Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov

Podporte lepšie vzdelanie kenských študentov

Nadácia Pontis

Chceme dať kenským stredoškolákom a absolventom šancu, aby si našli prácu. Preto ich vzdelávame v oblasti IT a pomáhame im rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Zameriavame sa na vidiecke školy v kraji Taita Taveta so žiadnymi alebo len obmedzenými technológiami.

Podporte podnikateľské nápady a Innovation Fair pre našich študentov
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám
Darovali ste
5 102,52
Vďaka
72 darcom
 

V Keni sa na vysokú školu dostáva len približne 8 percent absolventov. Preto má stredoškolská príprava študentov mimoriadny význam pre ich ďalší život. Cieľom projektu Sote ICT je, aby mladí ľudia zo všetkých sociálnych vrstiev rozvíjali svoje praktické zručnosti v IT a podnikaní, ktoré im umožnia stať sa v budúcnosti kvalifikovanými a zodpovednými zamestnancami alebo podnikateľmi. Viac o projekte.

Podporte podnikateľské nápady a Innovation Fair pre našich študentov

Ešte 700 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Už po štvrtýkrát študenti zo Sote ICT klubov budú prezentovať svoje podnikateľské nápady na našom Innovation Fair v meste Voi dňa 14 júla 2018. Tento rok ale prvýkrát nemáme financovanie zo SlovakAid, ako to bolo v minulosti, a kenskí partneri zo Sote Hubu organizujú a zháňajú financie na podujatie sami. Touto kampaňou im chceme pomôcť a prispieť na ceny pre víťazné tímy študentov z 12 škôl, ktoré sme dlhodobo podporovali. Tento rok sa nebudú prezentovať cvičné firmy, len menšie tímy do 4 žiakov so startup nápadmi. Tento koncept súťaže startup nápadov, sme vyskúšali minulý rok a jeden nápad, elektronické zariadenia na monitorovanie slonov, zo strednej školy Kajire Girls neskôr vyhral národné kolo inej súťaže - StartUpAfrica a štyri žiačky so svojim učiteľom a mentorom išli prezentovať až do amerického Delaware. Pomôžte nám pokračovať v podobných úspechoch aj nadalej! Tento rok sme dostali sme a vyhodnotili spolu 66 podnikateľských nápadov a vybrali 30 nápadov, ktoré budú študenti prezentovať osobne na Innovation Fair v meste Voi. Mnohé z nápadov sa snažia kreatívne riešiť miestne problémy a tému Cieľov udržateľného rozvoja s použitím technológie. S víťaznými tímami chceme pracovať a pomôcť im vytvoriť prototypy a motivovať ich, aby sa po skončení školy stali členmi nášho Sote Hubu a rozbehli vlastné podnikanie.

Podporte podnikateľské nápady a Innovation Fair pre našich študentov
09.08

Sote Innovation Fair 2018 - Štvrtá úroda startupov, ktorým pomáhame rásť na kenských školách

Tento rok bol iný. Na štvrtom podujatí Sote Innovation Fair sme sa zamerali na 26 malých tímov do štyroch žiakov, ktorí súťažili so svojimi podnikateľskými nápadmi v rôznych kategóriách. Viac.

28.08

Sote Hub a Sote ICT v roku 2017 - Ako rozvíjame startupy už zo stredných škôl

​Ako sme tento rok stretli prezidenta Andreja Kisku v Nairobi, zorganizovali tretí veľtrh cvičných firiem a podporili 8 začínajúcich spoločností našich absolventov. Viac.

16.03

V novembri boli Keňania na veľtrhu cvičných firiem a na slovenských školách

V novembri prišli na Slovensko traja kenskí učitelia - mentori cvičných firiem a jeden startupista, člen Sote Hubu Geoffrey Mwachari. Spolu s nimi prišla aj naša spolupracovníčka Joyce Nzovu, ktorá sa zúčastnila Veľtrhu cvičných firiem a školenia vo FabLabe a kurzu Rozbehni Sa. Okrem toho tiež prednášala v rámci projektu rozvojového vzdelávania na SPÚ v Nitre. Viac.

30.07

Organizovali sme druhý veľtrh cvičných firiem

Leto bolo v Sote Hube nabité. V júli Sote Hub organizoval súťaž v podnikateľských nápadoch Sote Hub Launch, okrem toho sa konal aj druhý veľtrh cvičných firiem. Viac.

01.06

Bývalí žiaci a súčasní členovia Sote Hubu navštívili Slovensko

Čo sa udialo v Sote Hube od začiatku roka 2016? Viac.

04.02

Eva Kis Lengyelová strávila na kenských školách dva mesiace, toto sú jej postrehy.

Na jeseň minulého roku som cez Nadáciu Pontis pôsobila na desiatich stredných školách v Keni a prispievala k zlepšeniu tamojších IT klubov a cvičných firiem. Školský život v Keni ilustrujem svojimi fotografiami a postrehmi. Viac.

15.01

Kenskí učitelia navštívili Slovensko

Veľtrh cvičných firiem, start-up centrum Neulogy, SPŠ elektrotechnická v Prešove, či obchodné akadémie v Leviciach, Košiciach a v Bratislave. To sú len niektoré z miest, ktoré v novembri navštívila skupinka učiteľov z Kene. Cieľom študijnej cesty bolo posilňovanie spolupráce so slovenskými školami v oblasti cvičných firiem a budovanie kapacít kenských učiteľov v projektovom vzdelávaní. Prvýkrát mal tiež príležitosť navštíviť Slovensko aj bývalý študent strednej školy v Marungu, ktorý sa teraz venuje mentoringu cvičných firiem na 10 školách v kraji Taita Taveta. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.