Online psychologická pomoc

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska sa v minulom roku na našu internetovú poradňu obrátilo s túžbou spáchať samovraždu. Hľadali pomoc. IPčko už sedem rokov denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2019

Máme už
11 942,42
Vďaka
105 darcom
Chýba nám
3 057,58

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska sa v minulom roku na našu internetovú poradňu obrátilo s túžbou spáchať samovraždu. Hľadali pomoc. IPčko už sedem rokov denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

IPčko prevádzkuje online poradňu, kde mladým ľuďom poskytuje anonymné bezplatné psychologické a sociálne poradenstvo prostredníctvom chatu a e-mailu. Za 7 rokov svojej existencie takto pomohlo už v 120-tisíc online rozhovoroch s mladými ľuďmi. Viac o projekte.

18.11

Čarovné čajovne

Čas máme na to, na čo si ho spravíme... Viac.

16.10

Gabika z IPčka: „Od detí som sa naučila spontánnosti“

Dobrá krajina má 10 rokov. Namiesto párty predstavujeme superhrdinku – Gabiku Zubrikovú z IPčka. V príjemných ipčkarskych priestoroch v Bratislave sme sa rozprávali o nástrahách internetu, význame online poradenstva a všetkom možnom :) Viac.

13.10

Môj rok v IPčku

Ďakujem IPčku za príležitosť pomáhať mladým. Viac.

20.08

Internetová psychologická pomoc pre mladých ľudí

Fandíme mladým a preto pri nich už sedem rokov stojíme a pomáhame im v ťažkých chvíľach. Viac.

24.07

Zachraňovali sme životy

Denne sme svedkami zázrakov, vidíme ako sa menia životy mladých ľudí, ako dávajú životu druhú šancu. Viac.

21.06

Temné zákutia sociálnych sieti – mapujeme ich a pomáhame tam

Fandíme mladým a preto pri nich už od roku 2012 stojíme, keď potrebujú pomoc a podporu. Viac.

09.04

Viete, čo je Dobrá linka?

Chceme žiť v dobrej krajine, kde je pomoc dostupná všetkým. Viac.

06.03

Príbeh Simony, alebo ako sa dá zachrániť život?

Jedno IPčko, tri záchranné zložky, jeden zachránený život... Viac.

03.03

Čo je nové v IPčku? Hmmm... podcasty!

​IPčko vstúpilo do roku 2019 s plným nasadením a hromadou skvelých nápadov. Vďaka našej motivácií a odhodlaniu sme naše nápady začali veľmi rýchlo a akčne realizovať. Viac.

12.01

Osemnástkový rok v IPčku

​Čo napísať ako sumár za vyše 13 000 ľudských príbehov? Čo sumárne spomenúť za viac ako 250-tisíc odrobených dobrovoľníckych hodín? Viac.

05.11

Cesta na miesto, kde je pomoc vždy zadarmo

Medzi nekonečnými oceánmi komercie a konzumu existuje zopár ostrovov, nad ktorými veje vlajka neziskových organizácií, ktoré sú domovmi priam nadľudskej obety a ochoty. Prečo som ja, mladý absolvent psychológie zakotvil práve na jednom z nich s názvom IPčko? Viac.

09.09

Ako pomáhať progresívne, lacno a kvalitne?

IPčko nie je len psychologická poradňa pre mladých, je to najmä inovatívny neziskový start-up, autor unikátneho konceptu dostupnej online odbornej pomoci prostredníctvom dobrovoľníkov a neustáleho vzdelávania. Viac.

31.05

Viete, čo je ONLINE TERÉNNA PRÁCA?

Je to jeden z projektov IPčka, v ktorom naši mladí psychológovia na sociálnych sieťach vyhľadávajú ohrozených mladých ľudí a vyťahujú ich von z uzatvorených online komunít a diskusných fór ku pomoci. Viac.

08.04

Musíme vždy čakať až pokým je pre niekoho prineskoro?

Na začiatku bola krutá zima a sedem mŕtvych bezdomovcov a v jeden jediný deň bol facebook plný úpenlivých výziev na podporu združenia, ktoré sa o nich na uliciach Bratislavy stará. Viac.

17.12

Príbeh o tom ako spolu súvisia Viktor, fyzika, Vianoce a my sami.

Viete o čom hovorí najznámejšia Einsteinova rovnica E = mc2 ? Je to recept na zistenie, koľko hmoty zodpovedá vašej energii a koľko energie zodpovedá vašej hmote. Nedáva to úplne zmysel? Pýtate sa, ako to súvisí so psychologickou poradňou? Viac ako si myslíme. Jeden z troch najdôležitejších zákonov platných v celom vesmíre je zákon o zachovaní hmoty a energie. Viac.

15.11

Koľko zachránených mladých životov je dosť?

Pondelok večer, 23:13, z notebooku zvoní chat. Vyskočí nick „SOM NIKTO“ a ďalej nič. Ticho. Ten, kto je na druhej strany spojenia čaká. Bojí sa? Píšem: „Ahoj. Som Tu pre Teba.“ Odpoveď neprichádza. Viac.

17.09

Zachraňuj životy mladých za pár eur mesačne.

Máme 260 klientov týždenne, to je približne 40 denne a vyše 1000 mesačne. Niekomu zachránime život, niekomu len zmeníme k lepšiemu, niekomu sa len pokúsime pomôcť. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.