S nami nie ste sami

S nami nie ste sami

Prosocia

Čo robiť ak Váš rodič zostane imobilný a vy musíte chodiť do práce? Radi by ste ho mali doma pri sebe, ale nemôžete si zdravotnícke pomôcky potrebné na jeho opateru dovoliť? Presne s tým Vám pomôže Prosocia. Umožníme, aby rodina zostala spolu.

Napíšte nám
Darovali ste
1 586,33
Vďaka
35 darcom
 

Čo robiť ak Váš rodič zostane imobilný a vy musíte chodiť do práce? Radi by ste ho mali doma pri sebe, ale nemôžete si zdravotnícke pomôcky potrebné na jeho opateru dovoliť? Presne s tým Vám pomôže Prosocia. Umožníme, aby rodina zostala spolu.

Mnoho našich seniorov je imobilných, prípadne majú ťažké zdravotné problémy a ich rodiny si jednoducho nemôžu dovoliť zakúpiť potrebné zdravotnícke pomôcky. A práve pre to sme na Dobrej krajine aj my. Viac o projekte.

31.01

Opatrovateľská služba v ohrození!

Opatrovaním žijeme, bojujeme za podporu opatrovateľskej služby, zdôrazňujeme a denno-denne vysvetľujeme jej potrebu a nedocenenie. No a pravda je taká, že dnes sa ocitá opatrovateľská služba v ohrození... Viac.

19.12

ŠTEFAN LABAŠ: Najväčšie šťastie je rodina pokope

Štefan Labaš z Prosocia odpovedá na otázky v ďalšom zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

06.12

Čo pre Vás znamenajú Vianoce?

Znamenajú čas strávený s milovanými, rozdávanie darov, či robenie dobrých skutkov? Sú o pocite, precitnutí či o materiálnom dostatku? Viac.

27.10

Asistenčná služba „sos24“ (nielen) pre seniorov

Už v minulom článku sme Vám spomínali rozbehnutie našej Asistenčnej služby „sos24“. Ale čo to vlastne je? Ako pomôže Vám, Vašej rodine či všeobecne seniorom? Všetko dôležité sa dozviete v tomto článku. Viac.

08.08

Keď sa zima spýta čo sme robili v lete...

...alebo keď sa nás to spýtate Vy. V lete ľudia právom oddychujú, zberajú nové sily do ďalších začiatkov a nápadov. Priznáme sa, že ani nevieme ako, ale aj my sme vedeli vtesnať malú dovolenku do inak mimoriadne aktívneho leta. Nuž, a prečo aktívneho? Viac.

20.06

Príbeh Agátky

Porozprávam Vám môj príbeh o opatrovaní. Dopredu však upozorňujem, že to nebude žiadne rozprávanie o tom, aké je to ťažké. To by som klamala. Ak chcete, nazvite ma večne pozitívnou, lebo tak to v mojom prípade aj je :) Viac.

27.04

Ja, opatrovateľka

Niekedy vie byť opatrovanie náročnou prácou či už fyzicky alebo psychicky, ale veľakrát sa všetka moja starostlivosť vracia v úžasných dávkach pozitívnej energie. Keď zrazu cítim, že klient ma berie ako rodinu, že sa na mňa spolieha, vie že moja dcérka bola minulý týždeň chorá a chce vedieť ako sa dnes má. Tieto momenty sú pre mňa nesmierne silné, lebo práve v týchto okamihoch sa z mojej práce stáva poslanie. Viac.

14.03

Kto sme?

Na Dobrej krajine sme novým členom, a preto by sme Vám veľmi radi predstavili naše životné poslanie. Poslanie Prosocie. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.