Solar Team Slovakia

Solar Team Slovakia

Solar Team Slovakia

Aj vďaka vašej pomoci budeme bližšie k splneniu nášho sna. Sme študenti a pedagógovia zo Žilinskej univerzity a Vysokej školy výtvarných umení. Podujali sme sa na to, že vyvinieme a skonštruujeme prvý solárny automobil, s ktorým chceme vyhrať medzinárodné preteky naprieč Austráliou. Odvážny plán, kde na ceste k jeho splneniu sa neustále učíme, získavame vedomosti elektrizujúcim spôsobom, pracujeme v tíme, s veľkým nadšením a odhodlaním... a napredujeme! Ak v tomto projekte dokážeme spoločnými silami "pohnúť Slnkom", teda efektívne využívať jeho energiu na fyzický pohyb, potom je cieľ súťaže štartom oveľa väčších vecí...na to sme sa my Slováci asi narodili.

Napíšte nám
Darovali ste
446,21
Vďaka
40 darcom
 

V prvom rade sme študenti. Ale taktiež sme technici zo Žilinskej univerzity v Žiline i dizajnéri a grafici z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Našim cieľom je vyvinúť a skonštruovať kvalitné a konkurencieschopné solárne vozidlo a zúčastniť sa s ním prestížnej celosvetovej súťaže v Austrálii. Spolupráca študentov, pedagógov a firiem z praxe má však aj ďalší rozmer. Vzájomne užitočná spolupráca a predovšetkým idea dlhodobo udržateľného spôsobu dopravy je pre Solar Team Slovakia prioritou. Hľadáme nové spôsoby, ako v budúcnosti zabezpečiť dopravu s minimálnymi negatívnymi vplyvmi na podnebie. Rozmanitosť poznatkov a skúseností sú zárukou nových kreatívnych riešení, ktoré budú pre náš tím pridanou hodnotou nielen počas súťaže.Snažíme sa zvyšovať povedomie, že náš najväčší zdroj energie "slnko" môžeme pohnúť, aby sme vytvorili lepší zajtrajšok pre naše deti. Tím sa skladá zo študentov a vysokoškolských učiteľov z rôznych vedeckých a umeleckých disciplín vzdelávajúci sa formou projektovo orientovaného vzdelávania a vyvíja auto šetrné k životnému prostrediu. Viac o projekte.

17.08

Cieľ pre 24-hodinovku

Prečo sme sa rozhodli zapojiť do 24-hodinovky? Dostali sme sa do fázy kedy potrebujeme pomôcť. Od vás, od všetkých, ktorých náš projekt zaujal. Náš solárny automobil potrebujeme prekročiť ďalší míľnik, potrebujeme motor. Nebude však obyčajný. Bude to jedinečný elektromotor, ktorý navrhli študenti. Potrebujeme však v našej práci finančne podporiť, aby sa motor premenil z nákresu na skutočný. Viac.

16.08

Pohoda 2016

Našu prácu sme ukázali širokej verejnosti na najväčšom slovenskom festivale. Zabavili sme vás rôznymi kreatívnymi hrami a dostali myšlienkami znovu do detských čias. Viac.

16.08

Začíname testovať

Náš projekt sa posúva krok po kroku. Momentálne sa nachádzame vo fáze testovania modelov. Ako to celé prebieha sa dočítate v článku. Viac.

14.08

Spojenie dvoch rôznych svetov

Každý študent verí, že jeho škola je najlepšia. My však chceme ukázať, že študent má možnosť rozvíjať sa vo viacerých oblastiach a spolupracovať s ostatnými kolegami na celom Slovensku a škola ho v tom podporí. Viac.

13.08

Prvé slovenské solárne auto

Automobilový priemysel na Slovensku je rozmohnutý, má svoje zastúpenie vo vede, výskume, v ekonomike ale i vo vzdelávaní. Náš tím však poňal slovo auto trochu inak. Viac.

11.08

Ako to začalo?

World Solar Challenge! Po prečítaní takéhoto titulku v časopise sme ani my nevedeli, čo sa za týmto názvom skrýva. V týchto troch slovách sa však skrýva príbeh, ktorý spája solárne autá z celého sveta. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.