Darujme hluchoslepým farebný život

Darujme hluchoslepým farebný život

Maják n.o.

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
1 700

Predstavte si svoj život v tichu a tme. Taký je život mladých hluchoslepých, ktorým sa na Slovensku špeciálne venujú na jedinom mieste. V Majáku pri Košiciach.

www.majak-no.sk
...lebo v našom svete existuje svet, ktorý je tichý a tmavý pre viacerých ľudí. Sme Maják, jediné zariadenie na Slovensku, ktoré sa venuje hluchoslepým. Aj napriek tomu, že naši mladí majú súčasne postihnutý sluch a zrak, potrebujú k svojmu životu svetlo. Svojím darom nám pomôžete pokračovať v kreatívnej tvorbe nádherných obrazov, ktoré prinášajú pocity šťastia, sebarealizácie a zároveň slúžia ako spôsob komunikácie s okolím. Zároveň by sme chceli počas tohto roka vložiť farebnosť do ich života aj inou formou ako maľovaním; a to návštevou soľnej jaskyne, jazdami na koni, či plávaním v bazéne. Preto sa u nás ujalo heslo: "čím farebnejšie, tým krajšie!" Viac o projekte.

14.10

Poďakovanie darcom a rozlúčka s Dobrou krajinou

Lúčime sa s projektom Dobrá krajina, ale týmto to všetko nekončí.. Viac.

17.09

Majákovci na lodi

Majákovci si vyskúšali niečo nové a zažili neopakovateľné chvíle na lodi Viac.

18.08

Ďalšia tvorivá spolupráca Majákovcov

Ateliér Majáku v týchto dňoch opäť praská vo švíkoch a v jeho dielni vznikajú nádherné výtvarné dielka Viac.

31.07

Majákovci na turistike

Náročnejšia turistická trasa v Slovenskom krase dala Majákovcom zabrať, ale dosiahli cieľ a prekonali samých seba Viac.

22.07

Maľovanie a "gardenpárty" v Majáku

Výnimočné tvorivé dopoludnie v záhrade Majáku obohatilo o ďalšie zážitky nielen Majákovcov, ale aj ich milú návštevu z Košíc Viac.

29.06

Maľujeme a žiarime v meste

Naši umelci obohacujú svoj vlastný svet, ako aj jednofarebný svet mesta, žiarivými farbami. Viac.

07.05

Maľujeme bez zábran!

Naši malí a mladí umelci pokračujú v plodnej maliarskej činnosti a aj vďaka Vašej podpore sa počas neľahkého krízového obdobia vnárajú do farebného sveta! Viac.

09.11

Heňa Heidecker: najväčším úspechom sú úsmevy Majákovcov

Heňa sa stala riaditeľkou Majáku, keď mala iba 26 rokov. Jej kreativitu cítiť v celom domčeku. Maják je jediné zariadenia na Slovensku, ktoré sa venuje hluchoslepým ľuďom. Poďte sa s nami pozrieť. Viac.

16.05

Rodinný domček uprostred malebnej dedinky... Maják n.o.

"Keď siahnem, aby som Ťa chytil za ruku, je to preto, lebo potrebujem cítiť, že nie som osamelý na tejto rozľahlej zemi." (R. Smithdas, americký hluchoslepý básnik) Viac.

31.12

Šťastný a úspešný rok 2019

Všetkým dobrokrajinárom prajú Majákovci príjemné dni v roku 2019! Viac.

31.10

Plávam, plávaš, plávame

V tóne modrej farby ostávame aj tento týždeň. Aj vďaka vašej podpore môžeme plávať a plávať! Viac.

19.10

Farebný týždeň v Majáku

Pestrofarebný život v Majáku zažívame deň čo deň. No tento týždeň bol ešte o to farebnejší! Viac.

13.07

Klobúková párty v Majáku

Takéto klobúky by nám mohol závidieť celý britský kráľovský dvor! Značka: "Made in Maják n.o." Viac.

28.05

Umelci v akcii

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, ako vznikajú obrazy od našich Majákovcov? Pozrite si naše krátke video a nasajte jedinečnú umeleckú atmosféru! Viac.

19.03

Výstava obrazov

V zastúpení galérie Leoneliart dostali Majákovci príležitosť vystaviť svoje výtvarné diela na výstave, ktorá sa uskutoční počas Festivalu Bývania v galérii bývania STYLA v dňoch od 19. - 25. marca 2018, denne od 10:00 – 20:00 hod. Viac.

28.12

HENRIETA HEIDECKER: Treba mať zvedavosť, víziu a plány

Henrieta Heidecker dlhodobo venuje hluchoslepým v Majáku, ktoré je na Slovensku jediné združenie svojho druhu. Prečítajte si nový diel v sérii Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

15.12

Vianoce prichádzajú do Majáku

Z našich malých umelcov sa stávajú ozajstní umelci, tak ako sa patrí. Za týmito zmenami stojí veľa ľudí a medzi nimi ste aj vy, naši darcovia! Viac.

21.11

Zapojte sa do aukcie a získajte jedinečný obraz

...lebo v našom svete existuje svet, ktorý je tichý a tmavý. Rozžiarte ten svoj nádherným originálom. Viac.

13.09

Maják oslavuje 10 rokov

V januári 2007 do nášho domčeka prišli prví hluchoslepí obyvatelia. Tento rok sa teda nesie v znamení osláv 10. výročia. Viac.

09.08

Horúce leto v Maják-u

Júlové dni nepriniesli iba horúce počasie, ale i nové vzplanutie sympatií jedného z našich Majákovcov k náhodnej návšteve počas výtvarného workshopu :-) Viac.

23.05

Máj u Majákovcov

Máj, mesiac lásky, sme u nás využili aj na prezentáciu našej lásky k výtvarnému umeniu :-) Viac.

25.04

Všetci za jedného, jeden za všetkých

Obyvatelia a personál Maják-u sú jedna veľká rodina. Pomáhajú si, spolu sa smejú a pracujú... A momentálne pripravujú záhradnú slávnosť spojenú so spoznaním našich jedinečných umelcov a ich diel. Viac.

23.03

V ateliéri Majákovcov

Život je takej farby, ako si ho namaľujeme. Ten náš v Maják-u pri Košiciach je plný farieb... Viac.

24.02

Obraz - okno do duše

Výtvarné aktivity sú súčasťou našich životov v Maják-u už dlhé roky. Stále sa zdokonaľujeme, prekvapujeme a cez obrazy hovoríme o tom, čo prežívame, kto sme, po čom túžime, ... Viac.

10.01

Radostnejší život Majákovcov vďaka vám

Náš projekt je tento rok zaradený do témy Radostnejší život. V realite máme veselšie dni vďaka darcom Dobrej krajiny, ktorí nám už pár rokov pomáhajú realizovať naše obľúbené aktivity, medzi ktoré patrí najmä maľovanie obrazov. Viac.

22.12

Šťastné a veselé prajú Majákovci

Blížia sa vianočné chvíle i koniec tohto roka a preto vám aj my chceme popriať všetko dobré. Viac.

23.11

Majákovci sa pripravujú na Mikuláša

Tak ako každý rok, aj teraz si pripravujeme mikulášsky program. A kostýmy Mikulášových pomocníkov tiež :-) Viac.

06.10

Výtvarné diela aj v kancelárii Maják-u

Výtvarné zručnosti nášho umelca-arteterapeuta a našich mladých hluchoslepých maliarov vyzdobili už aj kanceláriu ekonómky Janky. Viac.

31.08

Pokračujeme v arteterapii

Leto sa pomaly blíži ku koncu, dovolenky sú skoro za nami a tak sa opäť pustíme do aktívnejšej tvorby našich jedinečných obrazov. Viac.

12.07

Majákovci vám ďakujú!

Príslovie hovorí: Šťastie sa narodilo ako dvojča – musíme sa oň deliť. Aj my by sme sa s vami radi podelili o naše šťastie - o to, že máme vás, obyvateľov Dobrej krajiny, ktorí nás už roky štedro a nezištne podporujete. Aj vďaka Vám ideme stále ďalej a zdokonaľujeme sa. Ďakujeme! Viac.

30.05

Martin z Maják-u a jeho zvieracia láska

Hovorí sa "máj - mesiac lásky"... A to nás inšpirovalo k napísaniu tohto príbehu: Viac.

27.04

Unikátny obraz Kristíny z Maják-u

Kristína je čerstvá 30tnička. Posledných 10 rokov býva v špecializovanom zariadení Maják n.o. v Zdobe pri Košiciach. A tu sa z nej stala obdivovaná abstraktná umelkyňa. Viac.

22.03

Sviatky jari v Maják-u

Denné svetlo trvá dlhšie, slnečné lúče sa nás dotýkajú častejšie, prechádzky sú príjemnejšie a čoskoro bude i kávička na terase. Viac.

16.02

Peťo z Maják-u už má svoju knižku!

Náš minuloročný projekt sme mohli realizovať aj kvôli vám, obyvateľom Dobrej krajiny. Ďakujeme! Viac.

03.02

Hluchoslepí vám to povedia fotkami a obrazmi..

"Je to úžasný spôsob pre komunikáciu a je to skutočne univerzálny jazyk", povedal o fotografovaní Bill Frakes. My si myslíme to isté a preto by sme tento rok radi pripravili vernisáž fotiek a obrazov. Viac.

22.12

Vianočný pozdrav od Majákovcov

Rok 2015 na Dobrej krajine bol pre nás veľmi úspešný. Ďakujeme vám! Viac.

10.11

Jesenný príbeh z Maják-u

Každý kráľ bol raz plačúce dieťa a každá veľká stavba bola kedysi len "kresba"... Nie je dôležité, kde sme dnes, ale kde sa dostaneme zajtra. Viac.

12.10

Toto sme my, Majákovci

Helen Keller, americká hluchoslepá spisovateľka, povedala, že najlepšie a najkrajšie veci na svete nemôžeme vidieť, ani sa ich dotýkať, ale cítime ich srdcom. A práve takto maľujú naši „Majákovci" – s láskou a motívmi, ktoré vychádzajú z ich vnútra. Viac.

18.09

Kreatívni Majákovci zo Zdoby

Súčasťou života sú radosti i starosti, náhody i nehody... U nás v Maják-u vieme aj zo sadry na ruke vytvoriť umelecké dielo :-) Viac.

03.08

Letné aktivity Majákovcov

Počas leta nezaháľame a chodíme po výletoch, aby sme nabrali nové inšpirácie a témy na maľovanie. Viac.

29.06

Maják zdolal Tvrďák-a!

Ďakujeme za podporu, ktorú ste nám venovali nielen prostredníctvom súťaže Tvrďák, ale aj počas celého prvého polroka 2015. Viac.

22.06

Kto je tvrďák Majáku?

Život v Maják-u môžeme prirovnať k palete, ktorá hýri rôznymi farbami a aktivitami - cvičíme, upratujeme, oddychujeme, plávame, jazdíme na koni, zabávame sa na plesoch, kávičkujeme v cukrárni, pracujeme v našej záhrade, rozprávame sa rukami i telom, tancujeme, ... Už ôsmy rok do našich radov patrí vzácny človek, ktorý nám každý týždeň pomáha nachádzať relax a potešenie vo farbách – umelec Helmut Bistika. Náš projekt na Dobrej krajine „Darujme hluchoslepým farebný život“ má za cieľ vytvorenie autentických knižiek, ktoré budú zachytávať časť životného príbehu našich klientov prostredníctvom ich malieb. Viac.

15.06

Môžeme získať 250 eur - aj vďaka Vám

ROZHODOL SOM SA BYŤ DARCOM, POVIEM TO AJ OSTATNÝM, NECH POMÔŽU MAJÁKOVCOM SPÔSOBOM PRÁVOPLATNÝM. Viac.

27.05

Rodina "Majákovcov" a arteterapia

Už deviaty rok upevňujeme a rozširujeme svoje „rodinné“ vzťahy v jedinečnom špecializovanom zariadení Maják pri Košiciach... Už ôsmy rok do našich radov patrí vzácny človek, ktorý nám každý týždeň pomáha nachádzať relax a potešenie vo farbách... Viac.

30.04

Maják n.o. bude na Tvrďákovi!

Aj za hluchoslepých mladých Majákovcov budú bojovať bežci na súťaži Tvrďák 2015 v Košiciach. Finančné príspevky získané prostredníctvom tejto akcie využijeme na realizáciu najobľúbenejšej aktivity našich mladých - na arteterapiu. Viac.

06.03

Mladí hluchoslepí žijú svoj farebný život v Zdobe pri Košiciach

Môže úplne nevidiaci a nepočujúci muž cvičiť? Môže nepočujúca a slabozraká mladá dáma maľovať tak, že jej abstraktné obrazy vyrážajú dych? Môže nepočujúci a prakticky nevidiaci mladý muž pracovať ako pomocná sila v kuchyni? V Maják-u Vám na všetky tieto otázky odpovieme ÁNO. Viac.

29.12

Ďakujeme za celú paletu farieb!

"Sami toho zvládneme tak málo, ale keď sa spojíme, zvládneme čokoľvek." (Helen Keller, hluchoslepá spisovateľka) Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.