Online psychologická pomoc

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska sa v minulom roku na našu internetovú poradňu obrátilo s túžbou spáchať samovraždu. Hľadali pomoc. IPčko už šiesty rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
8 906,84
Vďaka
18 darcom
Chýba nám
6 093,16

IPčko prevádzkuje online poradňu, kde mladým ľuďom poskytuje anonymné bezplatné psychologické a sociálne poradenstvo prostredníctvom chatu a e-mailu. Za 5 rokov svojej existencie takto pomohlo už v 70-tisíc online rozhovoroch s mladými ľuďmi. Viac o projekte.

05.11

Cesta na miesto, kde je pomoc vždy zadarmo

Medzi nekonečnými oceánmi komercie a konzumu existuje zopár ostrovov, nad ktorými veje vlajka neziskových organizácií, ktoré sú domovmi priam nadľudskej obety a ochoty. Prečo som ja, mladý absolvent psychológie zakotvil práve na jednom z nich s názvom IPčko? Viac.

09.09

Ako pomáhať progresívne, lacno a kvalitne?

IPčko nie je len psychologická poradňa pre mladých, je to najmä inovatívny neziskový start-up, autor unikátneho konceptu dostupnej online odbornej pomoci prostredníctvom dobrovoľníkov a neustáleho vzdelávania. Viac.

31.05

Viete, čo je ONLINE TERÉNNA PRÁCA?

Je to jeden z projektov IPčka, v ktorom naši mladí psychológovia na sociálnych sieťach vyhľadávajú ohrozených mladých ľudí a vyťahujú ich von z uzatvorených online komunít a diskusných fór ku pomoci. Viac.

08.04

Musíme vždy čakať až pokým je pre niekoho prineskoro?

Na začiatku bola krutá zima a sedem mŕtvych bezdomovcov a v jeden jediný deň bol facebook plný úpenlivých výziev na podporu združenia, ktoré sa o nich na uliciach Bratislavy stará. Viac.

17.12

Príbeh o tom ako spolu súvisia Viktor, fyzika, Vianoce a my sami.

Viete o čom hovorí najznámejšia Einsteinova rovnica E = mc2 ? Je to recept na zistenie, koľko hmoty zodpovedá vašej energii a koľko energie zodpovedá vašej hmote. Nedáva to úplne zmysel? Pýtate sa, ako to súvisí so psychologickou poradňou? Viac ako si myslíme. Jeden z troch najdôležitejších zákonov platných v celom vesmíre je zákon o zachovaní hmoty a energie. Viac.

15.11

Koľko zachránených mladých životov je dosť?

Pondelok večer, 23:13, z notebooku zvoní chat. Vyskočí nick „SOM NIKTO“ a ďalej nič. Ticho. Ten, kto je na druhej strany spojenia čaká. Bojí sa? Píšem: „Ahoj. Som Tu pre Teba.“ Odpoveď neprichádza. Viac.

17.09

Zachraňuj životy mladých za pár eur mesačne.

Máme 260 klientov týždenne, to je približne 40 denne a vyše 1000 mesačne. Niekomu zachránime život, niekomu len zmeníme k lepšiemu, niekomu sa len pokúsime pomôcť. Viac.