Hudba pre krajší svet ľudí so zdravotným znevýhodnením

Hudba pre krajší svet ľudí so zdravotným znevýhodnením

DSS Integra

Cieľom projektu je zakúpenie špeciálnych muzikoterapeutických nástrojov, vďaka ktorým bude svet ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením o niečo krajší.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2019

Máme už
29,12
Vďaka
4 darcom
Chýba nám
1 280,88

Projekt sa zameriava na zakúpenie špeciálnych muzikoterapeutických nástrojov, vďaka ktorým chceme zlepšiť kvalitu života ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením v našom zariadení. Hudba lieči a aktivizuje. Dotýka sa nás tak hlboko ako žiadne iné umenie. Pre ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením je hudba silný stimul, ktorý robí ich svet pestrejším a farebnejším. Je to spôsob, akým môžu dať najavo svoje pocity i vtedy, keď ich nedokážu vyjadriť slovami. Viac o projekte.

22.01

Náš rok 2018

Náš rok 2018 bol plný krásnych zážitkov. Spoznali sme veľa nových ľudí, s ktorými sme strávili mnoho perfektných chvíľ. Už teraz sa tešíme, čo prinesie ďalší rok. Viac.

14.02

Valentínska párty

Aj tento rok sme zažili úžasnú valentínsku párty s našimi kamarátmi. Viac.

02.10

Fotograf

Hoci má Róbert ťažké zdravotné postihnutie, ktoré ho vo viacerých oblastiach limituje, drieme v ňom duša umelca. Napĺňa ho práca s rôznymi výtvarnými technikami a materiálmi, ktorej výsledkom sú zaujímavé výtvory odrážajúce jeho vnímanie reality a estetické cítenie. Viac.

30.06

25 rokov DSS Integra

Dňa 29.6.2017 sme vo veľkom oslávili 25. výročie DSS Integra. Viac.

31.03

Deň bláznov

Dnes sme si spolu s dobrovoľníkmi z Medzinárodnej dobrovoľníckej organizácie Inex Slovakia pripomenuli „deň bláznov“, ktorý sa niesol v duchu klaunov. Viac.

28.02

Fašiangový ples v Integre

Každý ples v sebe nosí noblesu, ale aj neviazanú zábavu. My v Integre sme 28.2.2017 tiež zavŕšili plesovú sezónu tretím ročníkom slávnostného plesu v Integre. Viac.

12.09

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor

Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra sa aj tento rok stal na dva týždne prechodným domovom pre skupinu dobrovoľníkov zo zahraničia. Viac.