Teplo pre náš domov

Teplo pre náš domov

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Stáva sa, že sa rodina alebo matka s dieťaťom ocitnú bez strechy nad hlavou. Vtedy hrozí, že dieťa bude umiestnené do detského domova. Tomu chceme zabrániť.

Napíšte nám
Darovali ste
8 341,75
Vďaka
28 darcom
 

Stáva sa, že sa rodina alebo matka s dieťaťom ocitnú bez strechy nad hlavou. Vtedy hrozí, že dieťa bude umiestnené do detského domova. Tomu chceme zabrániť.

Centrum pre obnovu rodiny je unikátne zariadenie, ktoré umožňuje prijať rodinu ako celok a komplexne rieši sociálnu situáciu rodiny so zameraním na všetkých jej členov. Dobudovanie centra v Prešove je veľmi potrebným projektom pre deti, ktorým by inak hrozilo odlúčenie od rodičov. Ak sa rozhodnete na tento projekt prispievať pravidelne, Váš dar bude zdvojnásobený 1:1. Viac info nájdete na bit.ly/dvojnasobnydar Viac o projekte.

30.08

Dorka v Prešove chce okrem poradenstva a strechy nad hlavou poskytovať rodinám v núdzi aj prácu

Projekt Teplo pre náš domov realizovaný v roku 2015 a v prvom polroku 2016 nám vďaka Vašej pomoci pomohol naplniť náš cieľ - zabezpečiť kúrenie v dvoch zrekonštruovaných pavilónoch Centra Dorka v Prešove (Centrum pre ohrozené rodiny a deti). Naším ďalším cieľom je vytvoriť v Dorke pracovné príležitosti pre rodičov z ohrozených rodín. Viac.

29.02

Prešovská DORKA otvorila svoje ďalšie brány pomoci

Rozšírenie kapacít Centra pre obnovu rodiny DORKA v Prešove prinesie ďalšie štyri desiatky miest pre tých, ktorí to naozaj potrebujú. Všetko najlepšie mu pri otvorení zaželal spolu s prešovskou primátorkou Andreou Turčanovou prezident SR Andrej Kiska i ďalšie významné osobnosti. Viac.

19.12

Dobrí ľudia darovali 7 230 eur na teplo!

Ukázali, že vianočná žúrka môže aj pomáhať. Pripravili aukciu a tombolu, na ktorej vyzbierali 7 230 eur pre dobudovanie Krízového centra Dorka v Prešove. ĎAKUJEME! Viac.

10.12

V prešovskej Dorke je už teplo

Podarilo sa nám to - teplo a teplú vodu máme vo všetkých troch pavilónoch krízového centra Dorka. Viac.

30.06

Dobrého Tvrďáka vyhral bežec za Úsmev ako dar

Úsmev ako dar vďaka bežcovi Tvrďáka Patrikovi Juhásovi vyhral 250 eur od Nadácie Pontis na vybavenie krízového centra pre rodiny s deťmi v núdzi. Viac.

22.06

Pomáhal stavať, teraz za Dorku beží

Patrik Juhás. Nielen, že nám pomáhal stavať centrá v sieti Dorka. Nielen, že za nás bude bežať prekážkový beh Tvrďák. Ale ak vyzbierame aspoň 700 €, sľúbil urobiť niečo, čo by sme radi zažili. Viac.

26.05

Centrum pre obnovu rodiny Dorka v Prešove otvorilo brány širokému okoliu

Obyvatelia Centra Dorka v Prešove hostili počas soboty 16. mája návštevníkov šiškami na rôzne spôsoby, aby tak podporili dobré susedské vzťahy a myšlienku podujatia Restaurant Day. Pre susedov z okolia centra to bola zároveň príležitosť, aby sa stretli s rodinami, ktoré v ňom žijú a spoznali, ako funguje. Viac.

27.02

Pre pomoc ďalším rodinám rekonštruujeme nevyužité priestory centra

Život býva ťažký a komplikovaný. Na naše dvere klope mnoho rodičov s deťmi, ktorým hrozí, že prídu o strechu nad hlavou a tým aj o to najcennejšie, o svoje deti. Strata zamestnania, ťažké ochorenia, opustenie rodiny jedným z rodičov, následné zadlžovanie, nezaplatené nájomné, exekúcie... Bez pomoci skončia deti v detskom domove a rodičia na ulici. V Prešovskom kraji, v regióne s najvyššou chudobou na Slovensku, sa tento scenár opakuje veľmi často. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.