Generácia 3.0 - zmena vo vzdelávaní sa už deje

Generácia 3.0 - zmena vo vzdelávaní sa už deje

Nadácia Pontis

Aj v našej krajine môžu byť deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Pridajte sa ku Generácii 3.0 a pomôžte nám zmapovať inovatívne prístupy a ľudí, ktorí zlepšujú vzdelávanie na Slovensku.

Napíšte nám
Máme už
3 004,39
Vďaka
99 darcom
Chýba nám
13 995,61

Zmena vo vzdelávaní na Slovensku sa už deje. Zdola. Dokazujú to učitelia či mimovládne organizácie, ktorým záleží na tom, aby deti chodili do školy s radosťou. Nečakali na reformy, ale začali vo svojom okolí zavádzať moderné vzdelávacie prístupy. Pomôžte nám vytvoriť mapu, ktorá bude slúžiť školám, rodičom aj expertom. Mapa ponúkne prehľad inovatívnych metód vo vzdelávaní podľa zručností, regiónov či dosiahnutých výsledkov. Viac o projekte.

08.11

Označte sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska

Označte sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska, ktoré sú pokryté 4G LTE signálom, získajte bezplatné dáta navyše a prispejete tým cez Dobrú krajinu na zlepšenie vzdelávania. Viac.

10.10

Víťazné projekty cez prázdniny neoddychovali

S novým školským rokom začínajú víťazi s meraním efektívnosti svojich projektov. Viac.

28.07

Bežali ako o život. Za budúcu generáciu (3.0)

Za Generáciu 3.0 sa v máji a júni postavili aj odvážni bežci. Maratón a beh cez prírodné prekážky spojili s osobnou výzvou v prospech lepšieho vzdelávania na Slovensku. Ďakujeme, že ste ich podporili a držali im palce. Viac.

28.06

Víťazi Ceny Generácie 3.0 sa zúčastnili Pro bono maratónu

Víťazi absolvujú viaceré tréningy pro bono odborníkov, ktorí im pomôžu s nastavovaním projektov. Prvou takouto pomocou bol práve Pro bono maratón. Viac.

09.05

Historicky prví víťazi Ceny Generácia 3.0 sú známi

Poznáme víťazov Ceny Generácia 3.0. Na rovnomennom podujatí odborná porota ocenila inšpiratívne vzdelávacie prístupy, ktoré učia tak, aby boli deti pripravené na život v 21. storočí. Viac.

24.03

Čím viac darov, tým rýchlejšie budem v Prahe upaľovať :)

Chceš, aby Tvoje dieťa vedelo, čo je pohlavná dvojtvarosť, aká je prevažujúca flóra v tundre alebo aká je správna definícia počasia? Viac.

23.03

O ocenenie Generácia 3.0 sa uchádza 54 projektov

Do prvého ročníka oceňovania výnimočných vzdelávacích prístupov sa prihlásilo 54 projektov. Viac.

22.03

Prečo Generácia 3.0?

Nasledujúce dve dekády prinesú podľa odborníkov prevratné technologické a spoločenské zmeny, ktoré zásadne ovplyvnia náš doterajší spôsob života a práce. Aby sme ich ako jednotlivci i spoločnosť úspešne zvládli, potrebujeme zmeniť i naše vzdelávanie, ktoré deti a mladých ľudí na novú éru pripraví. Viac.