaka deťom

Barbora Kohútiková z Divých makov odpovedá na otázky v ďalšom zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

20.10

Nový hudobný nástroj - nová šanca

"Občianske združenie Divé maky www.divemaky.sk podporuje talentované rómske deti zo sociálne slabších rodín. Ich rodičom záleží na tom, aby sa vzdelávali a napredovali, no chýbajú im prostriedky. Divé maky hľadajú darcov, vďaka ktorým deti získavajú štipendiá a môžu na sebe pracovať." Viac.

11.09

Divé maky prekročili svoje hranice

Divé maky prekročili svoje hranice. Po prvýkrát vo svojej histórii organizovali mládežnícku zahraničnú výmenu. Koncom augusta sa v Bratislave stretli mladí lídri z Bulharska, Litvy, Maďarska, Nórska a Slovenska. Strávili spolu 6 dní (25.-31.8.2017) plných učenia, spoznávania sa a nezabudnuteľných zážitkov. Tento úspešný projekt sa uskutočnil prostredníctvom Erasmus+ a záštitu nad ním prevzal prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Viac.

12.04

Úspech Mladých lídrov v Ždani

Ďalšia akcia na škole priniesla motiváciu pre mnohé rómske deti v Ždani. Mladí lídri opäť ukázali svoje schopnosti zaujať a viesť deti a mladých k snahe zlepšiť svoju budúcnosť. Viac.

22.03

Mladí rómski lídri - učíme sa verejne prezentovať

Každou akciou na základných školách motivujeme množstvo detí a mladých ísť si za svojimi snami... ukazujeme im, že vzdelanie je cesta k lepšej budúcnosti a môže ňou vykročiť každý a pomôcť svojej komunite budovať generáciu mladých a vzdelaných Rómov. Viac.

26.01

Motiváciou k lepšej budúcnosti

Pomohli sme vo vzdelávaní a rozvoji mnohým talentovaným rómskym deťom, ktoré medzičasom vyrástli v mladých vzdelaných ľudí s rozhľadom. Teraz prišli oni s myšlienkou podporiť a pomôcť ostatným deťom v rómskych komunitách, aby sme spoločne mohli vytvoriť novú generáciu mladých a vzdelaných Rómov. Viac.

18.10

Cigánsky bašavel opäť menil životy

Krása, temperament, podpora, dojatie a splnené sny. Aj taký bol tohtoročný Cigánsky bašavel na hrade Devín. Viac.

21.07

Cigánsky bašavel na Devíne

Láka vás živelná zábava plná dobrej hudby, tanca a divadla? Príďte aj vy a užite si s nami multižánrový festival rómskej kultúry Cigánsky bašavel, ktorý sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. V nedeľu 20. augusta zažijete nespútanú energiu a radosť na hrade Devín! Viac.

17.05

Máčiky na koncerte Holandského študentského orchestra

Je nesmierne dôležité, aby rómske deti a mladí opustili svoje domovy a komunity aspoň na chvíľu a videli iný svet, kde majú pozitívne vzory a predsudky takmer neexistujú. A aj to im poskytla nedávna návšteva Bratislavy ... Viac.

31.03

Líderstvom k tolerancii

V súčasnosti ešte stále veľa počuť o „rómskom probléme“. Ale čo keby sme sa naň skôr pozreli ako na priestor, kde môžeme zlepšiť svoj prístup a spraviť skutočnú zmenu? Potrebujeme vzdelaných rómskych lídrov, ktorí do hĺbky poznajú každodenné problémy svojej komunity, ktorí budú svojim komunitám pomáhať a budú pre mladých vzormi. Viac.

10.02

Láska na celý život

Ďalší splnený sen, ďalší príbeh, ktorého pokračovanie je plné šťastia a nádeje. Tento príbeh však ešte zďaleka nekončí. Je len na začiatku. Viac.

30.11

Vydraž darček a pomôž deťom z Divých makov :)

Radi by ste nakúpili darčeky na Vianoce a zároveň darovali divomačím deťom krajšie vianočné sviatky? Vyberte si z originálnych obrazov namaľovaných našimi deťmi z Divých makov alebo z nádherných knižiek :) Viac.

20.11

Kedysi potreboval pomoc, dnes pomáha ON

Určite ste už počuli o našom Divom maku Mirkovi Balogovi. V poslednej dobe sa stal akoby našou známou tvárou a jeho cesta zosobňuje všetko čím si naše Maky prechádzajú a kam to až môžu dotiahnuť. Viac.

29.09

Dobré správy z Divých makov

​A ak viete o talentovanom rómskom dieťati, ktoré by potrebovalo našu pomoc, prosím kontaktujte nás na: divemaky@divemaky.sk. Viac.

23.07

Bašavel v tržnici

Príďte aj vy a na vlastné oči si pozrite Poklady z osady 16. 8. 2015 v Starej tržnici v Bratislave! Viac.

01.07

Prípravy na Bašavel v tržnici

A je to tu! Už vieme dátum Bašavelu v tržnici, ktorým oslávime jubilejný 10.ročník štipendijného programu Divých makov  Veľkolepá oslava s podtitulom „Poklady z osady“ bude prebiehať 16.8.2015 v Starej tržnici v Bratislave a prvých 300 lístkov so zľavnenou cenou je možné zakúpiť si v predpredaji na: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20986 Viac.

10.06

Divé maky oslávili Deň detí s Nadáciou Televízia Markíza 31.5.2015

Ako lepšie stráviť nedeľné popoludnie než ako osláviť krásny detský deň s výnimočnými deťmi? Aj tento rok sme boli veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť osláv Medzinárodného dňa detí organizovaného Nadáciou Televízie Markíza. Opäť s nami spolupracoval náš úžasný lektor Lacko Cmorej (známy aj z tanečnej skupiny CreDance) a naše deti, vlastne skôr už dospeláci, Zuzka Šimčíková a Igor Hunka, ktorí pre divákov pripravili tanečné vystúpenie a workshop. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.