Naordinujme hru deťom bez lásky

Naordinujme hru deťom bez lásky

Centrum Slniečko

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
2 500

Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje zážitky komunikovať. Cez kreslenie, stavebnice, či rôzne hry a terapie prerozprávajú svoj príbeh, aby im dospelí rozumeli. Pomôžte Centru Slniečko liečiť detské duše.

www.centrumslniecko.sk
Deti, ktoré sa stali svedkami násilia, alebo boli obeťou, často nedokážu svoje traumatické zážitky komunikovať inak ako prostredníctvom hry a terapie. Tie sú pre nich tou najlepšou medicínou. Centrum Slniečko, dlhodobo pomáha týraným a sexuálne zneužívaným deťom. Vďaka vašej podpore môžeme aj my vyliečiť mnohých malých pacientov, ktorí v minulosti bojovali s nedostatkom lásky. Viac o projekte.

15.10

ĎAKUJEME, aj vďaka vám robíme svet krajším!

Aj vďaka vašej podpore dokážeme pomôcť zraneným deťom znovu veriť v seba samého. Viac.

02.06

Výchova detí prostredníctvom budovania pocitu bezpečia a stability

Každé dieťa má svoj vlastný príbeh, dokážeme ho spolu pozitívne ovplyvniť ? Viac.

27.04

Ako zvládame koronavírus v Centre Slniečko ?

Z dôvodu prerušenia školského vyučovania a prijatých, mimoriadnych opatrení trávia naše deti väčšinu času v Centre. Viac.

26.02

Centrum Slniečko oslavuje 20 rokov

Oslavujeme 20 rokov ! :-) Pozrite si dokument o histórii a vzniku neziskovej organizácie Centrum Slniečko, ktorý je súčasťou článku. Viac.

24.01

Naši dobrovoľníci a Vaša pomoc

Jedným z úskalí práce v neziskovej organizácii môžu byť finančné prostriedky potrebné na všetky plánované projekty a aktivity nevyhnutné na plnohodnotné napĺňanie potrieb našich klientov. Viac.

30.12

Slniečko a Vaša pomoc v roku 2019

Milí priatelia, rok 2019 je v závere, no aj vďaka vám a vašej podpore sme mali možnosť priniesť pre deti, ktorým násilie narušilo detstvo, veľa krásnych momentov. Viac.

28.11

Maškrtníčka Janka

Že pečenie s deťmi môže byť zábava Vás presvedčia nasledujúce riadky. Viac.

29.08

Letné prázdniny a pozitívne zážitky

Rovnako ako ostatným deťom, končia letné prázdniny aj tým našim. My dúfame, že sme im dokázali sprostredkovať množstvo nových, nezabudnuteľných zážitkov. Viac.

21.08

Citová deprivácia

"Rozprávky deťom nehovoria, že draci existujú -to už oni dávno vedia. Rozprávky deťom hovoria, že draci sa dajú poraziť." Viac.

21.07

Kto sme a ako fungujeme

Našu organizáciu určite poznáte. V nasledujúcom článku by sme Vám radi priblížili ako funguje a komu pomáha jedno z našich pracovísk - „Centrum pre deti a rodiny"(CpDaR) Viac.

13.05

Sladký príbeh

Ako Sára upiekla muffiny a našla stratené šťastie. Viac.

01.04

Ďalší spoločný zážitok

Našou úlohou nie je, aby sme učili deti, ako čeliť krutému a nemilosrdnému svetu. Našou úlohou je vychovať deti, ktoré svet urobia menej krutým a viac láskavým. (L.R.Knost) Viac.

24.02

Richard

Tento príbeh je jedným z mnohých našich príbehov. Viac.

31.01

Slniečko a snehuliak

Čo by to bola za zima v našom Centre bez pravých, nefalšovaných, uzimených snehuliakov s mrkvovými nosmi a farebnými šálmi ? Viac.

17.01

Multizmyslová relaxačná miestnosť Snoezelen

Počas mesiacov december a január sa nám podarilo zariadiť našu novú terapeutickú miestnosť. Viac.

16.12

Nádherný symbol Vianoc

"Deti musia mať v živote aspoň jedného človeka, ktorý v nich verí. A tým človekom môžete byť aj vy." Marian Wright Edelman Viac.

06.11

Naša studňa želaní, náš úspešný rok

​Je november. Rok sa pomaly, ale isto chýli k svojmu koncu. Zostávajú nám necelé dva mesiace a my chceme byť na koniec roka pripravení. :-) Viac.

04.10

Pohľad, ktorý nám dáva nádej

Keď povieme vitaj, povieme aj prajeme ti veľa šťastia. Viac.

12.09

Pevný stisk rúk je naša nová nádej

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, prečo je tak dôležité držať sa za ruky ? Viac.

11.08

Nové letné zážitky z Oravskej priehrady

Po absolvovaní letného tábora na Oravskej priehrade sa Alexander (12) rozhodol, že napíše list jednej z vedúcich tábora. Poďte si ho s nami prečítať. Viac.

28.06

Túlame sa svetom

Vonku je konečne krásne, slnečno. Štebotajú vtáčiky, obloha je modrá, všade počuť detský krik a smiech. Je čas ísť von! Poďte spolu s nami. :-) Viac.

13.05

Malí pomocníci v našej záhradke. :-)

Aj u nás sa usilovne pracuje. Pretože vieme, že bez práce nie sú koláče ale ani zelenina. :-) Viac.

21.03

Pribudla k nám rodinka kuriatok

Ako iste viete, sviatky jari sa blížia nezadržateľnou rýchlosťou. Keďže naše deti sú nesmierne šikovné a chcú bývať v príjemnom a útulnom prostredí, náš ,,slniečkovský domček" sme si tak ako každý rok aj tentokrát príjemne skrášlili. Viac.

07.01

Ďakujeme za každý dar

Ani sme sa nenazdali a ďalší rok je za nami. Rok 2017 bol pre nás naozaj výnimočný, podarili sa nám neuveriteľné veci. A vďaka komu? Len a len vďaka Vám! Viac.

07.11

Farebný svet plný hier a radosti

Tak a je to tu. Vonku práve úraduje jeseň, slnečných lúčov ubúda a príroda sa chystá na zimný spánok. U nás sa však dejú zázraky. Viac.

26.09

Malí veľkí futbalisti

Hoci leto už pomaly vystriedala pani jeseň, športový duch v našom krízovom stredisku stále zostáva. Viac.

23.08

Aj vďaka Vám máme krásne leto!

Leto sa pomaly chýli ku koncu a my môžeme bez váhania povedať, že pre naše deťúrence boli tieto prázdniny naozaj nezabudnuteľné a to aj vďaka Vašej pomoci a podpore. Viac.

12.07

Užívame si leto naplno

Prázdniny sú v plnom prúde, slniečko hreje a zo všetkých strán počuť detský smiech. Inak tomu nie je ani v našom krízovom stredisku. Viac.

29.05

Vďaka vám naše chodby rozkvitli

​Keďže vonku je už krásna slnečná  jar a všetko žiari veselými sviežimi farbami, snažili sme sa takúto príjemnú atmosféru preniesť aj do spoločných priestorov nášho zariadenia. Viac.

27.04

Spolu vytvoríme deťom farebnejší svet

Prostredníctvom nádherného filmu Piata loď, vďaka ktorému ste nás podporili úžasnou sumou, sme sa spoločne mohli presvedčiť, že život detí je plný rôznych farieb, ktoré však nie sú vždy len príjemné, svetlé a radostné. Viac.

16.03

Rodina sa nedá poskladať, tak ako papierová loďka...

Po tohtoročnej dlhej zime sme sa spolu s našimi detičkami konečne dočkali prvých jarných lúčov, ktoré sú síce ešte trošku zubaté, ale napriek tomu príjemne hrejú. Práve tento čas je ako stvorený na hru vonku, užívame si preto chvíle v záhrade, hojdáme sa, beháme, skáčeme a hľadáme prvé jarné kvietky. Ako iste všetci viete každá takáto hra má v živote dieťaťa nezastupiteľné miesto. Ak náhodou stále pochybujete, možno vás o tom presvedči nový slovenský film, ktorý práve v týchto dňoch prichádza do kín pod názvom Piata loď. Viac.

03.02

Ďakujeme, že pomáhate robiť svet detí krajším

Milí darcovia, v mene celej organizácie aj našich detičiek Vám chceme z celého srdca poďakovať za každý jeden dar v roku 2016. Vďaka Vašej pomoci môžeme neustále zlepšovať našu prácu a deti, ktoré v živote nezažili veľa dobrého sa u nás cítia príjemnejšie a hlavne bezpečne a to aj prostredníctvom terapie hrou. Viac.

16.12

Vianočné poďakovanie

My deti, ktoré sme bohužiaľ zatiaľ v živote neokúsili veľa radosti a lásky sa každému jednému z Vás, ktorí ste nám pomohli, chceme z celého srdiečka poďakovať. Viac.

03.11

Tekvicový karneval

Tak ako každý rok do nášho krízového strediska opäť zavítali masky. Naše detičky sa premenili na krásne princezné, bojovníkov či strašidelné múmie. Viac.

17.09

Vďaka vám robíme svet detí krajším!

Prázdniny ubehli ako voda a my môžeme čestne prehlásiť, že sme si ich s deťmi aj vďaka Vašej pomoci užili najviac ako sa dalo. Viac.

15.07

Hurá leto!

Keďže letné prázdniny sú už v plnom prúde, dni sú dlhšie a slnečné, snažíme sa s našimi detičkami využiť tento krásny čas najlepšie ako vieme. Keďže v domácom prostredí si letné zážitky, výlety či rôzne akcie neužili, snažíme sa im takéto situácie dopriať plným priehrštím. Viac.

09.06

Kde nie sú hranice, nie je bezpečie

Keďže začiatkom júna majú všetky deti svoj DEŇ my sme oslavám takisto nezostali nič dlžní. Naše deťúrence sa do sýtosti vybláznili a zasúťažili si na rôznych podujatiach. Okrem takýchto aktivít, ale začíname pomocou terapie hrou pracovať s deťmi, ktorých duše sú ťažko osudom skúšané a museli prežiť to čo by často nevydržal dospelý a prišli do nášho zariadenia iba nedávno. Viac.

26.04

Vietor vo vlasoch

Keďže jar je už v plnom prúde snažíme sa s detičkami využiť toto krásne počasie a tráviť čo najviac času vonku v prírode. Ako iste viete, hra a hrové činnosti na čerstvom vzduchu dokážu s detskou dušičkou narobiť divy, preto je aj v týchto mesiacoch nevyhnutnou súčasťou nášho života. Viac.

28.03

Slniečko víta jar :-)

Po dlhej zime sme sa konečne dočkali prvých jarných lúčov, z čoho sa tešia predovšetkým naše deťúrence. Konečne môžu behať po záhrade, skákať, hojdať sa či naháňať. Samozrejme nezabúdame ani na Veľkonočné sviatky a patrične sa na ne pripravujeme. Viac.

30.01

Maskovaná zábava :)

Tak ako každý rok aj tento krát sme v období fašiangov zorganizovali v našom krízovom stredisku karnevalovú zábavu. Viac.

22.12

Ďakujeme, že pomáhate pomáhať aj počas Vianočných sviatkov

Blíži sa čas Vianoc, kedy všetci viac ako inokedy pociťujeme potrebu pomáhať tým, ktorí to potrebujú. My sa však chceme z celého srdca poďakovať všetkým naším darcom, ktorí nám pomáhali počas celého roka. Viac.

04.12

Pomôžte vyčariť deťom úsmev na tvári

A už je to opäť tu. December, čarovné obdobie dýchajúce Vianocami. Každý z nás sa na tieto sviatky teší, vychutnáva si plnými dúškami rodinnú pohodu a vianočnú atmosféru, ktorú milujú predovšetkým deti. Žiaľ nie všetky majú to šťastie. Viac.

04.11

KOZMO A JEHO KOZMOPLÁN

Milí darcovia, dovoľujeme si Vám predstaviť našu novú kampaň pod názvom Kozmo a jeho dobrodružstvá, ktorá sa venuje problematike násilia páchaného na deťoch. Aktivity našej organizácie nie sú zamerané len na riešenie krízových situácii napríklad pomocou terapie hrou, ktorú dlhodobo realizujeme aj vďaka Vašej podpore, ale takisto nezabúdame aj na dôležitosť prevencie vzniku akejkoľvek formy násilia. Násilie páchané na deťoch je obzvlášť závažné, pretože dieťa sa nevie brániť. Viac.

24.10

Ďakujeme, že pomáhate pomáhať!

Ďakujeme, že pomáhate pomáhať! Milí naši darcovia, chceme sa Vám z celého srdca poďakovať za Vašu pomoc, za každý jeden dar, ktorým ste podporili našu organizáciu. Viac.

15.09

Vyrobené s láskou

Keďže prázdniny nám ubehli ako voda, lúče slnka na oblohe pomaly vymizli, musíme nechať priestor pani Jeseni, aby si urobila svoju prácu a spestrila nám našu krásnu krajinu. Po lete strávenom v bazéne, v parku a v prírode našim detičkám dobre padne aj menší oddych. Viac.

31.07

Farby leta v Slniečku

Leto je samozrejme pre všetky deti tým najkrajším ročným obdobím. Nielen že si na chvíľu oddýchnu od školský povinností, ale môžu sa venovať svojím obľúbeným činnostiam. Viac.

12.06

Letné lúče v Slniečku

Keďže leto sa už nezadržateľne blíži a slnko ukazuje svoju silu, snažíme sa s detičkami využiť toto krásne počasie a tráviť čo najviac času vonku v prírode. Viac.

23.04

Prvé jarné lúče v Slniečku

Keďže aj ku nám do Slniečka už zavítali prvé jarné lúče, snažíme sa tieto krásne okamihy využiť naplno. Veľa času trávime vonku, čerpáme energiu a bavíme sa pri rôznych športových hrách. Práve takéto aktivity pomáhajú našim detičkám prekonať ich bolesti a trápenia aj utužovať priateľstvá. Viac.

15.02

Februárové radosti

Keďže ako iste viete, mesiac február je nie len mesiacom lásky, ale aj zábavy, dožičili sme si z každého rožku trošku. Viac.

17.12

Duch Vianoc v Slniečku

​Ako iste viete, pre takmer každého z nás je mesiac december výnimočný práve tým, že oslavujeme najkrajšie sviatky v roku v kruhu svojej rodiny. Nie všetky detičky však majú takéto šťastie a môžu privítať ducha Vianoc v teple domova, pri vlastnoručne ozdobenom stromčeku a ponúknuť ho medovníčkami, ktoré ozdobili spolu s maminkami. Viac.

09.10

Farebná jeseň

Jeseň nás inšpirovala a s deťmi sme si vyzdobili naše priestory. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.