Pre rodičov bez rodičov

Pre rodičov bez rodičov

Autistické centrum Andreas

Pár hodín bez detí? Rodičia autistických detí takúto možnosť nemajú často. Ale aj oni občas potrebujú načerpať nové sily. Za vašich 5 eur sa môžu o deti s autizmom odborne postarať odborníci v Autistickom centre Andreas.

Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2018

Máme už
1 525,22
Vďaka
9 darcom
Chýba nám
1 224,78

Predstavte si, že chcete ísť na víkend lyžovať (čo ste nerobili už roky), ale nemôžete z rôznych príčin zobrať svoje autistické dieťa so sebou. Okrem toho, že zaplatíte za lyžovačku, musíte svoje dieťa zveriť niekomu, kto sa oňho vie odborne a dobre postarať a kde nebude strádať. A navyše už nechcete znovu požiadať o službu svojich rodičov na dôchodku. Čo vám ostáva? Máte tri možnosti: po prvé - neísť lyžovať, po druhé – hľadať zariadenie a ak ho nájdete, tak zaplatiť za službu nemalú sumu, alebo po tretie - navštíviť DOBRÚ KRAJINU, ktorá plní želania. Viac o projekte.

03.08

Miško má obdivuhodnú vizuálnu pamäť – arteterapia v Autistickom centre Andreas

V rámci pobytov v Autistickom centre Andreas poskytujeme deťom a mladým ľuďom s autizmom rôzne terapie a voľnočasové aktivity. Miškovi najviac učarovala arteterapia. Viac.

27.11

Utorok bez rodičov?

Život s autistickým dieťaťom je ako orientačný beh - stále bežíte, ale neviete či správnym smerom. Viac.

23.08

Katka v letnom tábore

V auguste 2017 Autistické centrum Andreas opätovne zorganizovalo denný tábor pre deti s autizmom. V tábore sme mali sedem detí, z ktorých každé malo svojho terapeuta. Tábor trval päť dní, od 8. do 15. hodiny. Prinášame pohľad psychologičky Lenky, ktorá mala v starostlivosti osemročnú Katku, s detským autizmom. Viac.

23.03

Alinove rána

Alex je mladý muž, ktorý má 20 rokov. Je to môj syn a je autista. Alino nerozpráva (len pár jednoduchých slov), sám žiť nedokáže. Alino je moja veľká láska, na ktorú nedopustím za nič na svete. Žijem s ním sama. Viac.

07.12

Život píše rôzne príbehy, a aj tá naša rodina má ten svoj

Naša rodina to sme: ja - mama Andrea, otec Palo, dcéra Petra a syn Paľko. Paľko je mladý muž. Má 21 rokov a je autista. Rozmýšľať nad tým, aké by to bolo, keby bol zdravý, je zbytočné a depresívne. To, že je Paľko autista, vieme od jeho dvoch rokov. Paľko nerozpráva a tomuto svetu rozumie cez obrázky. Paľko chodí posledný rok do praktickej školy v Bratislave. Viac.

10.11

Letný tábor s Miškou.

V auguste 2016 Autistické centrum Andreas opätovne zorganizovalo denný tábor pre šesť detí s autizmom. Každé dieťa malo svojho terapeuta. Je to najmä preto, že väčšinu detí nepoznáme a nevieme vyhodnotiť, ktoré si s ktorým sadne. A týždeň na spoznávanie je naozaj krátky čas. Tábor – odmeny vychovávateľkám a občerstvenie deťom – je hradený z veľkej časti vďaka projektu BEZ RODIČOV PRE RODIČOV. Ďakujeme : ) Viac.

08.04

AUTISTI a ARTETERAPIA

Pozývame na besedu AUTISTI a ARTETERAPIA, ktorá sa bude konať v utorok 12. apríla 2016 o 18. hodine v Kaviarni Artforum v Bratislave. Viac.

16.03

Ruky plné orechov

Keď mal Jakub 8 rokov, chodil spolu so zdravými deťmi do folklórneho súboru niekoľko týždňov, kde sa učil pesničky a tance. Občas sa pridal do kola, potom odbehol bokom a hral sa sám... Viac.

05.03

Magduška

Snáď len vo filmoch sa akoby zázrakom s dieťaťa s autizmom stane dieťa zdravé a všetci žijú šťastne až do smrti... Priznávam, že ja vo svojom okolí ani jeden takýto happyend nepoznám... hovorí mama malej, 26 ročnej Magdušky. Viac.

20.05

HODY DO (ne)POHODY

Jednodňová reštaurácia Autistického centra Andreas na Železničnej studničke v Bratislave. Viac.

09.04

Nový dokument Tak ďaleko, tak blízko

Jeden z najúspešnejších slovenských dokumentaristov prichádza s unikátnym filmom, v ktorom nás zavedie do nevšedného sveta menom autizmus. Nové dielo Jara Vojteka a ďalších tvorcov je nahliadnutím do života rodín s autistickým členom. Dokument vznikal sedem rokov a búra všeobecne zaužívané názory spoločnosti na túto vývinovú poruchu. Viac.