Nosiči batožín Nota bene

Nosiči batožín Nota bene

Proti prúdu, vydavateľ Nota bene

Dávame šancu ľuďom bez domova, aby si pomohli sami. Predávajú časopis Nota bene a niektorých z nich zamestnávame ako Nosičov batožín na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2020

Máme už
28,5
Vďaka
3 darcom
Chýba nám
3 171,5

Dávame šancu ľuďom bez domova, aby si pomohli sami. Predávajú časopis Nota bene a niektorých z nich zamestnávame ako Nosičov batožín na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave.

Nosiči batožín ponúkajú bezplatnú službu cestujúcim pri odnose batožín k a od vlakov každý pracovný deň od 9:00 do 13:00 hod. Prečo práve nosiči batožín? Ľudia bez domova potrebujú prácu a starší ľudia a ženy s batožinou na bratislavskej stanici potrebujú pomôcť so schodami. Práca nosiča spája obe tieto potreby. Vašu pomoc využijeme na mzdy pre nosičov batožín a na motivačné príspevky na splácanie dlhov. Viac o projekte.

11.05

Nosiči batožín inšpirujú aj po rokoch

Na začiatku mája sme sa zúčastnili slávnostného odovzdávania ocenení za sociálne inovácie - SozialMarie vo Viedni. Tentokrát nie ako súťažný projekt, ale ako pozitívna inšpirácia pre ostatných. Viac.

05.03

Bývanie je najlepšia pomoc

Ľudia bez domova, ktorým Brno ponúklo nájomné sociálne byty, si už začínajú hľadať prácu. Je medzi nimi aj šesťdesiatnik Karel. Viac.

04.01

Život na ulici nie je romantika

Prečo existuje bezdomovectvo? Ako s ním spoločnosť bojuje? Je možné ukončiť ho? Barbora Bírová pracuje na výskume o ľuďoch bez domova, ktorého súčasťou sa stali pútavé fotografie. Viac.

10.10

Bez domova / bez spánku

Ľudia, ktorí prespávajú vonku alebo v nocľahárni, sa takmer nikdy dobre nevyspia. O to ťažšie je každodenné prežitie, o hľadaní práce a bývania nehovoriac. Viac.

09.08

Pohoda nás robí lepšími

Naši nosiči batožín opäť vymenili bratislavskú stanicu za trenčianske letisko. Ako prežili štyri dni na festivale Pohoda? Viac.

27.04

Priestor na život pre ľudí z garáží Zátišie

Všetci potrebujeme domov, všetci potrebujeme bývať. Aj títo ľudia majú právo na svoje malé miesto pod slnkom. Za tie roky im zbúrali strechu nad hlavou niekoľkokrát. Viac.

04.04

Z ľudí na ulici máme strach

„Pokúšame sa dokázať si, že k nim nepatríme, že my sme si svoj komfortnejší život zaslúžili. Chýba nám pocit solidarity,“ hovorí právnik Ivan Lorenc, ktorý pre združenie Proti prúdu pracuje v oblasti advokácie práv a záujmov ľudí bez domova. Viac.

01.02

Bývanie, celoživotné bremeno?

Slušne bývať chce každý, no pre väčšinu obyvateľov Slovenska je to namáhavá, celoživotná úloha. A pre tých, ktorí o domov už prišli, takmer nesplniteľná. Viac.

10.01

Sčítanie alebo prieskum?

V novembri prebehol v Bratislave historicky prvý plošný prieskum ľudí bez domova spojený s ich sčítaním. Samotný prieskum je dôležitejší ako číslo, ktoré z neho vzišlo. Viac.

04.10

Oslavovali sme

13. september bol pre predajcov, priaznivcov a spolupracovníkov Nota bene šťastným dňom osláv 15. narodenín Nota bene. Všetci si pripínali belasý odznak s balónom, slonom a nápisom POMÁHAŤ JE ĽAHKÉ – KUPUJTE NOTA BENE. Viac.

08.09

Na rikšiach za iným životom

Nosiči Nota bene, ktorí už druhý rok pomáhajú s kuframi na bratislavskej Hlavnej stanici, vzbudili rozruch na najväčšom hudobnom festivale. Návštevníkom Pohody nosili zadarmo batožinu. Viac.

09.08

Nosič batožiny a bojovník Laco

​Osobný bankrot je o zdravie. Nosič batožiny a bojovník Laco. Nezlomili ho uránové bane a nezlomí ho ani neprajný štátny systém. Viac.

11.12

Prenášame už rok. Nosiči batožín z radov predajcov Nota bene zľudšťujú Hlavnú stanicu v Bratislave.

Ľudia na bratislavskej Hlavnej stanici si ich rýchlo obľúbili. Najmä ženy, ktoré často cestujú s veľkými kuframi či s kočíkmi a deťmi, si ich nevedia vynachváliť. Naši nosiči batožín majú pre každého pomocnú ruku a úsmev. Viac.

01.04

Podpáliť človeka ?!?

Útoky voči ľuďom bez domova vypovedajú niečo aj o nás, o našej spoločnosti. O tom, ako o ľuďoch bez domova v našich rodinách, na pracovisku alebo kdekoľvek premýšľame a rozprávame. Často s opovrhnutím... Viac.

01.01

Naši nosiči už nosia

​Podľa uniforiem máte dojem, že do Bratislavy po rokoch opäť prišiel Orient Expres. Retro dizajn, brigadírky a biele rukavičky. Nosiči batožín nastúpili začiatkom decembra prvýkrát do práce. Viac.

18.12

Vianočné posedenie s predajcami Nota bene

Príďte sa s nami zabaviť na naše tradičné vianočné posedenie s predajcami Nota bene, tentoraz v netradičných prietoroch - v bratislavských Klariskách. Vo štvrtok 18. decembra od 13.00 do 19.00 hod. Viac.

08.12

Využite služby nosičov batožiny

Ak sa rozhodnete cestovať vlakom a budete mať so sebou batožinu, môže sa vám stať, že vás na stanici osloví nosič v elegantnej uniforme. Nemusíte mu platiť - služba, ktorú majú na starosti ľudia bez domova, je zadarmo. Viac.

09.11

Zatúlaný gombík

Prvá rozprávková ilustrovaná knižka o bezdomovectve. Hodnotný darček pod vianočný stromček. Od 13. novembra 2014 môžete predajcov časopisu Nota bene v 17 mestách Slovenska podporiť kúpou knihy Zatúlaný Gombík. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.