Nepočujem, ale rozprávať môžem

Nepočujem, ale rozprávať môžem

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť, odzerať a čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť, stačí pár kúziel a my v OZ Nepočujúce Dieťa ich poznáme!

Posunkuj so mnou - Kniha základných posunkov
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
2 791,03
Vďaka
40 darcom
Chýba nám
4 208,97

Sluchové postihnutie je vo svojej podstate čarovné, pretože jeho privysoká cena a doživotné následky sa dajú celkom jednoducho odčarovať. Žiaľ, na Slovensku je ešte stále príliš veľa detí, ktorým tento dar nebol dopriaty. OZ Nepočujúce Dieťa založili rodičia, ktorí dňom i nocou pracujú na tom, aby sa zo Slovenska stala lepšia krajina pre nepočujúce deti. Svoju úlohu v tomto čarovnom príbehu môžete zohrať aj vy! Viac o projekte.

Posunkuj so mnou - Kniha základných posunkov

Ešte 0 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Komunikácia je základom pre úspešné vzťahy. 90% nepočujúcich detí sa narodí počujúcim rodičom, ktorí sa potrebujú naučiť komunikovať inak. Posunky im v tom veľmi pomáhajú. Táto publikácia pre nich obsahuje základnú posunkovú zásobu 400 posunkov rozdelených do 10 tém. Pomôcť však môže aj poradenským pracovníkom, logopédom, pedagógom a špeciálnym pedagógom a v neposlednom rade aj počujúcim rodičom, ktorí sa rozhodli využívať tzv. "znakovanie, čiže babysigns". Ak máte chuť naučiť sa základy posunkového jazyka v pohodlí domova aj s vašimi deťmi, je táto kniha pre vás určená. Vďaka výťažku z predaja kníh budeme môcť zorganizovať kurzy posunkov pre rodičov detí s poruchou sluchu. Ďakujeme.

Posunkuj so mnou - Kniha základných posunkov
15.11

Spoznajme spolu farby zvukov už túto nedeľu

Ďakujeme za každý jeden Váš dar a podporu. Chceme Vám to povedať aj osobne... Viac.

26.10

Neveríme vlastným ušiam

... čo všetko sa už túto jeseň udialo okolo OZ Nepočujúce dieťa a podpory uškových detí. Viac.

21.09

Na deň nepočujúcich uveríme vlastným ušiam

30. septembra v nákupnom centre Bory Mall oslavujeme deň nepočujúcich. Podujatie Neverím vlastným ušiam je príležitosťou pre počujúce aj nepočujúce deti, ich rodiny a priateľov: zabaviť sa, spoznať sa, získať informácie, niečo nové sa naučiť. Zažiť veselé popoludnie plné farieb, zvukov a bublín. Viac.

27.08

Chceme posúvať ďalej, čo nám bolo dané

Keď sa ťa koniec prázdnin opýta: a ty čo si robil užitočné v tom teple? Čo odpovieš? Aktívni rodičia detí s poruchou sluchu sa stretli v harmónii. Ehm... Harmónii. Vlastne oboje. Viac.

20.06

Živé knihy naživo a parádna Paráda bez bariér

Festivaly sme odštartovali ešte pred letom. Intenzívne. Dva za týždeň. Prinášame vám exkluzívny pohľad zo stánku OZ Nepočujúce Dieťa.sk a jedného malého perfektného uškového účastníka. Viac.

12.06

Radostných chvíľ nikdy nie je dosť alebo Deň detí hneď dvakrát

Našim uškovým kamarátom bolo pri príležitosti Dňa detí tento rok veselo na dva spôsoby. Pozývame Vás potešiť sa z detských zážitkov :) Viac.

29.05

Prajeme všetkým deťom krásny farebný Deň detí plný zvukov!

Milí naši Uškoví kamaráti :) Pozývame Vás osláviť Deň detí spolu s OZ Nepočujúce Dieťa hneď na dva spôsoby. Viac.

18.03

Posunkuj so mnou - kniha so základnou posunkovou zásobou

Chcete sa naučiť posunkovať a hľadáte spôsob, ako sa to naučiť? Pomôže vám nová publikáciu s bezmála 400 posunkami, kde nájdete fotku posunku, text a aj obrázok, ktorý si môžete s deťmi vymaľovať. Využijú ju rodičia aj odborníci. Viac.

16.03

Počujeme sa dobre? - Ako nám bolo počas Medzinárodného dňa sluchu v Eurovea

Počas Medzinárodného dňa sluchu, 3.3.2018, si bezplatne vyšetrili sluch deti aj dospelí. V Sluchobuse tak bolo počas 3 hodín stále plno. Viac.

15.03

Ako nám bolo na Neslýchanom karnevale

Počas Neslýchaného karnevalu sa spolu zabavili malí aj veľkí uškoví hrdinovia! Viac.

13.02

Počujeme sa dobre? Už 3.marca si to môžete overiť počas Medzinárodného dňa sluchu.

Viete, ako si chrániť svoj sluch? Funguje ten Váš na 100 %? Zdalo sa Vám niekedy, že počujete horšie? Nie ste si istý, ako ste na tom teraz? Už 3. marca si to môžete overiť a porozprávať sa s odborníkom v Eurovea v Bratislave. Viac.

06.12

MIKULÁŠSKY DARČEK zo ♥ od OZ Nepočujúce Dieťa

Hou hou hou! Mikuláš prišiel aj k nám a okrem balíčkov pre naše "uškové" deti pripravil malú odmenu aj pre každého pomocníka z vás! Stačí od dnes až do Vianoc DAROVAŤ min. 10€ a vybrať si môžete hneď z viacerých DARČEKOV! Viac.

05.12

Poznáte rodiča dieťaťa s poruchou sluchu? Povedzte mu o nás!

Keď sa zamyslíte, určite vás napadne niekto z vášho blízkeho alebo širšieho okolia, kto rieši poruchu sluchu. Najväčšou skupinou sú starší ľudia, ktorým sa sluch zhoršil postupom času. Čo však robiť, ak poruchu sluchu zistia u malého dieťaťa? Viac.

28.11

Už len pár hodín sa vaše dary rátajú 2x!

Dnes je najlepší deň na darovanie! Každý dar pre Nepočujúce dieťa zdvojnásobí Nadačný fond Telekom. Táto výnimočná príležitosť trvá iba počas Giving Tuesday, 28.11.2017. Viac.

27.11

Príďte na Giving Tuesday s OZ Nepočujúce Dieťa už tento utorok!

My už odpočítavame hodiny. Spustíme to už zajtra od 9:00 v Eurovei v Bratislave. Nájdete nás na mínus prvom poschodí pod kinami, v blízkosti detského vláčika. Ak sa budete obzerať po bábke - Počujkovi v životnej veľkosti, nemôžete nás minúť. Náš tím a dobrovoľníci tu budú pre vás až do 21:00. Viac.

22.11

Môžem, pomôžem: počas Giving Tuesday môžete podporiť aj rodiny detí so sluchovým hendikepom

28. novembra sa Slovensko prvýkrát pridá k takmer sto krajinám zapojeným do sviatku štedrosti a dobrých skutkov Giving Tuesday. S OZ Nepočujúce Dieťa budeme pri tom! Počas tohto výnimočného dňa vaše dary zdvojnásobí Nadačný fond Telekom. Každé euro tak pomôže dvakrát! Viac.

07.11

Vyšla výnimočná kniha pre rodiny detí s poruchou sluchu

Dvojdielna kniha Máme dieťa s poruchou sluchu je jediná svojho druhu, ktorá bola na Slovensku vydaná za posledných 10 rokov. Jej unikátnosť spočíva najmä v tom, že spája odborný pohľad pedagógov či lekárov a reálne skúsenosti rodín s dieťaťom s poruchou sluchu. Viac.

06.11

Celoslovenské stretnutie rodín detí s poruchou sluchu - deň, keď sa stretli odbornosť a srdce na dlani

16.9. sme sa s tímom OZ Nepočujúce Dieťa stretli s vyše 40 rodinami s deťmi s poruchou sluchu. Stretnutie to bolo čarokrásne. Stále sme plní dojmov a odhodlania sprevádzať tieto i ďalšie rodiny na ich ceste. Viac.

25.08

Vďačne vám tlieskame :-)

V 24-hodinovke Dobrej krajiny sme s OZ Nepočujúce dieťa skončili na “medailovom” treťom mieste. Vyše 820 eurami ste podporili deti s poruchou sluchu a ich rodiny za jediný deň! Viac.

22.08

24 hodín, kedy S VAMI dokážeme urobiť pre nepočujúce deti EŠTE VIAC

24. augusta máme spolu šancu ukončiť uhorkovú sezónu a zabojovať o pomoc pre nepočujúce deti a ich rodiny. Organizácia, ktorú 24-tého podporia dobrí ľudia najvyššou sumou na Dobrej krajine, získa navyše až 500€ od Nadácie Pontis. Pomôžete nám pomáhať ešte viac? Viac.

29.05

Ako sme počúvali všetkými zmyslami na Restaurant day

V druhú májovú sobotu sa na Partizánskej lúke v Bratislave, vďaka OZ Nepočujúce Dieťa, stretlo veľa dobrých ľudí s veľkým srdcom. Umelci, 12 celebrít, vyše 50 dobrovoľníkov a viac ako 600 návštevníkov, ktorých spojil jeden cieľ: aby bolo počuť o deťoch s poruchou sluchu. Viac.

19.05

Vidíme sa už túto sobotu na Partizánskej lúke

Srdečne Vás pozývame na podujatie "Počúvaj svet novými zmyslami", túto sobotu od 14:00 do 18:00, na Partizánskej lúke pri bufete Amfík. Viac.

11.05

Premiéra filmu Putovné načúvatká

Putovné načúvatka je dielom manželov Klaudie a Lukáša Olahovcov. Čo ich viedlo k vytvoreniu tohto filmu? Sami sú rodičmi nepočujúceho dieťaťa. Unikátny film z prostredia nepočujúcich ľudí na Slovensku ponúka príbehy 5 rodín, ktorých deti majú poruchu sluchu. Viac.

09.05

Poď s nami počúvať svet novými zmyslami na Partizánsku lúku

20. mája na Vás čaká pozoruhodné a veselé popoludnie na Partizánskej lúke, počas ktorého môžete zažiť neopakovateľnú atmosféru, naučiť sa kopec zaujímavých vecí, stretnúť známe osobnosti, ale aj prispieť kúpou dobrôtok z celebritnej dobročinnej kuchyne. Viac.

21.04

Komu všetkému program Mobilný pedagóg pomáha rásť?

Tento rok mali viacerí študenti možnosť absolvovať s nami víkend programu Mobilný pedagóg. V rámci svojho štúdia majú častokrát málo príležitostí, vyskúšať si priamu prácu s deťmi s poruchou sluchu. Čo im to prinieslo a ako to ovplyvnilo ich životné cesty, Vám porozpráva študentka Katka. Viac.

12.03

Ako sa za 2 roky zmenil svet nepočujúcich detí

OZ Nepočujúce dieťa založili dvaja rodičia sluchovo postihnutého chlapca, ktorí, ako väčšina nadšencov, nevedeli do čoho idú. O dva roky neskôr ich myšlienka narástla a pridali sa k ním ďalší nadšení ľudia. Vďaka tomu sa vo svete detí s poruchou sluchu deju skvelé veci. V tomto článku si pripomenieme našu dvojročnú cestu a pozrieme sa, kam nás povedú ďalšie kroky. Viac.

09.02

Vaše 2% pomôžu rozozvučať svet detí s poruchou sluchu

Vďaka Vašej podpore sa nám za uplynulý rok podarili krásne veci. Na rok 2017 máme ešte abmicióznejšie plány. Tie bude možné realizovať opäť jedine vďaka nezištnej podpore ľudí, ako ste Vy. Najbližšia príležitosť, ktorá môže veci posunúť dopredu je venovanie Vašich 2% na dobročinné účely. Viac.

20.12

Dajme spoločne vianočný dar rodinám nepočujúcich detí

Všade okolo nás sú sluchovo postihnuté deti, ktoré žijú vo svojom svete ticha. Avšak ako v každej správnej rozprávke, aj v ich príbehu je nádej na šťastný koniec. Pomôžte nám zahnať nočné mory sluchovo postihnutých detí a ich milujúcich rodičov. Ak spoločne pomôžeme rodičom, deti ich môžu počuť a môžu sa naučiť povedať „mama“, či rozprávať sa s kamarátom. Viac.

09.10

Aký bol Počujko - Môj NEpočujúci kamarát na Partizánskej lúke

Počujko - Môj NEpočujúci kamarát zaujal na Partizánskej lúke malých aj veľkých divákov. Objavili taje sveta Nepočujúcich, naučili sa nejeden posunok a spoznali nové zmysly. Prečítajte si viac o ich neobyčajných zažitkoch. Viac.

20.09

Počujko - Môj NEpočujúci kamarát - 24.9 v Bratislave

Čo je to zvuk? Ako ho počujeme? A aké to je, keď naše uši nepočujú? Môžeme vnímať hudbu a rozprávať sa? Každý rok sa narodí vyše 200 detí, ktorých ušká nefungujú tak, ako by mali. Poďte s nami na jeden deň počúvať svet novými zmyslami a zistite, koľko krásy sa skrýva v zdanlivom tichu. Viac.

28.07

Náš návrh bol schválený - deti dostanú až 500 € na jeden načúvací prístroj!

Deti s poruchou sluchu budú mať opäť väčšiu šancu, aby sa naučili hovoriť a dokázali sa plnohodnotne zaradiť medzi počujúcu väčšinu. Zdravotné poisťovne začnú už od októbra preplácať načúvacie prístroje sluchovo postihnutým deťom a mladým v oveľa vyššej sume ako tomu bolo doteraz. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom presvedčili rodičia z OZ Nepočujúce dieťa spolu s lekármi. Viac.

30.06

Čo tento rok zažilo Nepočujúce dieťa a na čo sa ešte teší

​Tento rok je plný pozitívnych správ. Zorganizovali vyšetrenie sluchu v zahraničí pre vyše 100 detí, vyzbierali sme 20 000 € na podporu zriadenia detského audiologického centra na bratislavských Kramároch, čakajú nás dobré správy o zmene výšky úhrady zdravotných poisťovní, zorganizovali sme niekoľko eventov pre nepočujúce deti a mnohé ďalšie. To čo nás ale v roku 2016 ešte len čaká je omnoho fascinujúcejšie! Viac sa dočítate v tomto článku. Viac.

15.04

Na detské audiocetrum sa podarilo vyzbierať 20 000 €

Od augusta minulého roka prebieha na portáli Dobrá Krajina zbierka OZ NepocujuceDieta.sk na podporu zriadenia prvého detského audiologického centra. Pre sluchovo postihnuté deti bude vznik tohto centra znamenať prístup k najmodernejším prístrojom, špecializovanému personálu a najnovším postupom, vďaka ktorým budú mať vyššiu šancu na „počujúci život“. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať cieľovú sumu 20 000 €, ktorá bude tvoriť dôležitú časť potrebných prostriedkov. Ďakujeme! Viac.

14.02

Dobré správy z DATALANu

Pri príležitosti svojho jubilea sa spoločnosť Datalan rozhodla vybrať 3 projekty, ktoré spolu podporili sumou 10 000 €. Práve vďaka Vašej podpore sa náš spoločný projekt stal víťazom hlasovania a získal podporu 4 000 €. Znamená to, že sme opäť o veľký krok bližšie k cieľovej sume 20 000 €! Viac.

18.01

Už len kúsok a detské audio-centrum sa stane realitou

V ranom veku dieťaťa s poruchou sluchu sa rozhoduje o tom, či sa naučí rozprávať. K úspechu je potrebné technické vybavenie a špeciálne audiologické metódy. Vďaka Vašim príspevok budeme môcť tento rok zakúpiť potrebné technické vybavenie pre takéto centrum v nemocnici na bratislavských Kramároch. Viac.

11.11

Podporte nepočujúce deti v získaní grantu od Datalan

Zbierka na vytvorenie detského audiocentra má možnosť získať grant od spoločnosti Datalan - o tom koľko peňazí na podporu poputuje rozhodujú ľudia hlasovaním. Viac.

23.09

Si perfektný - pieseň pre nepočujúceho syna

Mnohí rodičia postihnutých detí sú hrdinovia. Aj rodičia detí so sluchovou poruchou. Viac.

23.09

Koniec mýtom o nepočujúcich

Sériu septembrových diskusií na tému nepočujúcich ukončíme tým najlepším spôsobom. Objasníme všetky mýty o nepočujúcich, ktoré z nevedomosti v sebe často živíme. Viac.

16.09

Vítajú vysoké školy nepočujúcich?

V diskusii tlmočenej do posunkového jazyka budeme hovoriť o tom, prečo máme na Slovensku stále málo vysokoškolsky vzdelaných nepočujúcich a ako to zmeniť. Viac.

10.09

Nepočujúce dieťa a umenie

Na druhej zo série diskusii o nepočujúcich sa budeme pýtať na to, ako a prečo s deťmi s poruchami sluchu objavovať umenie. Viac.

01.09

Športové hviezdy pomáhajú nepočujúcim deťom

Od dnes môžete podporiť vznik Prvého detského audiocentra na Slovensku aj tak, že si vydražíte predmety, ktoré nám osobne venovali hokejisti Marián Hossa, Tomáš Tatar, futbalisti Martin Škrtel, Juraj Kucka, strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga. Viac.

01.09

Aké budú ďalšie Dobré aukcie?

Do Dobrej aukcie, ktorej cieľom je vyzbierať financie na vznik Prvého detského audiocentra na Slovensku, svoje osobné predmety venovali hokejisti Marián Hossa, Tomáš Tatar, futbalisti Martin Škrtel, Juraj Kucka, strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga. Ďakujeme. Viac.

27.08

Moje dieťa je nepočujúce - čo teraz?

Počas septembra budeme diskutovať o 4 témach približujúcich nám svet nepočujúcich – aký je a čo urobiť, aby bol prívetivejší? Viac.

26.08

Vznikol prvý portál pre rodičov nepočujúcich detí - NepocujuceDieta.sk

Na internete vznikol nový priestor pre rodičov a priateľov detí s poruchou sluchu. Komunitno-edukačný portál NepocujuceDieta.sk im prináša návody ako postupovať po zistení diagnózy a rozvíjať svoje dieťa. V jeho komunitnej časti nájdu ďalších rodičov, ktorých rady a skúsenosti im môžu v neľahkej úlohe výrazne pomôcť. Viac.

24.08

Rodičom detí s poruchou sluchu chýbajú dôležité informácie. Zmeňme to.

Na Slovensku sa ročne narodí až 200 detí so sluchovým postihnutím a až 95-percent z nich sa narodí počujúcim rodičom. Tým často chýbajú informácie, ako dieťa stimulovať a rozvíjať. Viac.