Dobrá krajina

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
17 000

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

DobraKrajina.sk spája štedrých darcov s dôveryhodnými neziskovými projektmi. Vďaka tomu sa na Slovensku darí ozdravovať spoločnosť od korupcie, posilňovať nové prístupy vo vzdelávaní, prinášať radosť do života ľudí s hendikepom, vytvárať príležitosti aj pre ľudí na okraji spoločnosti a zachovať prírodu pre ďalšie generácie. Váš dar použijeme na zabezpečenie fungovania DobraKrajina.sk a vytvorenie vzdelávacích príležitostí pre zapojené neziskovky. Aby ste mohli bezpečne a jednoducho darovať a meniť Slovensko k lepšiemu. A aby dobré organizácie mohli rásť a vytvárať pozitívnu zmenu s väčším dopadom. Ďakujeme vám! Viac o projekte.

04.10

DobraKrajina.sk ukončuje činnosť. Darovali ste cez ňu viac ako milión eur

Viac ako desať rokov ste podporovali na portáli DobraKrajina.sk boj proti chudobe, ochranu prírody, odhaľovanie korupcie a zjednodušovali život zdravotne znevýhodneným. ĎAKUJEME, vašu pomoc si nesmierne vážime. DobraKrajina.sk však svoje poslanie naplnila. Viac.

05.05

#GivingTuesdayNow – teraz ťa potrebujú aj tvoje obľúbené projekty

Štedrosťou dokážeme poraziť ekonomickú krízu aj pandémiu. Dnes je #GivingTuesdayNow. Zapoj sa do darcovského maratónu a vyhraj svojej neziskovke bonus 2x500 eur. Viac.

09.01

Ako dopadol 10-ty rok Dobrej krajiny?

Už 10 rokov klikáte, darujete a meníte Slovensko na lepšie miesto pre všetkých. Od roku 2009 ste spolu darovali viac ako 990 000 eur na projekty slovenských neziskoviek. Ďakujeme! Viac.

03.12

Už ťa viezla Táňa Pauhofová alebo Junior? #dnesdarujem

Špeciálny vianočný taxík sa vracia do bratislavských ulíc. Za DAR a dobrý pocit sa môžeš odviezť so slovenskými osobnosťami. Pridaj sa a dopraj si zážitky z darovania. Začíname na #GivingTuesday - lebo darovanie je zážitok :) Viac.

09.10

Záhada odhalená: čo je vlastne Dobrá krajina?

Už 10 rokov sme tu. Čo je na Dobrej krajine také výnimočné? Vlastne nič - iba ľudia. Tisíce darcov, ktorí veria v lepšie Slovensko a desiatky organizácií, ktoré sa snažia to naplniť. A čo sa deje v „zákulisí“? Poďte sa s nami pozrieť na 5 vecí, ktoré ste o Dobrej krajine (možno) nevedeli. Viac.

30.09

Unikátna adopčná akcia pomôže zachraňovať klímu

Včely, kozy, ale aj stromčeky v sade majú svoj vlastný podiel na záchrane našej prírody, klímy a tradičnej kultúry. Zastavte sa na prvej slovenskej klimatickej konferencii a príďte si po svoj adopčný certifikát aj Vy! Viac.

23.08

Toto sme tu ešte nemali: #24hodinovka prekonala všetky očakávania

Čakali sme, že darcovský maratón #24hodinovka prinesie nový impulz a podporu pre organizácie, tak potrebnú na konci spomaleného leta. Nečakali sme však, že darcovia doslova zbúrajú všetky naše očakávania od tohto maratónu a takto nás prekvapia. Viac.

21.08

#dnesdarujem, lebo... pomáhať je super

A zabehnúť darcovský maratón za minútu ešte viac. <b>Zapoj sa do 24hodinovky a ukáž, na čom ti záleží. Práve dnes to má dvojnásobný zmysel. </b> Viac.

13.08

24-hodinovka – jediný maratón, ktorý zabehneš za minútu

Minútu totiž trvá podporiť dobrú vec cez DobraKrajina.sk. Od polnoci do polnoci 22. augusta máme opäť šancu ukázať, čo dokážeme, keď sa spojíme :) Viac.

08.07

Ako sa internetový troll na TEDxBratislava zapotil

Niet pochýb o tom, že dobrokrajinné neziskovky zlepšujú Slovensko a svojou neúnavnou prácou prispievajú k pozitívnej zmene v našej krajine. Často krát však čelia rôznym predsudkom a nepravdám, ktoré sa snažia podkopať ich dôveryhodnosť. Na bežne rozšírené mýty sme si posvietili na konferencii TEDxBratislava a jej účastníci nám ukázali, ako proti falošným informáciám "bojovať". Viac.

20.06

Zablatili sa za dobrú vec

Dobrých Tvrďákov v sobotu nezastavilo blato ani 30 °C teploty. Výsledok? 4500 eur, 55 vyčerpaných, ale šťastných bežcov a 2 rozdané bonusy pre neziskovky. Viac.

10.06

V Bratislave sa na štart postaví 55 bežcov za dobrú vec

40 mužov a 15 žien si povedalo „Nebojím sa zablatiť za dobrú vec“. Piatim neziskovým organizáciám už spolu venovali viac ako 1800 eur. <b>Týždeň pred behom vyzývajú aj vás, darcov a všetkým dobrých ľudí, aby ste ich nakopli.</b> Viac.

03.06

Viete si predstaviť život bez „kešu“?

Už žiadne mince a papieriky po vreckách. Za platbu v každom obchode, stánku aj reštaurácii jednoducho pípnete svoju kreditku. Dokonca aj v stánku na Miletičke či za pivo na koncerte. Čo sa v takomto svete stane s neziskovkami a ich zbierkami či ľuďmi bez domova s časopisom Notabene na rohu ulice? Viac.

30.05

20 rokov skúseností pre Dobrú krajinu

Spojili sme sa s komunikačnou agentúrou Grayling Slovakia, aby sme priniesli viac know-how organizáciám z Dobrej krajiny. Viac.

14.05

V Košiciach sa na nás usmialo aj slnko

... asi preto, že sme bežali práve za Usmej sa na mňa :) Čo bolo najhoršie, najlepšie, ako sa bežalo piatim Dobrým Tvrďákom a ako to celé dopadlo? Viac.

06.05

Prečo sa piati odvážlivci zablatia za Usmej sa na mňa?

<b>Usmej sa na mňa je krásny názov malinkej neziskovky z Košíc. Pomáha deťom a mladým ľuďom s hendikepom otvárať zabuchnuté dvere. Pretože tieto deti sú výnimočné, ale nie v tom negatívnom zmysle. A to videla aj pätica bežcov, ktorí sa za nich postavia na štart Košického Tvrďáka.</b> Viac.

08.04

„Nebojím sa zablatiť za dobrú vec“

<b>Povedalo si takmer 50 bežcov. Už čoskoro sa postavia na štart najblatovejšieho preteku na Slovensku. A čo ty? Nebojíš sa?</b> Viac.

14.01

Nabitý dobrom, nová kapitola môže začať

Nielen v decembri, ale po celý rok ste nás nabíjali dobrom. A za to vám patrí obrovská vďaka. Na začiatku roku 2019 sa cítime plní energie. Čaká nás veru zaujímavý rok. Dobrá krajina bude mať 10 rokov! Ako dopadol ten osmičkový? Viac.

28.12

Známe osobnosti nabíjali Slovensko dobrom - pridajte sa aj vy

Vianočný taxík so známymi osobnosťami už tento rok dojazdil, ale dobrom nás nabíjate aj naďalej. Vďaka vašej podpore nekončíme :) Viac.

04.12

Špeciálny up!city taxík nabije bratislavské ulice dobrom. Prispejú k tomu aj slovenské celebrity

Netradičná nabíjačka v uliciach hlavného mesta pobudne len krátko. Viac.

27.11

Nabi ma dobrom už na #GivingTuesday

Teraz môžeš aj ty nabiť Slovensko dobrom a dodať podporu a pomoc tým, ktorí to potrebujú. V bratislavských uliciach sa čoskoro ocitne aj unikátna nabíjačka. Pridaj sa k nám už na #GivingTuesday. Viac.

13.11

Prežite nezabudnuteľné zážitky z darovania

Najväčšia oslava darovania #GivingTuesday prichádza už čoskoro po druhýkrát na Slovensko. Oslavovať sa bude už 27. novembra vo viac ako 150 krajinách na svete. Na #GivingTuesday sa spájajú firmy, mestá, rodiny i jednotlivci, aby podporili miestne komunity a organizácie. Pretože keď sa spojíme, dokážeme viac. Viac.

02.10

Dobrá krajina sme my všetci

Poslednú septembrovú sobotu sme boli šíriť osvetu v Trenčíne, no sami sme sa niečo naučili. Viac.

24.08

Jeden deň a 676 dôvodov darovať – takto dopadla včerajšia 24hodinovka

Počas včerajšej 24-hodinovky ste dokázali, že dôvod na darovanie sa vždy nájde. Vďaka 675 darom sme prekonali minuloročnú sumu a vyzbierali takmer 9000 eur. Na čom vám včera záležalo najviac? Viac.

23.08

#Dnesdarujem, lebo... mi záleží na Dobrej krajine

Pridaj sa k nám a zapoj sa do 24-hodinovky – darcovského maratónu pre Dobrú krajinu. Čas máme obmedzený. Preteky v darovaní trvajú iba dnes, presne jeden deň - 24 hodín. Dnes spoločne hráme o lepšiu krajinu. Viac.

16.08

24-hodinovka je späť: vyhráva každý, bonus je však len jeden

Darcovský maratón je tu už vo štvrtok 23. augusta. Čas však máme obmedzený. Koľko sa nám podarí darovať za 24 hodín organizáciám, ktoré pomáhajú meniť Slovensko na lepšiu krajinu? Viac.

04.07

Tvrďák bol naozaj DOBRÁ drina

Na štart najblatovejšieho preteku na Slovensku sa tento rok postavilo 43 bežcov. Že je to naozaj DOBRÁ drina vám určite potvrdí každý z nich :) Popasovali sa s 26. prekážkami na 6 km dlhej trati. Čo je však dôležitejšie, vrhli sa do toho s plným nasadením a veľkým srdcom. ĎAKUJEME! Viac.

27.06

Čoskoro štartujeme!

Teda nie my, ale 36 odvážnych mužov a žien. Zdolajú 6 kilometrovú trať, viac ako 20 prekážok, vyváľajú sa v blate a preplávajú kanál. To všetko, aby podporili neziskovky v ich práci. Viac.

06.06

Keď si na ZľavaDňa.sk môžete kúpiť o kúsok lepšie Slovensko

Každý z nás môže kúsok po kúsku meniť Slovensko na lepšiu krajinu. Na krajinu, kde politici hovoria pravdu. Kde sa rodinám v núdzi dostane pomoci a kde ochrana prostredia nie sú len prázdne slová. Aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, rozbehli sme opäť spoluprácu so ZľavaDňa.sk. Pridajte sa! Viac.

21.05

Tento týždeň nás v office nenájdete

Nájdete nás v Starej tržnici v Bratislave. Od stredy do piatka sa totiž konajú SAShE trhy a Dobrý obchod nesmie chýbať. Čo všetko tam nájdete? Viac.

09.05

Tvrďák to je DOBRÁ drina

... ktorá ťa navyše baví. Aj tento rok sa vyše 50 bežcov odhodlalo zdolať niekoľko kilometrovú prekážkovú trať, aby pomohli dobrej veci. Pobežia za jednu z neziskoviek z DobraKrajina.sk a podporiť ich môžete aj vy. Viac.

11.04

Toto divadlo treba zažiť

Pred časom sme sa z DobraKrajina.sk boli pozrieť na predstavenie Divadla bez domova – Povinné čítanie INAK. Čakala som všeličo. Milo ma prekvapili krásne výkony hercov, odporúčania na povinnú literatúru a aj som sa niečo nové naučila. Viac.

08.03

Nebuď jediný, kto na svoje narodeniny skáče od radosti

„Vôbec mi nechýbali klasické darčeky. Ani raz som sa nad tým nepozastavila. Kytice by aj tak už dávno zvädli. Takto mám aspoň pocit, že niečo pretrváva,“ spomína darkyňa narodenín Janka. Zaži aj ty narodeniny inak – daruj ich s DobraKrajina.sk. Viac.

17.01

Vyznáš sa v marketingu a komunikácii? Poď k nám na stáž

Zapoj hlavu na pomoc dobrej veci a získaj nové skúsenosti na stáži v Nadácii Pontis. Viac.

15.01

Darcovia Dobrej krajiny lámu rekordy

Rok 2017 priniesol veľa výziev. Aj pre nás na Dobrej krajine. O to viac sme vďační a dojatí, že skončil tak úspešne. Darcovia Dobrej krajiny lámali rekordy! Vďaka tomu sa podarilo množstvo dobra. Viac.

08.12

Vianočné miniportréty z Dobrej krajiny

Nakuknite s nami do duše ľuďom, ktorí stoja za dobrými projektami na DobraKrajina.sk. Každý deň vám prinesieme osobný miniportrét predstaviteľa jednej z neziskoviek, ktoré menia Slovensko k lepšiemu. Viac.

29.11

Dobráčisko sa našiel, a nielen jeden!

Na #GivingTuesday sme na DobraKrajina.sk hľadali dobráčiska a našlo sa ich spolu až 174! Počas najväčšieho sviatku štedrosti ste ukázali, že na Slovensku je naozaj kopec dobrých ľudí, ktorí menia našu krajinu k lepšiemu. Viac.

27.11

Hľadá sa dobráčisko na #GivingTuesday!

V utorok 28. novembra sa na celom svete oslavuje štedrosť a nezištnosť. Oslávte #GivingTuesday spolu s nami! Práve dnes chceme zistiť, koľko dobrých ľudí sa naozaj zmestí do našej Dobrej krajiny. Dnes sme sa rozhodli byť štedrí aj k vám, darcom! Viac.

21.11

Porazená seniormi

Pred časom sme sa z DobraKrajina.sk vybrali na návštevu jednej z neziskoviek. Asi uhádnete, že sa táto organizácia venuje práve seniorom. Zameriava sa na liečbu a prevenciu porúch pamäti. Tak sme sa aj my pozreli, ako to vyzerá na takom tréningu pamäti. Viac.

13.11

Daša Šimeková: „Vnímam okolo seba, že niekto robí niečo naviac, len preto, že chce a môže.“

Fotografovanie pre Dobrú krajinu je výzvou, na ktorú sa Daša s radosťou podujala. Ako také fotenie prebieha? Aj to sa dozviete v rozhovore s ňou. Viac.

04.10

Keď filantropmi môžeme byť všetci

Tento rok na Slovensku po prvý raz v histórii oslávime štedrosť, dávanie a dobrovoľníctvo - #GivingTuesday. Oslavovať budeme všetci – firmy, neziskové organizácie, rodiny aj jednotlivci. A nebudeme sami. V utorok 28. novembra totiž slávi #GivingTuesday takmer sto krajín sveta. Myšlienka je až prekvapivo prostá – dávať a pomáhať môžete komukoľvek a skutočne akokoľvek. Viac.

04.09

Každý dar teraz pomáha dvakrát

Pomôžte hneď dvakrát seniorom, ktorí bojujú s „pánom Alzheimerom“ alebo sa mu snažia efektívne predísť na tréningoch pamäte. NaturaMed Pharmaceuticals teraz zdvojnásobí každý váš dar na podporu Centra Memory. Viac.

25.08

24 hodín, takmer 800 darov a množstvo úžasných ľudí

Včera, 24. augusta, sa udialo veľa dobrých skutkov. Konkrétne 798. Toľko darov ste totiž včera venovali dobrokrajinným neziskovkám v 24-hodinovke. A má to obrovský význam. Viac.

23.08

#dnesdarujem v mene niekoho, na kom mi záleží

Dieťaťa, ktoré doma nedostane pohladenie. Rodiča, ktorý svoju lásku venuje hendikepovanému synovi či dcére. Rodine, ktorá bola zasiahnutá tragickou nehodou. Muža či ženy, ktorí stratili domov. Ale aj seniorom, ktorí túžia jeseň svojho života prežiť spolu so svojimi najbližšími. Záležať vám môže aj na zachovaní prírody či tom, aby sme nežili v korupčnom štáte. Dnes je #24hodinovka pre Dobrú krajinu. Viac.

16.08

Darcovský maratón o 500 eur

Máme presne 24 hodín. Od polnoci do polnoci. Celý jeden deň, štvrtok 24. augusta. Čo spoločne dokážeme - darcovia a neziskovky, ktoré sa snažia meniť Slovensko na lepšiu krajinu. Tu sú pravidlá 24-hodinovky a jej súťaže o 500 eur. Viac.

12.07

Prečo sme boli tento rok na Pohode?

V centre festivalu sme aj tento rok otvorili stan Dobrej krajiny. A návštevníkom sme nedávali bloček z registračnej pokladnice. U nás ste darovali a pomáhali dotykom. Prečo? Viac.

04.07

4 dôvody, prečo prísť do stanu DobraKrajina.sk na Pohode

V rajskej záhrade, ktorú Dobrá krajina prinesie tento rok na Pohodu, veľkú úlohu zohrávajú technológie s dotykom. Aj vďaka tomu sa k božským dobrotám a zážitkom dostanete rýchlo, jednoducho a ešte si ušetríte hotovosť. Viac.

03.07

Prekonali samých seba, aj 2000 eur!

Tohtoročný Dobrý Tvrďák získava tri NAJ. Najvyššia doteraz darovaná suma a najviac bežcov za neziskovky. Čo je však NAJdôležitejšie, aj tento rok sme spoznali skvelých ľudí s veľkým srdcom, ochotných prekonať samých seba, aby pomohli. ĎAKUJEME vám, všetci Dobrí Tvrďáci, dobrovoľníci, aj organizátori preteku. Viac.

30.06

Už to vypukne!

Bojovať sa bude s časom, vlastnými limitmi aj prekážkami na trase. No Dobrí tvrďáci budú pretekať najmä za lepší svet. Vybrali si totiž, že pobežia za dobročinné organizácie, aby im pomohli finančne a zároveň poslali ich myšlienky ďalej do sveta. Viac.

27.06

Vďaka widgetu pomôžete neziskovke priamo na vašom webe. Prináša tieto 4 výhody

Ponúkame vám darovací widget, vďaka ktorému môžete získať podporu pre dobré projekty priamo na vašom webe. Viac.

11.06

Kde na Pohode nájdete ozajstný raj?

​DobraKrajina.sk bude mať tento rok na festivale Pohoda podobu rajskej záhrady, v ktorej si môžete oddýchnuť, občerstviť sa kávou, limonádou či koláčikom a opäť si vychutnať aj technologické novinky. Viac.

01.06

Sú blázni do umenia, aj keď žijú v tichu a tme

Poznáte to – stretnú sa dvaja ľudia, rozprávajú sa o svojich záľubách, o svojom živote. Takto sme pri návšteve jednej z dobrokrajinných neziskoviek stretli Martina. Rád hrá šach, maľuje obrazy a chodí na prechádzky s kamarátmi. A bol by to obyčajný príbeh ako stovky ďalších, keby Martin nebol hlucho-slepý. Viac.

25.05

Ako chutili dobré skutky

Minulú sobotu sa v Bratislave, Žiline aj Prešove konal v poradí už štvrtý Restaurant Day. Stovky ľudí prišli ochutnať dobroty z kuchyne dobrokrajinných neziskoviek a podporiť dobrú vec. Každá pop-up reštaurácia bola iná. Ako nám aj vám chutili dobré skutky? Viac.

08.05

Košický Tvrďák je už za nami

Prekonali všetky prekážky a aj seba, aby pomohli tanzanským študentom. Hovoríme o šiestich odvážnych bežcoch, ktorí v sobotu 6. mája bežali košického Tvrďáka. Za Deti Afriky sa im tak podarilo vyzbierať vyše 300 eur. Viac.

03.05

Ak nejde o život, nejde o nič. Ibaže by nie.

Prekonávať prekážky niekedy môže znamenať aj vyváľať sa v blate, vybehnúť štrkový kopec či preplávať kanál. A pomáhať niekedy môže znamenať aj spraviť to všetko pre niekoho iného. Pre všetkých adrenalínových nadšencov s veľkým srdcom je tu Dobrý Tvrďák. Aj tento rok si odvážni bežci navlečú Tvrďákovské tričká a pobežia za jednu z neziskoviek z portálu DobraKrajina.sk. Ešte stále sa môžeš pridať aj ty. Viac.

02.05

Restaurant Day - Keď dobré skutky idú cez žalúdok

Rozmýšlali ste niekedy ako to asi vyzerá v slovenských neziskovkách? Už čoskoro pre vás otvoria svoje brány a najmä kuchyne a vy môžete byť pri tom. Po štvrtýkrát sa organizácie združené na portáli DobraKrajina.sk zapoja do svetového festivalu jedla Restaurant Day. Viac.

27.04

Keď mamy plačú

Tento mesiac sme navštívili OZ Claudianum v Modre. Stretli sme mamy, ktoré svoje deti milujú. A zároveň v srdci nosia strach, čo s nimi bude, keď sa pominú. Claudianum dáva nádej, že s malou pomocou aj mentálne postihnutí dokážu žiť samostatne. Viac.

19.04

Pomohli deťom z nedokonalých rodín

Tvorcovia filmu PIATA LOĎ odovzdali organizáciám Ulita, Mládež ulice a Centrum Slniečko cez DobraKrajina.sk sumu 5 456 eur! Výťažok zo vstupného za prvý týždeň v slovenskej kinodistribúcii tak pomôže deťom, ktoré prekonávajú podobné prekážky ako hlavná hrdinka filmu, Jarka. Viac.

27.03

Barani sa rozdarovali

Marcoví oslávenci majú štedrosť vo svojich srdciach. Na našu výzvu zareagovali rýchlosťou príslovečnou pre ich ohnivé znamenie. Apríloví oslávenci, preberiete štafetu? Inšpirujte sa, ako sa to dá. Viac.

15.03

Darujte viac cez Tvrďáka

Staňte sa ambasádorom organizácie, ktorej fandíte. Postavte sa na štart Tvrďáka a svoju športovú výzvu spojte s výzvou pre svoje okolie. Viac.

09.03

Váš pravidelný dar môže byť dvojnásobný

Aj tento rok môžete vaším darom urobiť radosť dvakrát. Vďaka Nadácii ESET zdvojnásobíme pravidelné dary v 8 vybraných projektoch. Podporíme lepšie vzdelávanie a ozdravenie spoločnosti od korupcie. Viac.

09.03

PIATA LOĎ: časť výťažku z filmu pôjde neziskovkám

Tvorcovia filmu PIATA LOĎ, ktorý prichádza do našich kín, vedia, že dokonalá rodina sa nedá poskladať tak ľahko ako papierová lodička. Rozhodli sa preto podporiť organizácie, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom mať radostnejší život. Svoje sily spojili práve s Dobrou krajinou. Venujú 1 euro z každého lístka, ktorý sa predá počas prvého týždňa v slovenskej kinodistribúcii na podporu projektov Centra Slniečko, Ulity a Mládeže ulice. Viac.

01.03

Nadácia ESET opäť zdvojnásobí pravidelné dary

Zlepšovanie vzdelávania a ozdravovanie našej spoločnosti od korupcie aj vďaka Nadácii ESET nekončí. Od marca do decembra zdvojnásobujeme každý pravidelný dar až do výšky 50 eur, ktorý venujete jednej z 8 podporených iniciatív. Ďakujeme! Viac.

02.02

​Dobrá krajina sa aj tento rok otvorila novým dobrým projektom

Aj v tomto roku pribudli sa Dobrá krajina rozrástla o ďalšie zmysluplné projekty. Svoju podporu budete môcť preukázať tým, ktorí bojujú za transparentné Slovensko, lepšie vzdelávanie či zachovanie našej histórie, ale aj ľuďom zapáleným pre pomoc núdznym v zahraničí. Viac.

13.01

Daruj svoje narodeniny

Chcete sa vyhnúť nepotrebným darčekom? Máme pre vás tip! Darujte svoje narodeniny a môžete tak niekomu zmeniť život. Viac.

09.01

Darcovia Dobrej krajiny by zaplnili štadión

Charitatívne šeky sa zvyknú odovzdávať na pódiách a za potlesku, so slovami vďaky od tých, ktorí ich prijímajú. Na Dobrej krajine nemáme pódium, ale ak by sme chceli osobne poďakovať všetkým minuloročným darcom, potrebovali by sme štadión s 2393 miestami na sedenie! Presne toľko ľudí darovalo cez Dobrú krajinu – a vďaka tomu sa podarilo množstvo skvelých vecí. Viac.

23.12

Srdiečkom tvoriť dobrú krajinu

Tento príbeh je ako z dojímavého vianočného filmu. Ale je to ešte lepšie – je skutočný! Ako sa vraví, niektoré veci „proste nevymyslíš“... Výsledkom je ale toľko dobra a krásnych prepojení, že nás to bude pri srdci hriať ešte dlho. Viac.

03.11

Rozbehli sme jedinečnú spoluprácu so ZľavaDňa.sk

​Ak ste návštevníkom najväčšieho slovenského zľavového webu ZľavaDňa.sk, máme pre vás novinku. Počas nasledujúcich dvoch týždňov môžete podporiť dobré neziskové projekty aj na tomto portáli. Viac.

14.10

Na Noci výskumníkov sme preniesli ľudí mimo realitu

Keď nás oslovili organizátori Noci výskumníkov s otázkou, či nemáme záujem predviesť naše 360-stupňové filmy, s radosťou sme súhlasili. Boli sme zvedaví, ako ľudia príjmu spojenie top tech trendu tohto roka – virtuálnej reality so sociálnymi témami. Po skúsenostiach z festivalu Pohoda boli naše očakávania vysoké. A s radosťou môžeme povedať, že sa naplnili. Viac.

13.09

Príďte nás navštíviť do Dobrého obchodu už počas tohto týždňa

Dobrý obchod nebude chýbať na modernom folklórnom festivale v bratislavskej Starej tržnici a ani na Dobrom trhu. Navštívte nás už túto stredu a štvrtok 14. a 15. septembra. Viac.

10.07

Dobrý Tvrďák už má svojich víťazov

Monika Juríková (tím Ulita) s časom 0:51:42.4 a Matúš Serafín (tím Mládež ulice) za 0:46:34.8 dobehli šťastne do cieľa a stali sa najrýchlejšími bežcami za neziskovky v Tvrďákovi 2016! Viac.

05.07

V sobotu odštartuje aj 27 Dobrých Tvrďákov

Pobežia v mene detí, ktorým transplantovali kostnú dreň, detí, ktoré voľný čas trávia na ulici a domov sa im veľmi vracať nechce. Myslieť budú aj na priateľov, ktorí bojujú so zákernou Alzheimerovou či inou duševnou chorobou. Viac.

22.06

Opäť sme súčasťou Festivalu Pohoda! Ponúkneme zážitok z pomáhania aj skvelú kávu

DobraKrajina.sk opäť zaujme miesto priamo v srdci Festivalu Pohoda. V rovnomennom stane ponúkneme rozmanité aktivity, ktoré doplnia hudobné zážitky z koncertov. Na Pohodu prinášame nový rozmer top tech trendu tohto roka - virtuálnej reality. Hlavným lákadlom tak nebude len skvelá káva. Viac.

18.06

Bežci, pomôžte nám!

Hľadáme 27 odvážnych mužov a žien, ktorí sú ochotní odbehnúť 5 km a zdolať 15 prírodných prekážok, aby pomohli druhým. Viac.

26.05

Restaurant Day otestoval chuťové poháriky

Gurmánske zážitky v kamarátskej atmosfére, aj tak by sa dala definovať uplynula sobota. 11 dobrokrajinných organizácií hostilo svojich priateľov, podporovateľov či náhodných okoloidúcich. Dobrá krajina sa totiž opäť stala súčasťou celosvetového „festivalu jedla“ – Restaurant Day. Viac.

27.04

Slovákom navaria utečenci a dezert ponúknu živé knihy

Na Slovensku sa pripravuje vznik netradičných reštaurácií. Menu v nich naservírujú utečenci, bezdomovci, občianski aktivisti či ľudia s mentálnym znevýhodnením. Ale pozor! Jedlá výnimočných chutí budú môcť Slováci zakúsiť iba počas jedného dňa. 21. mája sa totiž neziskové organizácie združené na darcovskom portáli DobraKrajina.sk opäť zapájajú do celosvetového podujatia Restaurant Day. Viac.

12.04

Ako využiť 10.000$ od Google

Neziskovým iniciatívam po celom svete ponúka Google každý mesiac 10 000 dolárov na propagáciu svojich projektov. Len tak. Stačí ich len vedieť efektívne využiť. Neziskovky si za to môžu napríklad nastaviť krásne AdWords kampane, ktoré im pomáhajú zviditeľniť sa. Ako najlepšie využiť tento benefit prišli dobrokrajinným projektom začiatkom apríla vysvetliť experti z reklamnej agentúry Visibility. Viac.

27.03

Zdolaj prekážky a pomôž

Kedy sa človek dobrovoľne vrhne do blata, vybehne štrkový kopec, odnesie 5 kg vrece s pieskom alebo prepláva kanál? Pokiaľ neide o život, tak to môže byť už len Dobrý Tvrďák. Ak náhodou aj Ty patríš k adrenalínovým nadšencom, si na správnej adrese! Viac.

17.03

Pravidlá Dobrého Tvrďáka 2016

Ak máte radi osobné výzvy a nebojíte sa prekážok, prihláste sa do Dobrého Tvrďáka. Zažijete riadnu dávku adrenalínu a zároveň obrovskú radosť v cieli z toho, že ste prekonali sám seba a zároveň pomohli dobrej veci. Viac.

01.03

Dobrý obchod je plný noviniek

Navštívte Dobrý obchod na SAShE.sk - urobte čosi dobré a zároveň sa obdarujte peknými vecičkami. Viac.

11.02

Online marketing pre neziskovky

Ako môžu neziskové organizácie hovoriť o svojej práci v online priestore? Ako využívať sociálne siete, newslettre a desiatky bezplatných nástrojov na internete? Marek Šulík z Visibility zaškolil celú Dobrú krajinu a tu je jeho prezentácia aj s tipmi. Viac.

07.02

Aj tento rok máme pre vás 56 dôvodov, prečo byť darcom Dobrej krajiny

V piatok bolo v Satori stage od rána plno. Vítali sa priatelia, nováčikovia prichádzali s očakávaniami. Konal sa úvodný tréning pre neziskovky z Dobrej krajiny. Tento rok máme pre vás 56 skvelých projektov z celého Slovenska. Viac.

28.12

Ak vy dáte, my pridáme

Ku koncu roka sme pre vás pripravili špeciálnu celoročnú akciu. Ku každému euru od vás pribudne rovnaká čiastka až do výšky 50 eur. Vaša pomoc teraz môže byť dvojnásobne účinnejšia. Viac.

23.12

Ďakujeme všetkým zákazníkom Dobrého obchodu!

Keď sme dostali príležitosť byť súčasťou SAShE.sk, o takomto výsledku sme ani len nesnívali. Viac.

19.12

Dobrí ľudia darovali 7 230 eur na teplo!

Ukázali, že vianočná žúrka môže aj pomáhať. Pripravili aukciu a tombolu, na ktorej vyzbierali 7 230 eur pre dobudovanie Krízového centra Dorka v Prešove. ĎAKUJEME! Viac.

02.12

Aké budú nové projekty v roku 2016?

V priebehu októbra ste nám posielali tipy na projekty, ktoré (Vám) na Dobrej krajine chýbajú a neziskové organizácie nám posielali svoje projekty. Kto bude nováčikom v roku 2016? Viac.

13.11

Dobré nákupy na Sashe.sk

Dobrá krajina sa spojila so Sashe.sk - portálom, na ktorom predávajú ručne robené veci šikovní dizajnéri, remeselníci a výrobcovia, aby vznikol Dobrý obchod. Aha: Viac.

27.10

Kto vám chýba na Dobrej krajine? Už len pár dní hľadáme nové projekty

Poznáte skvelú iniciatívu, ktorá mení svet k lepšiemu? A ešte ich nemôžete podporovať na Dobrej krajine? Dajte nám o nich vedieť! Ešte pár dní hľadáme nové projekty. Viac.

08.10

Hearth.net - štedrá sieť

Pred pár dňami na Slovensko dorazila štedrá sociálna sieť Hearth.net. Viac.

07.10

Hľadáme nové dobré projekty!

Poznáte dobrý projekt, ktorý vám chýba na Dobrej krajine? Tak im pošlite tento článok. Hľadáme nové organizácie a ich verejnoprospešné projekty. Prihlásiť sa môžu do 31. 10. 2015 Viac.

20.09

Ďakujeme, boli ste skvelí! Tvrďák 2015 je úspešne za nami.

Vyše 1600 bežcov, z toho 52 za neziskovky z Dobrej krajiny v sobotu v areáli Divokej vody v Čunove zdolávalo prírodné prekážky. Tvrďák je o tom, ako človek dokáže zvíťaziť sám nad sebou, pomôcť ľuďom okolo seba a skúsiť aj to, čoho sa bojí. Okrem fyzickej námahy mali bežci aj tento rok možnosť podporiť dobrú vec. A mnohí tak urobili. Úprimne ďakujeme organizátorom, dobrovoľníkom, neziskovkám aj bežcom za skvelú akciu! Viac.

07.09

Podporte tvrďákov bežiacich za dobrú vec

Prekonať sám seba je niekedy ľahšie, ak má človek motiváciu pomôcť iným. Bežci Tvrďáka sa rozhodli zdolať prekážky, aby pomohli svojím priateľom s postihnutím, sociálne slabším rodinám či opusteným zvieratám. V sobotu 19. septembra dobrí tvrďáci súperia v rýchlosti a dva týždne pred tým darcovia v štedrosti. Viac.

21.08

Dokázali sme za 24 hodín zmeniť Slovensko k lepšiemu?

24 hodín. 621 dobrých ľudí. 10 528,49 € pre neziskové organizácie. Historicky najúspešnejšia 24-hodinovka. Keď sa spojíme, dokážeme veci skutočne zmeniť k lepšiemu a robiť zo Slovenska lepšiu krajinu. Viac.

02.07

Darujte svoj čas, buďte dobrovoľníkom

Pomôžte nám meniť Slovensko na Dobrú krajinu ako dobrovoľník. Darujte svoj čas na dobrú vec. Viac.

01.07

Na Pohode budeme hovoriť aj o tom, či sme transparentná krajina

Na festivale Bažant Pohoda nás tento rok môžete stretnúť na diskusii o našej krajine. S Dobrou kaviarňou sme si dali malú pauzu. Viac.

29.06

Dobrého Tvrďáka vyhral bežec za Úsmev ako dar

Z Tvrďáka v Košiciach sa tešia mladí hluchoslepí z Majáku pri Košiciach, krízové centrum Dorka v Prešove a ďalšie neziskovky, ktoré robia dobročinné veci po celom Slovensku. Viac.

12.06

Predstavte si, čo dokážeme za 24-hodín

Už máme 5 sliepok. A vďaka vám dokážeme nakŕmiť 10 opustených psov. Dá sa to? Budeme k tomu robiť mapu Slovenska? A Ty na ktorej strane stojíš? Viac.

04.06

3 dôvody, prečo sa stať pravidelným darcom

Prečo sľúbených 10 eur mesačne je viac než dnes darovaných 120 eur? Prečo sa stať pravidelným darcom ešte dnes? Viac.

19.05

Restaurant Day dopadol na výbornú

Restaurant Day v sobotu nebol len o gurmánčení. Organizácie z Dobrej krajiny, ktoré sa venujú ľuďom v núdzi, deťom s hendikepom, boju proti korupcii či skrášľovanie verejných priestorov, mali možnosť stretnúť svojich susedov a svojou prácou sa priblížiť viac k ľuďom. Viac.

29.04

Kto bude najrýchlejší dobrý tvrďák v Košiciach?

Prekonať sám seba je niekedy ľahšie, ak má človek motiváciu pomôcť iným. Túto skúsenosť mali minuloroční bežci Tvrďáka, ktorí sa rozhodli zdolať prírodné aj umelé prekážky, aby pomohli svojim priateľom s postihnutím, sociálne slabším rodinám či opusteným zvieratám. Tento rok môžu pomôcť aj Košičania. Viac.

01.04

Priebežná správa zbierky Doma dobre

Podľa zákona o verejných zbierkach uverejňujeme priebežnú správu zbierky Doma Dobre Nadácie Pontis. Viac.

23.03

Priebežná správa zbierky

Správa o výnose zbierky Dobrá krajina 2014 - koľko darov sme vyzbierali od 1.8.2014 do 31.12.2014? Viac.

12.03

Aj tento rok budeme zdolávať Tvrďáka

Prečo sa 1400 ľudí plazí v blate popod ostnatý drôt? Niektorí aj preto, že chcú pomáhať. Viac.

06.02

Zdvojnásobte svoj dar

Vedeli ste, že na Dobrej krajine si môžete urobiť aj tzv. matchingový kredit? Ak máte 5000 eur a viac, ktoré chcete počas roka darovať na Vašu obľúbenú tému alebo projekty, pomôžeme Vám ich zdvojnásobiť. Viac.

24.01

Funguje vám počítadlo darov?

Áno. Funguje:). Na začiatku roka sme všetkým neziskovkám vynulovali stav, nakoľko začíname nový rok s novou verejnou zbierkou. Ak ste teda zistili, že pri projekte, ktorý ste v minulosti podporili svieti 0 eur, web funguje v poriadku. Je to len preto, že tento rok daný projekt ešte nikto nepodporil alebo doteraz vyzbierali menej ako 1 % z cieľovej sumy. Ale práve vy to môžete zmeniť! Ďakujeme, ak tak urobíte hneď teraz:). Viac.

22.12

Ďakujeme Vám!

Mnohí ľudia v tejto krajine budú prežívať Vianoce 2014 radostnejšie práve vďaka Vám. Viac.

16.12

Darček k Vianociam? Prekvapte s originálnou výtvarnou večerou

Erik Binder počas koncertu Doma dobre uvaril nádhernú výtvarnú večeru Keby oči jedli. Venoval ju Nadácii Pontis - na pomoc Dobrej krajine. Ak sa Vám páči, môžeme Vám z nej kúsok poslať. Dozjedenia:)! Viac.

20.09

Zdolali Tvrďáka a náročné prekážky, aby pomohli druhým

Takmer 1400 bežcov a bežkýň sa v sobotu na Divokej vode v Čunove postavilo na štart Tvrďáka. Vyše 100 z nich sa odhodlalo prekonať 5 kilometrov rôznych prírodných aj umelých prekážok pre pomoc neziskovým organizáciám, ktoré Slováci môžu podporiť cez DobraKrajina.sk. Viac.

08.09

Blahoželáme víťazom 24-hodinovky!

V celodňovom maratóne, do ktorého sa zapojilo 8 organizácii z Dobrej krajiny, získali dve z nich odmenu 500 €. Blahoželáme Nezábudke a ZOMOSu! Viac.

04.07

Na Pohodu prinesieme dobrú kávu, bazovú limonádu a zaujímavé diskusie

Dobrakrajina.sk ani tento rok nebude chýbať na najväčšom hudobnom festivale Bažant Pohoda. Nadácia Pontis pre vás v spolupráci s ďalšími neziskovkami pripravila zaujímavé diskusie o ľuďoch bez domova, utečencoch, startup-och, korupcii na Slovensku. Novinári sa budú venovať slobode médií, dotkneme sa aj kauzy Čentéš a Ústavného súdu a namiešali sme pre vás aj divadelnú ochutnávku v podobe hercov – nehercov z Divadla bez domova a študentov Divadla Laab, ktorí zahrajú známu hru Zachráň si svojho Afričana. Viac.

19.05

Ľudia počas Restaurant Day neváhali čakať na dobré jedlo

Grilovačka vo fúriku, komunitná záhrada plná ľudí či hodiny tanga. Aj takúto podobu mal v sobotu Restaurant Day a jednodňové reštaurácie v réžii Dobrej krajiny, ktoré prišli navštíviť ľudia v Bratislave a v Dobšinej. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.