Radostná práca

Radostná práca

Radostná práca

Z mesta na kopanice. Sad u Harušťákov začal minulý rok písať svoj príbeh. Od tej doby rastieme, okrem starých odrôd ovocných stromov pribudli aj ovečky. Tento rok nastal čas na spracovanie úrody. Pomôžte nám budovať komunitu, ktorá dostane jedinečné ovocné chute späť na náš stôl.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2019

Máme už
175,75
Vďaka
3 darcom
Chýba nám
1 624,25

Sad u Harušťákov je na malebnom mieste. Ľudia sa u nás zastavia a oddýchnu si pri práci s výhľadom na Inovec. Pripravujeme permakultúrne i umelecké kurzy.​ Na kopaniciach je zvykom, že sa ľudia navštevujú a väčšie práce robia spoločne. Nadviazali sme na túto tradíciu. Sad sme s dobrovoľníkmi vyčistili a vysadili sme staré odrody ovocných stromov. Venujeme sa pôvodným stavebným technikám. Opravili sme rozpadnutú stodolu z nepálených tehál a kameňa. Staňte sa aj vy súčasťou nášho príbehu. Každý dar nám dáva väčšiu šancu zachovať slovenské prírodné bohatstvo. Viac o projekte.

08.02

Nastal čas štepenia ovocných stromov

Máte novo vysadené stromy, ktoré nerastú, alebo staré jablone a hrušky, ktoré radšej nerežete, aby ste nenarobili viac škody ako úžitku? Lámete si hlavu, ako stromy orezať, aby sa im lepšie darilo a zároveň dostatočne plodili? Alebo ovocné stromy už režete, ale nie ste si istí, či to robíte správne? Príďte sa ku nám poradiť. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.