POMÁHAME S ÚSMEVOM

POMÁHAME S ÚSMEVOM

SMILE

Každý máme nejaký životný príbeh, niektorí veselší, iní ťažší a smutnejší. Aj keď nás život skúša, vždy je priestor na úsmev, milé slovo a objatie. Veríme v človečenstvo v nás, ktoré nám pomáha prekonávať životné prekážky. Transplantácia kostnej drene je veľmi náročny proces po fyzickej ako aj po psychickej stránke, o to ťažší, keď hlavnú úlohu v ňom hrá Vaše dieťa. Aj Vaša finančná podpora dokáže zjemniť náročné obdobie života rodín, v ktorých dieťa prechádza transplantáciou kostnej drene a onkologickou liečbou. Prostriedky z Dobrej krajiny nám pomôžu vybudovať online platformu pre deti a mládež s transplantovanou kostnou dreňou v SR, prostredníctvom, ktorej môžu podporovať deti a mladých ľudí, ktorí prechádzajú procesom transplantácie, komunikovať a zdielať svoje životy v doliečovacom post-transplantačnom procese.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
397,72
Vďaka
18 darcom
Chýba nám
5 102,28

POMÁHAME S ÚSMEVOM je iniciatívou rodičov, ktorých deti prešli trasnplantáciou kostnej drene. Vieme aké náročné obdobie je to nielen pre detského pacienta, ale aj pre rodičov, ktorí svoje deti týmto procesom sprevádzajú. Vieme aké je dôležité pre rodičov dlhodobo chorých a liečených detí udržať si vnútornú silu a energiu, aby boli piliermi pre svoje deti. Aktivity POMÁHAME S ÚSMEVOM sú zacielené na rodičov ako aj detských pacientov so zámerom prinášať odborné, praktické informácie o procese kostnej drene, budovať komunitu rodičov a komunitu detí a mládeže s transplantovanou kostnou dreňou. Počúvať, zdieľať sa a podporovať rodičov dlhodobo chorých a liečených detí na onkologických oddeleniach v BA, BB a v KE a na TJKD v BA. Sme súčasťou medzinárodnej asociácie CCI (childhood cancer international) a našim zámerom je prinášať pre rodiny najnovšie informácie v liečbe a starostlivosti o onkologicky choré deti. Viac o projekte.

10.02

Evička

Evička. 11 ročná slečna, ktorá sa ešte pred dvoma týždnami naháňala s kamoškami na školskom dvore a dnes už má za sebou prvé dávky chemoterapie. Viac.

07.04

Onkomaminky

Nikdy sa predtým nepoznali.. Každá je iná, ale spolu od prvého momentu tvoria jeden silný tím. Často sa cítia ako z inej planéty. Okrem vyčerpania a množstva preliatych sĺz, ich spája nádej, zvláštna blízkosť, súdržnosť a neskutočná sila, o ktorej žiadna z nich nikdy predtým ani netušila. Majú jeden cieľ, ktorý ich spája a spoločne sa plavia na jednej lodi. Každá na chvíľu preberie vedenie. Maminky z onkológie.. Viac.

08.03

Masáže s Ivkou

Okrem pravidelných štvrtkových návštev oddelenia transplantácie kostnej drene, ktoré už od augusta minulého roka prebiehajú, sme dnes zahájili daľšiu pravidelnú aktivitu a to masáže s Ivkou. Viac.

02.03

Socializačná miestnosť pomaly ožíva..

Jednou z najväčších udalostí, ktoré sa nám podarili uskutočniť v projekte POMÁHAME S ÚSMEVOM bola rekonštrukcia socializačnej miestnosti, ktorá nám otvorila bránu do ďaľších aktivít zameraných na ťažko skúšaných rodičov hospitalizovaných na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.