Darujme rodinám stratené Slnko

Darujme rodinám stratené Slnko

Plamienok

Deti by nemali prichádzať o svojich súrodencov či rodičov. Rodičia by nemali prichádzať o svoje deti. Deje sa to. Každý deň. Pomôžte s nami rodinám, ktoré trpia stratou blízkeho. Staňte sa darcom Plamienka – staňte sa lúčom, ktorý prehreje ich deň.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
2 500

Deti by nemali prichádzať o svojich súrodencov či rodičov. Rodičia by nemali prichádzať o svoje deti. Deje sa to. Každý deň. Pomôžte s nami rodinám, ktoré trpia stratou blízkeho. Staňte sa darcom Plamienka – staňte sa lúčom, ktorý prehreje ich deň.

www.plamienok.sk
Do Poradenského centra Plamienka prichádzajú deti a rodiny, ktoré stratili toho najbližšieho. Prostredníctvom individuálnych a skupinových stretnutí sa im snažíme pomôcť vyrovnať sa s touto stratou. Dvakrát do roka pre nich organizujeme víkendové stretnutie, počas ktorého sa majú možnosť lepšie spoznať a inšpirovať sa navzájom. Každé leto zase pre deti pripravujeme terapeutické tábory, ktoré im prinášajú veľa nových zážitkov a kamarátstiev. Práve pocit, že v tejto situácii nie sú sami, im veľmi pomáha. Po každej noci vychádza Slnko. Najprv sa objaví len pár lúčov, ale to svitanie stojí za to. Bez Vašej pomoci by sme však nemohli pomôcť a byť pri tom. Staňte sa našim pravidelným darcom a zažite spolu s nami ten najkrajší východ Slnka. Ďakujeme. Viac o projekte.

18.12

Čarovná záhrada

Keď smútime, môžeme sa cítiť akoby sme sa ocitli v opustenej záhrade. No keď do tejto záhrady pozveme niekoho ďalšieho, môže sa diať čosi prirodzené a zároveň čarovné. ​ Viac.

18.12

Čarovná záhrada

Keď smútime, môžeme sa cítiť akoby sme sa ocitli v opustenej záhrade. No keď do tejto záhrady pozveme niekoho ďalšieho, môže sa diať čosi prirodzené a zároveň čarovné. ​ Viac.

15.01

Ďakujeme, že nám pomáhate prinášať slnko do smútiacich rodín

Začiatok roka je obdobím predsavzatí a prianí. Je však aj príležitosťou obhliadnuť sa za rokom minulým. Nie je len o plánoch a snoch, ale aj o vďačnosti. Radi by sme sa preto poďakovali všetkým Vám, ktorí nás podporujete a prinášate tak do života smútiacich rodín hrejivé lúče slnka. Viac.

24.07

Víkendové stretnutie smútiacich rodín

Podkylava sa už po tretíkrát stala miestom, kde sme zorganizovali stretnutie rodín, ktoré stratili svojho najbližšieho a v priebehu roka navštevujú naše Centrum smútkovej terapie a poradenstva. Viac.

21.04

Cesta do krajiny, kde nám niekto chýba

Plamienok n.o. sa stará o nevyliečiteľne choré deti, aby mohli stráviť posledné chvíle v kruhu svojej rodiny až do konca. Okrem toho ponúka psychologickú pomoc po strate blízkeho -keď rodič stratí dieťa, alebo naopak keď dieťa stratí rodiča či súrodenca. V rámci tejto pomoci, ponúkame deťom po strate terapeutické skupinové stretnutia. Tento rok sme založili s deťmi detský divadelný súbor Plamienok, kde sme využívali dramatoterapeutické postupy a naskúšali s deťmi predstavenie o strate: Cesta do krajiny, kde nám niekto chýba. Prečítajte si, aké boli okamihy tesne pred premiérou očami Lucie Kralovičovej. Viac.

17.02

Svet na konci nekonečna

Individuálna psychologická pomoc po strate blízkej osoby v Plamienku n.o., môže vyzerať aj takto. Je to záznam z krátkeho úseku jedného individuálneho sedenia s Katkou, ktorá stratila mamu. Viac.

21.11

Kurz, ktorý mi otvára možnosti

Očami prechádzam po nástenke s rôznymi podujatiami. Všimnem si zelený plagát. Čítam... „...Polročný kurz „Pomoc deťom a rodinám po strate blízkeho“. Je to už siedmy ročník čo sa kurz otvára...zúčastnilo sa ho už vyše 100 ľudí.... „ Viac.

31.10

„Nechaj svoje srdce žiariť“ - Víkendové stretnutie pre smútiace rodiny

Posledný septembrový víkend, tak ako každý rok, sme zorganizovali víkendové stretnutie pre rodiny z našej domácej starostlivosti. V rámci nášho terapeutického víkendového pobytu majú možnosť stretnúť sa s inými rodinami, podeliť sa s nimi o svoj smútok, porozprávať sa a navzájom sa podporiť. Na nasledujúcich riadkoch by sme vám ho radi priblížili cez slová našej dobrovoľníčky Kristíny. Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať. Viac.

09.08

Volanie divočiny, terapeutický tábor pre deti po strate blízkeho

Každoročne už po 6 krát Poradenské centrum Plamienka organizuje pre deti z celého Slovenska letný terapeutický tábor pre deti po strate blízkeho. Tento rok 57 detí vo veku od 6 do 18 rokov, 2 psychológovia, lekár i hrový terapeut Plamienka a 11 školených dobrovoľníkov pod vedením riaditeľa centra psychoterapeuta Ivána Gómeza týždeň pobudli spolu. Hrali, sa, premýšľali, zabávali, ale aj rozprávali o vážnych veciach, smiali sa a plakali, tvorili, športovali, oddychovali a obohacovali sa navzájom. Viac.

08.07

Júnový víkend pre smútiace rodiny

V rámci nášho Poradenského centra organizujeme dvakrát do roka víkendové stretnutia rodín, ktoré prežívajú stratu svojich najbližších. Ide o terapeutické pobyty, v rámci ktorých sa usilujeme vytvoriť rodinám priestor, kde môžu navzájom zdieľať svoje pocity, kde sa môžu navzájom povzbudiť a potešiť. Viac.

06.05

Keď srdce bolí, nohy sa tešia a ruky by bili

„Dnes sme robili obra!“ bolo prvé, čo chlapček povedal svojim rodičom po skončení stretnutia. Schádzame sa na chodbe. Rodičia boli doteraz len kúsok ďalej - v susediacej konzultačnej miestnosti. Janko zatiaľ trávil čas v herni - terapeutickej miestnosti s rôznymi podnetnými hračkami. Viac.

05.02

Ako znie smútok? A ako radosť?

Adolescenti (ale nielen oni) zvyčajne milujú hudbu, majú svoje obľúbené kapely, ktoré im hovoria z duše – akoby spievali ich vlastné slová a hrali ich vlastné pocity. Hudba dokáže vyjadriť celú škálu emócií a dokáže ovplyvniť našu náladu. Viac.

21.10

Plamienok Vás pozýva na kurz Pomoc deťom a rodinám po strate blízkeho

Sobota ráno, studený január. V chvate hľadám niečo na seba, medzi dverami sa snažím spomenúť si, čo treba mať so sebou a šprintujem na zastávku. Dnes začína v Plamienku kurz pomoci a sprevádzania detí a rodín v smútení. Viac.

06.10

Arteterapia alebo Môj smútok nie je ako tvoj smútok

Predstavte si, že sa dvoch adolescentov spýtate, ako sa cítia. Obaja vám rezervovane odpovedia, že „nič moc“ a odvrátia sa od vás. Nechce sa im o tom rozprávať. Viac.

14.08

Tábor, ktorý nemožno zhrnúť do jednej vety

Tohtoročný tábor je za nami. V mysliach nás vedúcich však bude ešte dlho rezonovať spomienka na súdržnosť a otvorenosť detí, ktoré na tábore boli. Spolu sme počas tábora mohli dokázať naozaj všetko, aj zmeniť svet. A to len vďaka Vám!!! Viac.

13.07

Terapeutický tábor v plnom prúde

Tábor "Zmeňme svet za sedem dní" privítal prvý turnus detí. Viac.

08.07

Tábor "Zmeňme svet za sedem dní" začína už o pár dní

Terapeutický tábor Zmeňme svet za sedem dní privíta o pár dní približne 80 detí, ktoré stratili blízkeho (rodiča, súrodenca). Viac.

17.03

Zmeňme svet za 7 dní

Letný tábor pre deti, ktoré stratili blízkeho Viac.

11.09

Takýto úžasný tábor sme mali vďaka vám!

„Hoppá“, „Bugá“ ozýva sa na lúke. Je to reč jedného z kmeňov, ktoré táborníci vytvorili. Budovali svoje obydlia, lovili si potravu alebo sa venovali záhradkárstvu. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.