Hudba pre krajší svet ľudí so zdravotným znevýhodnením

Hudba pre krajší svet ľudí so zdravotným znevýhodnením

DSS Integra

Cieľom projektu je zakúpenie špeciálnych muzikoterapeutických nástrojov, vďaka ktorým bude svet ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením o niečo krajší.

Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2019

Máme už
425,54
Vďaka
19 darcom
Chýba nám
884,46

Cieľom projektu je zakúpenie špeciálnych muzikoterapeutických nástrojov, vďaka ktorým bude svet ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením o niečo krajší.

Projekt sa zameriava na zakúpenie špeciálnych muzikoterapeutických nástrojov, vďaka ktorým chceme zlepšiť kvalitu života ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením v našom zariadení. Hudba lieči a aktivizuje. Dotýka sa nás tak hlboko ako žiadne iné umenie. Pre ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením je hudba silný stimul, ktorý robí ich svet pestrejším a farebnejším. Je to spôsob, akým môžu dať najavo svoje pocity i vtedy, keď ich nedokážu vyjadriť slovami. Viac o projekte.

16.09

Tábor s dobrovoľníkmi

Dobrovoľnícky tábor Inex nám aj tento rok priniesol super zážitky. Spoznali sme nových ľudí, zasúťažili sme si, zabavili sme sa a spoznali nové miesta a kultúry. Viac.

19.08

Rehabilitujeme

Dôležitou súčasťou každodenného života našich klientov je aj rehabilitácia. Viac.

19.06

Naše mesto

V piatok, 7.6.2019, sme si zašportovali s dobrovoľníkmi počas akcie Naše mesto. Viac.

22.01

Náš rok 2018

Náš rok 2018 bol plný krásnych zážitkov. Spoznali sme veľa nových ľudí, s ktorými sme strávili mnoho perfektných chvíľ. Už teraz sa tešíme, čo prinesie ďalší rok. Viac.

14.02

Valentínska párty

Aj tento rok sme zažili úžasnú valentínsku párty s našimi kamarátmi. Viac.

02.10

Fotograf

Hoci má Róbert ťažké zdravotné postihnutie, ktoré ho vo viacerých oblastiach limituje, drieme v ňom duša umelca. Napĺňa ho práca s rôznymi výtvarnými technikami a materiálmi, ktorej výsledkom sú zaujímavé výtvory odrážajúce jeho vnímanie reality a estetické cítenie. Viac.

30.06

25 rokov DSS Integra

Dňa 29.6.2017 sme vo veľkom oslávili 25. výročie DSS Integra. Viac.

31.03

Deň bláznov

Dnes sme si spolu s dobrovoľníkmi z Medzinárodnej dobrovoľníckej organizácie Inex Slovakia pripomenuli „deň bláznov“, ktorý sa niesol v duchu klaunov. Viac.

28.02

Fašiangový ples v Integre

Každý ples v sebe nosí noblesu, ale aj neviazanú zábavu. My v Integre sme 28.2.2017 tiež zavŕšili plesovú sezónu tretím ročníkom slávnostného plesu v Integre. Viac.

12.09

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra sa aj tento rok stal na dva týždne prechodným domovom pre skupinu dobrovoľníkov zo zahraničia. Viac.