Pochod po stopách hrdinov

Pochod po stopách hrdinov

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem (ICEJ Slovensko)

Pripojte sa k tradícii memoriálu Vrba Wetzler. Podporte lektorov holokaustu na školách, vybudovanie orientačnej cesty po trase ich úteku, alebo účasť pedagógov na pochode Vrba Wetzler Memorial.

Po stopách hrdinov
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám
Darovali ste
248,33
Vďaka
11 darcom
 

Pripojte sa k tradícii memoriálu Vrba Wetzler. Podporte lektorov holokaustu na školách, vybudovanie orientačnej cesty po trase ich úteku, alebo účasť pedagógov na pochode Vrba Wetzler Memorial.

Na trase medzi koncentračným táborom Auschwitz-Birkenau a Žilinou sa odohral jeden z najdramatickejších príbehov novodobej histórie Slovenska. V apríli 1944 utiekli z Auschwitzu dvaja Slováci. Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba. Chceli, aby svet vedel, čo sa deje za ostnatými drôtmi a že ľudia neumierajú iba na vyčerpanosť a hlad, ale sú vraždení systematicky a s dôslednosťou. Nedovol’me preto zabudnúť na ich odvážny čin a hrdinský príbeh! Viac o projekte.

Po stopách hrdinov

Ešte 6 960,52 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Podpora účasti pedagógov na pochode Po stopách hrdinov. Účastnický poplatok je 300 €. My chceme jedného učiteľa dotovať čiastkou 100 €, takže zaplatí len 200 €. Podpora lektorov preventívnych programov o holokauste Cieľom prednášok o holokauste je zvýšiť povedomie mladej populácie o závažnosti rasových predsudkov a mechanismoch ich vzniku a preventívne tak pôsobiť proti rizikovému správaniu a extrémizmu v spoločnosti. Lektorovi zaplatíme 40 € za prednášku, cestovné v priemere 40 €, administratíva a koordinácia 20 €. To posledné zahŕňa aj školenie. Podpora výstavby orientačnej cesty po trase úteku Vrbu a Wetzlera Vyznačenie približnej trasy, po ktorej hrdinovia išli. Príbeh a cesta Vrbu a Wetzlera tak budú prístupné vo všetkých ročných obdobiach, akejkoľvek skupine či jednotlivcom. 1. fáza – prípravná: identifikácia autentických miest na trase a logistika 2. fáza – realizačná: vyznačenie orientačnej cesty

Po stopách hrdinov
01.11

Očami jednej účastníčky

..v srdciach cítime to nutkanie vrátiť sa a znovu kráčať poľskou krajinou. Viac.

31.08

Reportáž z Pochodu po stopách hrdinov 2019

Spomínanie je kľúčom k budúcnosti Viac.

16.07

Vrba a Wetzler. Riskovali pre záchranu tisícov…

Ich autentické výpovede boli v takom kontraste s dobovou propagandou, že im neuverili ani predstavitelia židovskej komunity. Viac.

16.07

Wetzler a Vrba, hrdinovia aj pre dnešok

Týždňový pochod, kopírujúci trasu tak, ako je zachytená v dvoch knižných výpovediach oboch aktérov úteku z apríla 1944, má ambíciu znovuobjaviť tento strhujúci príbeh. Viac.

14.06

Pozdrav od Robin Vrbovej

Všetkým mojim vzácnym priateľom z Pochodu Vrba Wetzler Memorial 2017 Viac.

14.06

Svedectvo z pekla

Spomienka na Wetzlera a Vrbu Viac.

14.06

Pochod po stopách hrdinov 2019

Pridajte sa k Pochodu Vrba Wetzler Memorial Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.