Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
1 500

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

www.kdn.sk
Približne štyristo detí ročne sa u nás narodí s chorým srdiečkom. To ovplyvní celý ich život: nielen fyzické zdravie, ale aj psychiku. Väčšinou nechodia do škôlky a nemajú kde získavať prvých kamarátov. Sú utiahnutejšie, ťažšie zapadnú do kolektívu. Sú častokrát sami v nemocnici, len so svojím strachom a bolesťou. Ich detstvo je iné. Mnohé zážitky bežné pre zdravé deti sú pre nich nedostupné. Dobrovoľníci z Klubu Detskej Nádeje im už 10 rokov spríjemňujú život. Navštevujú ich v Detskom kardiocentre v Bratislave, pripravujú pre ne letný tábor, víkendové akcie a výlety. Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky. Viac o projekte.

02.10

Šťastná náhoda

​Keď občas niekde započujem slovné spojenie "šťastná náhoda", vybaví sa mi prihlasovanie na môj prvý Kardiotábor. Viac.

25.01

Zimný onko - kardio tábor

V tomto zimnom čase - nečase spúšťame prihlasovanie na ZIMNÝ KDN TÁBOR. Viac.

12.10

Zdravotnícka víkendovka

Spoločná onko-kardio víkendovka pre deti a teenagerov. Viac.

16.09

Narodeninový koncert

Klub Detskej Nádeje dovŕšil krásnych 20 rokov svojej existencie a my by sme vás radi všetkých pozvali osláviť KDN narodeniny. Viac.

05.09

Ako dopadla misia ZACHER?

Hneď v prvý deň sme všetci boli povolaní na tajnú misiu ZACHER, čo bol krycí názov pre misiu “zachráň Európu” Viac.

10.06

Vyhlásili dobrovoľníkov roka 2017 a my sme boli pri tom

Náš dobrovoľník Vladimír Chudoba sa stal víťazom v oblasti vzdelávania a životného prostredia. GRATULUJEME! Viac.

09.05

ONKO tábory

Aj tento rok pripravujeme okrem KARDIO tábora, ktorý môžeme realizovať aj vďaka Vám a Dobrej krajine bezplatné letné turnusy táborov pre deti s onkologickou diagnózou a ich súrodencov. Viac.

24.04

Misia ZACHER

​Aj tento rok pozývame kardio deti a ich súrodencov na tradičný letný tábor. Viac.

22.03

Video z tábora :)

Dôvera, úsmev, tá "pravá" zima, skvelé zážitky. Pozrite sa spolu s nami na naše spomienky. Viac.

14.02

Zimný tábor 2018

Vďaka finančnej podpore Ligy proti rakovine SR môžu deti a teenageri s onkologickým ochorením stráviť nezabudnuteľný týždeň v zimnej prírode. Viac.

24.01

Vesmírna cesta - kardiotábor 2017

Nezabudnuteľná vesmírna cesta. Zopakuje sa vďaka Vám aj v tomto roku? Viac.

30.04

Kardiotábor 2017

Zažite s nami dobrodružstvo na vzdialených planétach :) Viac.

16.03

Benefičný koncert

Srdečne vás - všetkých priateľov dobrej hudby a tej najlepšej spoločnosti pozývame na tradičný Benefičný koncert Klubu Detskej Nádeje ♥ Viac.

27.01

Klub detskej nádeje plánuje

Dobrovoľníci, ktorí na detské nemocničné oddelenia prinášajú kúsok úsmevu a zábavy sa aj v roku 2017 rozhodli okrem tradičných návštev malých pacientov pripraviť i niečo navyše. Viac.

08.11

Víkendovky, to je liečba mimo nemocnice

Deti, ktoré choroba prinútila navštevovať lekárov viac ako tie ostatné oceňujú každú možnosť, kedy sa od nemocničného prostredia môžu odreagovať. Jednou z možností sú i víkendovky Klubu detskej nádeje. Aktuálne sa chystá tá pre umenia chtivých. Viac.

12.10

Pátranie po nových dobrovoľníkoch dopadlo úspešne

Začiatok akademického roka je pre Klub detskej nádeje spojený vždy s rozširovaním svojich radov. Aj tento rok „vyhlásili pátranie“ po tých, ktorí majú voľný čas a chcú ho venovať deťom v nemocnici. Viac.

14.09

Leto je za nami

Chcete vedieť ako vyzerajú tábory z pohľadu nových animátorov - dobrovoľníkov? Viac.

01.06

Letný KARDIO tábor 2016

...chystá sa 14-ty ročník tábora... Viac.

27.09

Kde končí Fantázia a začína Dobro (doslov)

Letný tábor pre deti s kardiologickými ochoreniami, ktorí ste podporili je za nami. Prečítajte si ako si naň spomínajú deti, rodičia a vedúci. Viac.

20.09

Kde končí Fantázia a začína Dobro (záver)

Trinásty ročník kardio-tábora Klubu Detskej Nádeje bol v znamení hrdinov, putovania a boja so zlom, no a aj s nami samými. Príbeh nášho kráľovstva môže byť inšpiráciou aj pre vás. Viac.

10.09

Kde končí Fantázia a začína Dobro (2.časť)

Trinásty ročník kardio-tábora Klubu Detskej Nádeje bol v znamení hrdinov, putovania a boja so zlom, no a aj s nami samými. Príbeh nášho kráľovstva môže byť inšpiráciou aj pre vás. Viac.

23.08

Kde končí Fantázia a začína Dobro (1.časť)

Trinásty ročník kardio tábora Klubu Detskej Nádeje bol v znamení hrdinov, putovania a boja so zlom, no a aj s nami samými. Príbeh nášho kráľovstva môže byť inšpiráciou aj pre vás. Viac.

06.06

„Slovakia meets Suomi“ - náš Restaurant Day

RD v znamení severskej kuchyne, ako ho zažili dobrovoľníci Klubu Detskej Nádeje Viac.

01.06

Peniaze - dobrý sluha, ale zlý pán

Spolu s 45 deťmi sme zažili ďalší nezabudnuteľný víkend. Pre deti sme pripravili program, na prvý pohľad plný ťažkých tém, no zábava nechýbala. Prečítajte si, čo znamená škola hrou v praxi :) Viac.

06.05

Restaurant day - KDN

Klub Detskej Nádeje so svojimi táborníkmi pre vás pripravuje Restaurant Day Viac.

25.03

Kardiotábor 2015 - prihlasovanie je spustené!

Aj vďaka vám pokračuje projekt detských táborov pre deti s kardiologickými ochoreniami. Od dnes sa môžu na náš tábor prihlásiť. Viac.

15.12

Už nie je onko a kardio, ale jedna komunita

„Zdieľaná bolesť je polovičná a zdieľaná radosť dvojnásobná.“ Dôkazom toho bolo aj prvé stretnutie rodičov kardio a onko detí z iniciatívy mladých dobrovoľníkov Klubu Detskej Nádeje (ďalej len KDN). Dokopy sa zišlo 11 rodín a 50 ľudí spolu s dobrovoľníkmi. Viac.

18.11

Aktívna víkendovka

V dňoch 14. – 17.11.2014 vyvrcholila séria víkendoviek z projektu Učenie nemusí byť mučenie pod záštitou Klubu Detskej Nádeje s podporou programu Európskej komisie Mládež v akcii, spoločnosti Dalkia a aktivistov zo Zvedavej akadémie. Akcia sa konala v Osrblí pri Brezne a opäť spojila deti s kardiologickou a onkologickou diagnózou spolu s ich súrodencami. Viac.

15.09

Onkokardiovíkendovka

Až 44 detí sa stretlo na Chate Hámor v Kokave nad Rimavicou neďaleko Lučenca, aby tam „pričuchli" k témam ako je životné prostredie, jeho význam a ochrana a aby sa vytvorili priateľstvá aj medzi ešte donedávna oddelenými skupinami kardio a onko detí. Tie si vďaka dostatku miest tentoraz mohli „pribaliť" aj svojich zdravých súrodencov. Viac.

01.09

Kardiotábor 2014

V lete sme s deťmi zažili nezabudnuteľný tábor a zároveň cestu naprieč dejinami a vytvorili lepší svet. Prečítajte si o expedícii NáDej, ktorá sa mohla uskutočniť aj vďaka Vašej štedrosti. Ďakujeme! Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.