Omama

Omama

Cesta von

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Pomôžme tým, ktorí nemali pri narodení šťastie, budovať cestu von.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
63 280

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Pomôžme tým, ktorí nemali pri narodení šťastie, budovať cestu von.

www.cestavon.sk
Aj napriek ekonomickému rastu žijú na Slovensku stále stovky tisíc ľudí v extrémnej chudobe, do ktorej sa narodili a z ktorej sa nevedia vymaniť. Projekt Omama sa snaží preťať začarovaný kruh chudoby na dvoch miestach. Rozvíja osobnosti detí z inakpodnetného chudobného prostredia v kľúčovom ranom veku (0-6 rokov), čo predurčuje úspech v ich celom ďalšom živote. Rané detstvo je najdôležitejším obdobím života každého z nás. V prvom roku života sa každú sekundu vytvára 700 až 1.000 nových neurónových spojení. V troch rokoch máme vytvorených 80% veľkosti mozgu. Množstvo štúdií však dokázalo, že chudoba preukázateľne zmenšuje množstvo priaznivých podnetov pre rozvoj detského mozgu a zdravého rastu osobnosti. Projekty ranej starostlivosti pre deti narodené do generačnej chudoby sa na Slovensku nerealizujú, pritom môžu mať dramatický prínos. To sa zmení, ak nám pomôžete rozbehnúť Omamu. Projekt zároveň pomáha konkrétnym chudobným ľuďom, najmä ženám, získavať vzdelanie, pracovné návyky a zmysluplnú prácu, ktorá im časom pomôže trvalo sa zamestnať. Viac o projekte.

11.06

Pomôžte prekonať prekážky mne i deťom v chudobe

Pobežím Tvrďáka pre projekt Omama. Viac.

10.06

Pobežím Tvrďáka pre projekt Omama

V sobotu to bude asi pre mňa tvrdý oriešok, postaviť sa na štart a zdolať prekážky. Viac.

08.06

Tvrďák pre deti s ťažkou štartovacou čiarou života

Budem veľmi vďačný za vašu podporu v pokorení prekážkového behu pre deti, ktoré zdolávajú prekážky v reálnom živote. Viac.

25.04

Maratón pre dobrú vec

V deň svojich narodenín, 5. 5. 2019 budem bežať maratón v Prahe. Pobežím, aby som podporil projekt Omama. Deti žijúce v generačnej chudobe tak môžu dostať šancu na lepší život. Budem Vám úprimne vďačný, ak ma podporíte a namiesto fľaše či bonboniéry prispejete na dobrú vec. Viac.

20.04

Nakopnite ma pred behom pomocou deťom, ktoré žijú pod hranicou chudoby

Pomôžte darom zamestnať nové omamy v chudobných osadách a vaše meno zabehne offroad polmaratón. Viac.

19.12

Darček pre Shoshanu

Ahojte, kamoši! Dnes mám 26 rokov. Chcela by som od vás darček. Nie pre seba, ale pre Omamy, ktoré pracujú v rómskych osadách s malinkými bábätkami. Sú to moje superhrdinky. Viac.

04.08

Omamy sa rozbehli

Pred štyrmi mesiacmi sme vám dali trošku trúfalý záväzok, že ak nás podporíte, zamestnáme 1-3 omamy v najchudobnejších komunitách, aby pomáhali budovať lepšie základy u detí už od ich narodenia. Ďakujeme, že ste nápadu uverili. Vďaka vašim darom začali od tohto týždňa reálne pracovať štyri omamy v prvých troch rómskych osadách – v Zborove, Muránskej Dlhej Lúka a Kecerovciach. Pozrite si pár fotiek ilustrujúcich, čo robia. Viac.

19.07

40tka pre Omamy

V nedeľu budem mať 40 rokov. Viac ako fľaša vína či kvety by ma potešil dar na podporu projektu Omama. Založili sme ho s priateľmi, aby sme mohli dať šancu ľuďom v generačnej chudobe. Ďakujem! Vaša Olga. Viac.

10.04

Jeden beh je za nami, ten väčší začína

Milí priatelia, dávam vedieť, že náš sobotný polmaratónsky čas bol 2:01, čo je moje osobné zlepšenie o 9 minút oproti minulému roku a o 24 minút oproti roku predtým. Bežali ste so mnou na tričku, resp. pár anonymných alebo záverečných darcov v srdci :) Heslo polmaratónu All runners are beautiful platí pre Vás dvojnásobne. Vďaka Vám sa mi bežalo úplne skvelo, ďakujem Vám. Viac.

02.04

Rozbehnite to s nami

V sobotu 7. apríla 2018 pobežím Pražský polmaratón. Vy môžete bežať so mnou. Naším cieľom nebude žiaden časový rekord. Pobežím pre to, aby sme mohli zamestnať jednu ženu žijúcu v extrémnej chudobe. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.