Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov

Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov

Nadácia Pontis

Chceme dať kenským stredoškolákom a absolventom šancu, aby si našli prácu. Preto ich vzdelávame v oblasti IT a pomáhame im rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Zameriavame sa na vidiecke školy v kraji Taita Taveta so žiadnymi alebo len obmedzenými technológiami.

Pomôžte Geoffreymu prísť na študijnú cestu na Slovensko
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
279,64
Vďaka
4 darcom
Chýba nám
2 420,36

V Keni sa na vysokú školu dostáva len približne 8 percent absolventov. Preto má stredoškolská príprava študentov mimoriadny význam pre ich ďalší život. Cieľom projektu Sote ICT je, aby mladí ľudia zo všetkých sociálnych vrstiev rozvíjali svoje praktické zručnosti v IT a podnikaní, ktoré im umožnia stať sa v budúcnosti kvalifikovanými a zodpovednými zamestnancami alebo podnikateľmi. Viac o projekte.

Pomôžte Geoffreymu prísť na študijnú cestu na Slovensko

Ešte 720,36 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Geoffrey Mwachari je mladý ambiciózny startupista, ktorý sa chce inšpirovať a vzdelávať na Slovensku. Ak sa podarí vyzbierať dosť peňazí na jeho cestové náklady a ubytovanie na Slovensku, bude môcť spoznať nových ľudí zo slovenskej startupovej komunity a zbierať od nich cenné rady a skúsenosti, ako rozbehnúť úspešný startup. Geoffrey má totiž dva podnikateľské nápady. Prvý z nich sa týka prepojenia mobilov so zdravotnými informáciami a druhý hlasovacích zariadení pre školy. Oba jeho nápady sú hodné inovátora, Geoffrey však v Keni nemá možnosť získavať dôležitú spätnú väzbu od skúsenejších startupistov, ktorí by ho vedeli nasmerovať správnym smerom. Práve preto by bola študijná cesta na Slovensko pre neho kľúčová. Geoffrey pochádza z kenského kraja Taita Taveta, z dediny Mbololo, a je najstarší zo štyroch súrodencov. Od roku 2011 do 2013 bol predsedom prvého IT klubu na strednej škole Moi Kasigau v dedine Rukanga, pilotnej škole nášho projektu. Po škole Geoffrey pracoval v startupe vysokoškolákov JB SoftCloud, ktorí do škôl inštalovali techniku a ich vlastný školský manažérsky softvér. Od roku 2015 pracuje znovu pre náš projekt Sote ICT a zároveň sa zlepšuje v programovaní. Pomôžte mu, aby mohol aj naďalej napredovať! Prispejte na jeho študijnú cestu na Slovensko.

Pomôžte Geoffreymu prísť na študijnú cestu na Slovensko
28.08

Sote Hub a Sote ICT v roku 2017 - Ako rozvíjame startupy už zo stredných škôl

​Ako sme tento rok stretli prezidenta Andreja Kisku v Nairobi, zorganizovali tretí veľtrh cvičných firiem a podporili 8 začínajúcich spoločností našich absolventov. Viac.

16.03

V novembri boli Keňania na veľtrhu cvičných firiem a na slovenských školách

V novembri prišli na Slovensko traja kenskí učitelia - mentori cvičných firiem a jeden startupista, člen Sote Hubu Geoffrey Mwachari. Spolu s nimi prišla aj naša spolupracovníčka Joyce Nzovu, ktorá sa zúčastnila Veľtrhu cvičných firiem a školenia vo FabLabe a kurzu Rozbehni Sa. Okrem toho tiež prednášala v rámci projektu rozvojového vzdelávania na SPÚ v Nitre. Viac.

30.07

Organizovali sme druhý veľtrh cvičných firiem

Leto bolo v Sote Hube nabité. V júli Sote Hub organizoval súťaž v podnikateľských nápadoch Sote Hub Launch, okrem toho sa konal aj druhý veľtrh cvičných firiem. Viac.

01.06

Bývalí žiaci a súčasní členovia Sote Hubu navštívili Slovensko

Čo sa udialo v Sote Hube od začiatku roka 2016? Viac.

04.02

Eva Kis Lengyelová strávila na kenských školách dva mesiace, toto sú jej postrehy.

Na jeseň minulého roku som cez Nadáciu Pontis pôsobila na desiatich stredných školách v Keni a prispievala k zlepšeniu tamojších IT klubov a cvičných firiem. Školský život v Keni ilustrujem svojimi fotografiami a postrehmi. Viac.

15.01

Kenskí učitelia navštívili Slovensko

Veľtrh cvičných firiem, start-up centrum Neulogy, SPŠ elektrotechnická v Prešove, či obchodné akadémie v Leviciach, Košiciach a v Bratislave. To sú len niektoré z miest, ktoré v novembri navštívila skupinka učiteľov z Kene. Cieľom študijnej cesty bolo posilňovanie spolupráce so slovenskými školami v oblasti cvičných firiem a budovanie kapacít kenských učiteľov v projektovom vzdelávaní. Prvýkrát mal tiež príležitosť navštíviť Slovensko aj bývalý študent strednej školy v Marungu, ktorý sa teraz venuje mentoringu cvičných firiem na 10 školách v kraji Taita Taveta. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.