Generácia 3.0

Generácia 3.0

Nadácia Pontis

Aj na Slovensku môžeme mať deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pomôžte nám šíriť inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré robia z učenia potešenie a rozvíjajú u detí a mladých ľudí zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre život v 21. storočí. Vďaka vašim darom nebudú len pasívnymi prijímateľmi vedomostí, ale získajú šancu naplno rozvinúť svoj potenciál.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
10 000

Aj na Slovensku môžeme mať deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pomôžte nám šíriť inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré robia z učenia potešenie a rozvíjajú u detí a mladých ľudí zručnosti, vedomosti a postoje potrebné pre život v 21. storočí. Vďaka vašim darom nebudú len pasívnymi prijímateľmi vedomostí, ale získajú šancu naplno rozvinúť svoj potenciál.

Za 2 roky sme v Generácii 3.0 pomohli takmer dvom desiatkam skvelých vzdelávacích prístupov. Spoznali sme napríklad ZŠ Dubová, z ktorej sa žiakom nechce domov, či projekt Rozbehni sa! Academy, ktorý učí mladých naštartovať vlastný biznis. Projekt Slovenskej debatnej asociácie zase rozvíja kritické myslenie a argumentačné schopnosti. Vďaka Turnaju mladých fyzikov a Olympiáde mladých vedcov vyrastajú aj u nás budúci špičkoví vedci. Podobné aktivity však často neprekročia vlastné múry, hoci na to majú potenciál. Preto ich prepájame s odborníkmi na školstvo a s expertmi z biznisu, ktorí im pomáhajú rozšíriť sa do čo najviac škôl. To všetko sa nám môže podariť len s vašou pomocou. Viac o projekte.

24.10

Čo by si dal vytetovať vzdelávací guru - Norko?

Dnes predstavujeme Nora Maura, ktorý vedie vzdelávací projekt Generácia 3.0. Má na svedomí šírenie desiatok najlepších inovácií medzi tisícky učiteľov v školách. Viac.

28.03

Kto sa dostal do užšieho výberu v programe Generácia 3.0?

Radi by sme vám predstavili projekty, ktoré postúpili v programe Generácia 3.0 ďalej. Viac.

30.01

Od ceny k programu

Ocenenie Generácia 3.0 sme sa rozhodli rozmeniť na program Generácia 3.0. Náš projektový manažér Norbert Maur, vysvetľuje prečo. Viac.

07.01

Ako dopadol osmičkový rok v Generácii 3.0

Rok 2018 priniesol prelomové momenty aj do Generácie 3.0. Ďakujeme, že ste pri tom boli s nami. Viac.

27.11

O Hanke, ktorej škola vyliečila problémy

Hanka bola donedávna v náročnej situácii. Prežívala zložité obdobie, z ktorého vyplynuli aj psychické ťažkosti. V dôsledku toho si v škole nerozumela s učiteľmi ani so spolužiakmi, zle sa učila, mala veľa vymeškaných hodín. Viac.

24.09

Rozbehli sme akcelerátor, ktorý pripraví projekty na šírenie do škôl

Finalisti a víťazi Ceny Generácia 3.0 v septembri vstúpili do pilotného ročníka MentorExpresu. Viac.

17.07

Labák Generácie 3.0 otváral finalistom nové obzory

Spojili sme finalistov ceny s mentormi z biznisu a školstva. Pozrite si video a prečítajte si, čo im to prinieslo. Viac.

03.07

Za Generáciu 3.0 bojovali tvrďáci a tvrďáčky s dobrým srdcom

Aj tento rok sa na štartovaciu čiaru Tvrďáka – behu cez prírodné prekážky, postavili za Generáciu 3.0 skvelí bežci. Na čele s výkonným riaditeľom, Richardom Markom, prekonávali zamestnanci spoločnosti ESET nielen prekážky, ale aj samých seba. Ukázali nám, že veria v lepšie vzdelávanie na Slovensku. Viac.

04.05

Vyhlásili sme víťazov Ceny Generácia 3.0

Víťazi 2. ročníka Ceny Generácia 3.0 sú známi! Počas včerajšieho popoludnia sa na pódiu stretlo 14 finalistov a predstavilo svoje projekty. Spomedzi nich vybrali odborné komisie víťazov v 5 kategóriách. Viac.

26.04

O Generácii 3.0 na 3 minútky

Pripravili sme si pre vás krátke video, z ktorého sa dozviete to najdôležitejšie. Viac.

27.03

Poznáme finalistov Ceny Generácia 3.0 za rok 2018

V tomto roku sa do Ceny Generácia 3.0 prihlásilo 68 projektov, ktoré pomáhajú lepšie vzdelávať deti a mladých ľudí na Slovensku. Uplynulé dni odborné komisie určili, ktoré z nich sa dostanú do užšieho výberu. Predstavujeme vám 15 finalistov. Viac.

25.01

Január priniesol Generácii 3.0 historické momenty

Začiatkom roka sa v programe Generácii 3.0 udiali mimoriadne udalosti. Viac.

12.01

Na ceste za lepším vzdelávaním

Ak chcete niečo zmeniť, potrebujete odvahu, dobrý nápad a plán. Ak chcete dosiahnuť zmenu v slovenskom školstve, potrebujete tých nápadov viac. Kde sa aktuálne nachádzame na ceste za lepším vzdelávaním v našej (dobrej) krajine? Viac.

08.11

Označte sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska

Označte sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska, ktoré sú pokryté 4G LTE signálom, získajte bezplatné dáta navyše a prispejete tým cez Dobrú krajinu na zlepšenie vzdelávania. Viac.

10.10

Víťazné projekty cez prázdniny neoddychovali

S novým školským rokom začínajú víťazi s meraním efektívnosti svojich projektov. Viac.

28.07

Bežali ako o život. Za budúcu generáciu (3.0)

Za Generáciu 3.0 sa v máji a júni postavili aj odvážni bežci. Maratón a beh cez prírodné prekážky spojili s osobnou výzvou v prospech lepšieho vzdelávania na Slovensku. Ďakujeme, že ste ich podporili a držali im palce. Viac.

28.06

Víťazi Ceny Generácie 3.0 sa zúčastnili Pro bono maratónu

Víťazi absolvujú viaceré tréningy pro bono odborníkov, ktorí im pomôžu s nastavovaním projektov. Prvou takouto pomocou bol práve Pro bono maratón. Viac.

09.05

Historicky prví víťazi Ceny Generácia 3.0 sú známi

Poznáme víťazov Ceny Generácia 3.0. Na rovnomennom podujatí odborná porota ocenila inšpiratívne vzdelávacie prístupy, ktoré učia tak, aby boli deti pripravené na život v 21. storočí. Viac.

24.03

Čím viac darov, tým rýchlejšie budem v Prahe upaľovať :)

Chceš, aby Tvoje dieťa vedelo, čo je pohlavná dvojtvarosť, aká je prevažujúca flóra v tundre alebo aká je správna definícia počasia? Viac.

23.03

O ocenenie Generácia 3.0 sa uchádza 54 projektov

Do prvého ročníka oceňovania výnimočných vzdelávacích prístupov sa prihlásilo 54 projektov. Viac.

22.03

Prečo Generácia 3.0?

Nasledujúce dve dekády prinesú podľa odborníkov prevratné technologické a spoločenské zmeny, ktoré zásadne ovplyvnia náš doterajší spôsob života a práce. Aby sme ich ako jednotlivci i spoločnosť úspešne zvládli, potrebujeme zmeniť i naše vzdelávanie, ktoré deti a mladých ľudí na novú éru pripraví. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.