Nezastaviteľní

Nezastaviteľní

Nadácia Pontis

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Napíšte nám
Darovali ste
24 022,83
Vďaka
24 darcom
 

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka. Zmyslom projektu Nezastaviteľní je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným.

Prekonať ťažkú chorobu, úraz alebo žiť s hendikepom a napriek tomu ostať silný a nevzdať sa, nie je vôbec jednoduché. Avšak zostať sám sebou, mať odhodlanie aktívne žiť a naďalej športovať, to je v povahe Nezastaviteľných. Viac o projekte.

10.08

Nevidiaci Pavol programuje weby, robí masáže a hrá stolný tenis

Pavol (27) z obce Lisková (okr. Ružomberok) je od narodenia úplne nevidiaci. Pri pôrode došlo k pretrhnutiu očného nervu a v stotine sekundy sa mu zmenil celý život. Naučil sa však so svojim hendikepom žiť a snaží sa využívať ho vo svoj prospech. Športu sa venuje od svojho detstva a zamiloval si aplikovaný stolný tenis pre nevidiacich a slabozrakých. Stôl na tenis túži mať aj doma. Viac.

09.08

Futbalisti Pečovský a Holec vymenili kopačky za handbike

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovala špeciálna Birell brána. V utorok a stredu mohol každý, kto navštívil obľúbené Vodné dielo Žilina, prejsť cez bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo vyše 1080 eur. Viac.

06.08

Nezastaviteľných podporil youtuber Bekim a hokejista Dávid Buc

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete bude po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovať špeciálna Birell brána. Počas víkendu mohol každý, kto navštívil obľúbené Slnečné jazerá v Senci, prejsť cez bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo vyše 1540 eur. Viac.

06.08

Futbalista Viktor Pečovský vymení kopačky za handbike

Už zajtra (utorok, 7. augusta) bude známy futbalista Viktor Pečovský pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Vodnom diele Žilina (pri plážovom ihrisku) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Viac.

05.08

Moje video, na ktorom cvičím vedľa vozíka videli 3 milióny ľudí

Denisa (25) zo Serede (okr. Galanta) na vozík pripútala rakovina pred 12 rokmi. Jeho láska k športu však pretrvala. Približne dva roky sa venuje StreetWorkoutu a kalistenike, teda cvičeniu s vlastnou váhou. Pred rokom urobil video o cvičení, ktoré na americkom webe video neuveriteľných 3 milióny ľudí. Jeho snom je Handbike, lebo miloval bicyklovanie, keď bol zdravý a chce si takto trénovať kondíciu. Viac.

02.08

Nezastaviteľných podporí youtuber Bekim a hokejista Dávid Buc

Už túto sobotu (4. augusta) budú známy hokejista a youtuber pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Slnečných jazerách (na pláži blízko železničnej stanice Senec) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Viac.

01.08

Jakub sa v zime chce lyžovať so svojim bratom

Jakub (19) z rázovitej obce Ždiar (okr. Poprad) sa predčasne narodil s diagnózou detská mozgová obrna. Až 16 rokov nechodil a absolvoval 3 ťažké operácie nôh, ale vďaka svojej bojovnosti, šikovnosti a chceniu dnes prejde 10 kilometrov pomocou trojbodových barličiek a pred rokom sa naučil plávať. Jeho snom je v zime lyžovať so svojim bratom, ktorý mu je veľkou oporou a vzorom. Vysníval si preto Monoski. Viac.

30.07

Hokejista Tomáš Surový vymenil hokejku za handbike a pomáhal hendikepovaným

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete bude po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovať špeciálna Birell brána. Počas víkendu mohol každý, kto navštívil obľúbené Donovaly, prejsť cez bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo vyše 1470 eur. Viac.

29.07

Aj keď Karol prišiel o ruku a nohu, jeho snom je opäť bicyklovať

Karol (28) z Rimavskej Soboty pred 9 rokmi po veľmi ťažkej autonehode prišiel o ľavú nohu a nehýbe ani pravou rukou. Rok po tragédií sa však opäť začal venovať športu a prognózy lekárov prekonal asi 10-násobne. Jeho túžbou je opäť sa na svet pozerať z bicykla. Viac.

26.07

Hokejista Tomáš Surový vymení hokejku za handbike a pomôže hendikepovaným

Už túto sobotu (28. júla) bude známy hokejista pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Donovaloch (pri centrálnom parkovisku) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Viac.

25.07

Snom vysokoškoláčky Kristíny je dostať sa na paraolympiádu

Kristína (21) z Banskej Bystrice so svalovou dystrofiou našla nový zmysel života, keď sa začala venovať športu. V Paraolympijskom centre v Kováčovej hráva stolný tenis. Vzhľadom na vzdialenosť tam môže chodiť len raz týždenne, preto túži mať vlastný stôl aj doma. Jej snom, tak ako každého športovca, je dostať na paraolympiádu. Viac.

23.07

Hokejista Laco Nagy pomáha Nezastaviteľným plniť sny

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete bude po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovať špeciálna Birell brána. Počas víkendu mohol každý, kto navštívil košickú časť Nad Jazerom prejsť cez bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo vyše 1500 eur. Viac.

22.07

Martin po skoku do vody ostal na vozíku. Teraz tancuje, potápa sa či robí paraglajding

Martin Dait (37) z Bratislavy vo svojich 15 rokoch skočil šípku do vody, zlomil si krčnú chrbticu a ostal na vozíku. Jeho hendikep mu však pri športovaní vôbec nie je prekážkou. Robí mnoho adrenalínových športov ako je paraglajding, jazdí na vodných skútroch, potápa sa a aktívne sa venuje tancu. Srdcom je však motorkár, preto je jeho snom mať vlastnú motorovú buginu. Viac.

19.07

Hokejista Ladislav Nagy pomáha hendikepovaným v dosiahnutí ich sna

Už tento víkend (21. a 22. júla) budú známe osobnosti pomáhať hendikepovaným splniť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. V Košiciach Nad Jazerom (na Jenisejskej ulici na cyklotrase) bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Viac.

18.07

Radomír s detskou mozgovou obrnou vyhráva súťaže v plávaní

Radomír (19) z Bratislavy s detskou mozgovou obrnou mal na začiatku života ťažké vyhliadky. Ošetrujúci neurológ oznámil rodičom, že Radomír nikdy nebude chodiť a nebude vzdelávania schopný. Doteraz absolvoval 3 ortopedické operácie, rehabilitácie a už chodí po vlastných. Aktívne sa venuje plávaniu a vyhráva jednu súťaž za druhou. Jeho snom je mať vlastný Handbike. Viac.

16.07

Biatlonista Hurajt a SuperStaristka Hazúchová pomáhajú Nezastaviteľným

Projekt Nezastaviteľní pod záštitou značky Birell už 5 rokov pomáha tým, s ktorými sa osud nemaznal. Tento rok projekt pomôže vrátiť sa k aktívnemu životnému štýlu 21 ľuďom zo Slovenska a Česka a prispeje im na športové pomôcky. Zmyslom projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali, a tým pomohli hendikepovaným. Princíp je pritom veľmi jednoduchý. V lete bude po piatich turisticky exponovaných miestach na Slovensku putovať špeciálna Birell brána. Počas víkendu mohol každý, kto navštívil Štrbské pleso prejsť cez prvú bránu a za neho dal Birell 0,20 € na účet Nezastaviteľných. Za dva dni sa tak vyzbieralo neuveriteľných 1990,40 eur. Viac.

13.07

Biatlonista Hurajt a SuperStaristka Hazúchová pomáhajú Nezastaviteľným

Už tento víkend (14. a 15.júla 2018) budú známe osobnosti pomáhať hendikepovaným dosiahnuť ich sen vďaka projektu Nezastaviteľní. Na Štrbskom plese, priamo pri turistickej ceste smerom k vodopádom a mostíkom bude umiestnená špeciálna Birell brána. Za každého, kto cez bránu prejde, dá Birell na účet Nezastaviteľných 0,20 €. Viac.

11.07

Michal si zamiloval florbal

Gymnazista Michal (19) z Novák (okr. Prievidza) aj napriek congenitálnej myopatii a skolióze hráva florbal na elektrických vozíkoch. Miluje tiež hru na klavír a prácu s drevom. Stále túži športovať a preto je jeho snom Handbike, ktorý mu umožní spoznávať krásy prírody. Viac.

12.07

Pri žilinskom Vodnom diele vyrástla prvá Birell brána, ktorá pomáhala hendikepovaným

Počas víkendu, 7. – 9. júla, vyrástla pri Vodnom diele Žilina prvá Birell brána, ktorá pomáhala hendikepovaným. Projekt Nezastaviteľní svojím pohybom – či už pešo, na korčuliach alebo na bicykli – podporilo celkovo 14 836 ľudí. Za každý jeden prechod popod špeciálnu bránu, Birell ako organizátor projektu prispel 20 centov na účet Nezastaviteľných. Vďaka tomu sa za tento víkend podarilo vyzbierať 2 967,20 eur. Viac.

10.06

Už aj raper Bekim Aziri je Nezastaviteľný

Účastníci bicyklového festivalu na Slovensku – Birell BikeFest, ktorý sa konal posledný májový víkend v Kálnici, boli vskutku „Nezastaviteľní“. Tak ako po minulé roky, aj počas tohto 7. ročníka si diváci mohli celé 3 dni vychutnávať poriadnu dávku adrenalínu a zábavy. Na tohtoročnom BikeFeste mohli dokonca zažiť aj obdivuhodnú povahu známeho rapera, stand-up komika a bývalého bikera, Bekima Aziriho, ktorý sa predstavil v úlohe ambasádora charitatívneho projektu Nezastaviteľní. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.