Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Raňajky a čistá bielizeň pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
10 000

Ľudia, ktorí skončia na ulici, sú odkázaní sami na seba. Nie je to len samota, opustenosť a nepohoda, ktorá ich trápi. Mnohí sú chorí, imobilní, bezvládni… a počasie, ktoré my prežívame ako nepohodu, pre nich znamená ohrozenie života.

www.depaul.sk
Pre ľudí bez domova v Bratislave prevádzkuje organizácia Depaul Slovensko nocľaháreň a útulky pre ťažko chorých. Poskytujeme nocľah, stravu, prístup k hygiene, šatstvu, sociálne poradenstvo a pre chorých aj celodenný pobyt a nevyhnutnú starostlivosť. S niektorými robíme pracovnú terapiu. Cez Dobrú krajinu sa aj vy môžete stať súčasťou našej služby. Za 1 € pripravíme raňajky pre 3 klientov, za 5 € zabezpečíme večeru a dôstojné prenocovanie jedného človeka v nocľahárni a za 10 € jeden deň pobytu v útulku. Viac o projekte.

06.02

Depaul Slovensko víta exekučnú amnestiu

Zároveň upozorňuje, že oddlženie by mala sprevádzať aj intenzívna sociálna práca s ohrozenými skupinami. Viac.

09.01

Čo si praje riaditeľ Depaul Slovensko v roku 2018? A čo praje vám?

Vďaka vašej podpore patríme už viac ako 10 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú roku ľuďom bez domova. Viac.

12.12

DOMA DOBRE ďakovačky

Opäť ste nás potešili, že ste prišli na DOMA DOBRE. Viac.

11.12

JURAJ BARÁT: Treba žiť v pokoji prítomnú chvíľu

Juraj Barát z organizácie Depaul sa už roky venuje ľuďom bez domova. Prinášame vám prvý zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

10.12

Koncert Doma Dobre už dnes

Nenechajte si ujsť dnešný koncert Doma Dobre v nocľahárni Depaul Slovensko. Viac.

04.12

Koncert Doma Dobre už túto nedeľu

Už túto nedeľu môžete spojiť príjemné s užitočným v Depaule. Viac.

28.11

Môžeš, pomôž. Giving Tuesday

Giving Tuesday je takou jednodňovou oslavou štedrosti. Pretože každý z nás má čo darovať. Viac.

05.10

O Milanovi

V utorok sme sa rozlúčili s Milanom. Šikovní kolegovia mu totižto vybavili umiestnenie v domove sociálnych službách. Viac.

03.07

ĎAKUJEME VÁM!

Vďaka Vašim darom pomáhame denne viac ako 260 ľuďom bez domova. Viac.

27.06

Čas na letné upratovanie?

Možno je teraz vhodná doba urobiť poriadok vo svojom šatníku a nejaké tie ponožky navyše darovať klientom Depaul Slovensko. Viac.

22.05

Pomáhame v každom ročnom období.

V Depaul Slovensko pokračujeme v pomoci ľuďom bez domova aj po zime. Viac.

17.03

Príbehy v Depaul pokračujú

Zima sa pomaly končí. Je to náročné obdobie pre ľudí bez domova, najmä mrazivé noci na ulici. Aj vďaka Vám sme dokázali efektívne pomáhať ľuďom bez domova. Viac.

10.01

Ďakujeme Vám!

Rok 2016 bol v Depaul Slovensko nesmierne bohatý na nové príbehy, nové výzvy. Aj vďaka Vám sa nám darilo prekonávať prekážky. Viac.

12.12

Ďakujeme Vám za príjemnú atmosféru na Doma Dobre

Tretí ročník koncertu je za nami. Tešíme sa, že aj tento rok ste navštívili nocľaháreň sv. Vincenta de Paul a boli spolu s nami, s našimi klientmi a zároveň si vypočuli dobrú hudbu, či zaujímavú diskusiu. Viac.

05.12

Koncert Doma Dobre 3 už túto nedeľu

Akcia sa začne v zrekonštruovanej časti budovy o jednej popoludní výstavou fotografií, ktorá mapuje 10 rokov organizácie Depaul Slovensko. Pokračovať bude premietaním filmov a videí o aktivitách neziskovky a o živote ľudí bez domova. Pomedzi jednotlivé koncerty budú diskusie ľudí, ktorí sa venujú problematike bezdomovectva Viac.

23.11

Albert a jeho príbeh

Veľmi hovorný nebol. Dlho mi trvalo, kým som si zapamätala jeho meno, lebo sa vždy ako blesk mihol okolo v tmavomdorom svetri (visel na ňom) a viac ho nebolo. Viac.

07.11

Spojenie dobrovoľníctva a dobrej hudby? Na koncerte Doma Dobre!

Tak ako každý rok, tak aj tento chystáme našu obľúbenú akciu - koncert Doma Dobre. A tradične, budeme radi, ak nám s prípravami pomôžete. Viac.

29.09

Ľuboš

Prednedávnom sme Vás prosili o príspevok na nutridrinky pre Ľuboša. Všetko je však už teraz inak. Viac.

12.09

Júlia a jej príbeh

Kiežby všetky príbehy našich klientov mali rýchly spád ku šťastnému koncu. Naša sociálna pracovníčka Evka píše o Júlii, ktorej životná cesta pozostáva, okrem iného, z mnohých šancí. Viac.

15.08

Príbeh Depaul Slovensko

Naša organizácia Depaul Slovensko oslavuje 10 rokov od svojho vzniku. Príďte si pozrieť výstavu na Hviezdoslavovom námestí. Viac.

02.08

Lujza potrebuje nutridrinky

Žil dlhé roky v Čechách. Zo začiatku pracoval, prišiel o zamestnanie, pretĺkal sa jak sa len dalo, žil pod stanom pri rieke, zavše chytal ryby- šťuky (to sú kanibali, vraví), kapre, nahadzoval udice a čakal a čakal. Neskôr ťažko pracoval u nejakého podnikateľa, za bývanie v hangári a stravu. Viac.

06.06

O Tonke

Stretli sme ju v kumbále, na prízemí jedného z mnohých bezmenných činžiakov. Alebo v kočikárni, tak sa to kedysi volalo. V biednej studenej miestnosti po samý vrch zapratanej kuframi, oblečením, servítkami, príbormi, šálkami, svätými obrázkami, skrátka a dobre tým všetkým, čo sa bežne nazýva haraburdami, hoci ide len o uhol pohľadu. Inak to môže byť aj celý jeden ľudský život, trebárs. Mala čosi medzi 70 a 110 rokmi, vek na prvý pohľad neodhadnuteľný, volala sa Antónia. Dávno rozvedená. Viac.

23.05

10 rokov Depaul Slovensko!

Za akých podmienok vznikol Depaul? Prečo vznikol? Ako prví zamestnanci zvládali prácu v nocľahárni? Viac sa dozviete z článku od riaditeľa organizácie, Juraja Baráta. Viac.

17.05

Návrat z ulice do života!

Sme na polceste medzi ulicou a domovom, nemocnicou a liečebňou, životom na hrane a stabilitou. Počas minulého týždňa vykročili z nášho útulku dvaja klienti a dve klientky smerom k stabilnejšiemu bývaniu. Viac.

20.04

Novinky z nocľahárne Depaul

Projekt Album pomoci vznikol tento rok. V rámci neho sa už podarilo pomôcť viacerým jednotlivcom. Väčšinou ide o životné osudy so zmenou k lepšiemu. No niekedy sa stane aj výnimka. Viac.

01.04

Peter už nie je medzi nami

Tento rok sme sa rozhodli začať s projektom Album pomoci, zverejnenom na Facebooku. Zverejnili sme príbehy Štefana, Róberta, Andreja, Marcela. Najnovší je ten Petrov, s veľmi smutným koncom. Viac.

22.02

P. Štefan bude mať dôchodok! Príbeh so šťastným koncom

​V novom roku by sme opäť chceli pracovať na zlepšovaní životnej situácie ľudí bez domova. V spolupráci s našimi Pro Bono partnermi sme sa rozhodli začať s podporou individuálnych osudov. Viac.

09.01

Depaul v roku 2015

Rok 2015 bol pre našu organizáciu v mnohých ohľadoch prelomový. Podarila sa nám čiastočná rekonštrukcia nízkoprahovej nocľahárne sv. Vincenta de Paul. Vďaka tomu sme zvýšili kapacitu nocľahárne na 200 miest. V septembri bola sprístupnená klientom, ľuďom bez domova. Viac.

07.12

Opäť nám bolo DOMA DOBRE!

V nedeľu, 6. 12. 2015 prišiel do nocľahárne Depaul Mikuláš v podobe skvelej akcie, DOMA DOBRE. V rámci programu druhého ročníka koncertu vystúpili naši Longital, holandskí My Baby, ako aj česká skupina Midi Lidi. Viac.

19.11

Program koncertu Doma Dobre

Po veľkom úspechu prvého ročníka prichádza pokračovanie festivalu Doma dobre. V nedeľu 6. decembra v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul zahrajú skupiny Longital Suita, My Baby a Midi Lidi. Viac.

02.11

Koncert v nocľahárni? Pridaj sa aj Ty k dobrovoľníkom!

Výnimočný benefičný koncert, ktorý pripravuje agentúra Pohoda Festival v spolupráci s neziskovou organizáciou Depaul Slovensko, sa uskutoční 6.12.2015 v nízkoprahovej nocľahárni sv. Vincenta de Paul (pri bratislavskom letisku). Viac.

15.10

Ľudia bez domova opäť vyrazili do ulíc

Už minulý rok sme začali s čistením ulíc mestských častí Bratislavy, a to v spolupráci s našimi klientmi. Keďže táto aktivita mala úspech, rozhodli sme sa v nej pokračovať. Viac.

23.07

Ľudia bez domova v nových priestoroch

Život je zmena a zmena prináša veci radostné aj smutné. Leto sme začali v Depaul Slovensko v nových priestoroch z čoho máme veľkú radosť. Na druhej strane sme smutní, že sťahovaním tiež končí jedna etapa nášho života. Viac.

30.01

V nízkoprahovej nocľahárni začíname s rekonštrukciou

Keď sme 21. decembra 2006 prebrali od Magistrátu hl. mesta Bratislava opustenú budovu stolárskej dielne, svitla nádej, že v Bratislave už nebudú musieť zomierať ľudia bez domova, len preto, že nemajú v zime kam ísť. Viac.

09.11

Ľudia bez domova už pracujú v nových topánkach

​Aj vďaka Vašim darom sme mohli zakúpiť prvú časť pracovných topánok pre ľudí bez domova, ktorí čistia naše ulice. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.