Pripravme domovákov do života

Pripravme domovákov do života

Púpava

Predstavte si, že máte čerstvých 18. Stojíte na prahu domu, za ktorým vás čaká samostatný život. Nie je to však dom vašich rodičov, ale detský domov - a ako to všetko pokračuje

Napíšte nám
Darovali ste
6 259,12
Vďaka
92 darcom
 

Mali 18, otvorili sa im brány „dospelosti“ a očakávalo sa od nich, že si poradia. Väčšina z našej pôvodnej skupiny domovákov si aj nejako poradila. Viac alebo menej „dobre“ (ťažko však súdiť čo je dobré). Majorita opustila brány domova. Cieľom našich projektov je ich aj naďalej podporovať a pomáhať im práve v oblastiach, v ktorých majú najviac problémov, resp. kde si našu pomoc pýtajú. Našou snahou však je aj naďalej s nimi ostať v čo najužšom kontakte. Rozhodli sme sa preto v tejto fáze projektu intenzívne pokračovať s vybranými 6 odchovancami detského domova Kolárovo, ktorí momentálne prijímajú výzvy každodenného života po tom, ako opustili brány domova. Viac o projekte.

16.06

Lenka

Radi by sme Vám ponúkli druhé predstavenie: Lenka Bondová Viac.

18.04

Prvé predstavenie

Milí podporovatelia Dobrej krajiny. V rámci nášho projektu by sme Vám radi predstavili Kiku, ktorá Vám napísala niečo o sebe. Viac.

11.02

Vianočné nákupy a.k.a Akcia Kaufland

Ako sme spolu uzavreli rok a videli sa ešte pred sviatkami. Viac.

17.03

Dievčatá idú na „Výšku“

Dievčatá sa rozhodli vyskúšať vysokú školu. Viac.

07.03

Pripravujeme video o ľudoch z projektu

Kto stojí za projektom? Viac.

10.06

Výlet na Ukrajinu

Lenka, Veronika, Katka a Stano reprezentovali svoj domov na festivale v Užhorode. Viac.

17.03

Čiastkový projekt nazvaný „Odrazový mostík pre domovákov“

Dvojmesačný, pracovno - brigádnicky pobyt v Bratislave, ktorého cieľom je nadobudnúť relevantnú pracovnú skúsenosť, získať svoje prvé pracovné a životné návyky a tiež referencie do životopisu. Začíname! Viac.

29.02

IMPULZ pre Kiku a Nora

Kika a Noro by sa s Vašou pomocou radi zúčastnili zážitkového kurzu IMPULZ. Viac.

30.09

Rozhovor o projekte

S Martinom Môťovským z občianskeho združenia Púpava sme sa rozprávali o osudoch detí z detského domova v Kolárove a o tom, ako sa im v boji za ich sny dá pomôcť. Viac.

17.08

Aktuálny príbeh - Olina

Olina sa Vám rozhodla napísať o svojej situácií, skúsenostiach, zážitkoch a svojich pocitoch. Nebolo to pre ňu ľahké, zaujala Vás? Viac.

24.03

Zážitky z víkendovky v Bratislave

Zažili sme si aj vďaka Vám ďalší víkend s našimi Kolárovčanmi, tentoraz v Bratislave. Chceme sa s Vami o tom podeliť, bol to veľmi vydarený víkend. Viac.

19.02

Pripravme domovákov do života

O nás, o našich aktivitách za posledné obdobie, ale aj ako to celé začalo. Chcete sa zoznámiť s našimi domovákmi? Máte na to príležitosť! Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.