Katarínka - história "na vlastnej koži"

Katarínka - história "na vlastnej koži"

Katarínka

Cieľom projektu Katarínka je záchrana ruín Kláštora a Kostola sv. Kataríny, významnej kultúrnej i historickej pamiatky.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
2 017

Cieľom projektu Katarínka je záchrana ruín Kláštora a Kostola sv. Kataríny, významnej kultúrnej i historickej pamiatky.

Spolu s konzervačnými prácami realizujeme archeologický, geodetický a historický výskum objasňujúci život v tejto oblasti v 17. storočí. Nie menej dôležitou náplňou činnosti našej organizácie je práca s mladými, ktorých vedieme k aktívnemu postoju k zachovaniu nášho kultúrneho a historického dedičstva a tiež k ochrane prírody. Naša organizácia si nekladie za cieľ túto ruinu kostola a kláštora kompletne zrekonštruovať, ale konzervovaním ju zachrániť a zachovať v súčasnom, ale bezpečnom stave ďalším generáciám. Viac o projekte.

25.11

Zavŕšenie osláv 25ročnice projektu Katarínka

25 rokov existencie a už viac než 1830 zapojených dobrovoľníkov! Náš projekt Katarínka, ktorý slúži na obnovu a konzervovanie ruín kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej neďaleko Trnavy, oslavuje túto sezónu neuveriteľných 25 rokov od svojho založenia. Oslavy tohto krásneho výročia sme započali už v lete počas nášho najväčšieho podujatia pre verejnosť - Dňa otvorených dverí - ktorý sa konal 5.júla priamo na Katarínke. A teraz počas víkendu 16.-17. novembra 2019 sme našu štvrťstoročnicu slávnostne zavŕšili oslavami v kultúrnom dome v Dechticiach. Viac.

20.07

Deň otvorených dverí – oslavy 25. výročia založenia projektu Katarínka

Keď sa v roku 1994 malá partia vysokoškolských študentov rozhodla začať prostredníctvom letných dobrovoľníckych táborov s realizáciou záchrany kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, určite netušili do akých rozmerov sa ich projekt rozrastie. To, že práve vďaka neúnavnému dobrovoľníckemu nadšeniu a veľkej ochote mladých ľudí môže náš projekt už 25. rok napredovať, sme sa rozhodli osláviť na našom najväčšom podujatí pre verejnosť. Viac.

22.10

Ako vyzerala Katarínka v 18. storočí

Ubehlo už veľa rokov a pretieklo veľa vody, odkedy skrsla v hlave zemepána Erdödyho myšlienka venovať svoje pozemky výstavbe františkánskeho kláštora Sv. Kataríny. Presnejšie - o rok tomu bude už 400 rokov. Viac.

16.09

Kultúrna pamiatka nielen bytím, ale aj žitím

Nočný barokový koncert v lesoch Malých Karpát? Pripadá vám táto kombinácia nezvyčajná? Nemala by, presne to k nám sedí :) Viac.

02.01

Pokoj a dobro aj do roku 2017!

Nový rok prišiel a my sme plný radosti a zvedavosti, čo prinesie. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.