Mobilné záhrady

Mobilné záhrady

Vnútroblok

Premieňame nevyužívané priestory v Bratislave na dočasné susedské záhrady. Prvá záhrada vznikla na Sasinkovej. Druhá vzniká na PIonierskej. Pomôžte nám založiť ďalšiu.

Pomôžte nám založiť novú záhradu
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám
Darovali ste
2 854,26
Vďaka
50 darcom
 

Premieňame nevyužívané priestory v Bratislave na dočasné susedské záhrady. Prvá záhrada vznikla na Sasinkovej. Druhá vzniká na PIonierskej. Pomôžte nám založiť ďalšiu.

Mobilné záhrady sú susedské záhrady na nevyužívaných pozemkoch v Bratislave. Len v Starom Meste je vyše 50 hektárov nevyužívaného priestoru. Ten by mohol namiesto chátrania slúžiť ako príjemný priestor pre ľudí. Snažíme sa dostať do Bratislavy kultúru spoločných piknikov, grilovačiek, susedských bazárov a inšpirovať Bratislavčanov k záujmu o vlastné okolie. Mobilné záhrady sú však stále záhradami. A divili by ste sa, koľko detí nikdy nevidelo rásť paradajku alebo kvitnúť tymián. V roku 2013 sme založili prvú záhradu na Sasinkovej 21, práve teraz pracujeme na druhej záhrade - Vinica a mobilnej záhrade Pionierska. Vaša pomoc nám pomôže šíriť záhrady ďalej, možno už nabudúce budeme vo vašom susedstve. Ďakujeme a vidíme sa v záhrade! Viac o projekte.

Pomôžte nám založiť novú záhradu

Ešte 4 527 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Po troch rokoch sa končí Mobilná záhrada Sasinkova. Majiteľ pozemku záhradu už naozaj predáva a my sa musíme pohnúť ďalej. Pomôžte nám založiť novú záhradu na nevyužívanom dvore Špeciálnej základnej školy s materskou školou Karpatská.

Pomôžte nám založiť novú záhradu
13.12

Mobilné záhrady končia na Dobrej krajine

Ďakujeme za všetku podporu! Po štyroch rokoch sme založili tri záhrady, jednu ďalšiu na jar 2017 máme pred sebou a rozhodli sme sa uchádzať sa o podporu darcov iným spôsobom. Viac.

18.02

Otvárame záhradkársku sezónu 2016! Zapojte sa aj vy

Už čoskoro sa začína druhá sezóna na Vinici a mobilnej záhrade Pionierska. Otvárame teda registráciu záujemcov o záhradkárčenie a vinohradníčenie. Viac.

13.10

Záhrada na Sasinkovej končí. Pomôžte nám ísť ďalej

Po troch rokoch sa končí Mobilná záhrada Sasinkova. Majiteľ pozemku záhradu už naozaj predáva a my sa musíme pohnúť ďalej. Kam? A ako? A čo bude so susedmi z okolia Sasinkovej a ich záhradkárskymi ambíciami? Viac.

19.04

V Bratislave je funkčná vinica a vy na nej môžete vinohradníčiť

Aj vďaka vám, milí naši darcovia, je v Bratislave od včerajška funkčná vinica. Komunitná vinica. So záhradou. S vyše 100 ľudmi je zapojenými do obnovy tohto roky opusteného vinohradu. Viac.

12.03

Pridajte sa ku Mobilným záhradám

Sezóna sa začína! Bývate za rohom od opustenej vinice na rohu Pionierskej a Kyjevskej ulice? Alebo kúsok od Sasinkovej? A vždy ste túžili pestovať si vlastnú zeleninu, či mať zelený kút Bratislavy pod oknami? Viac.

10.02

Vinica a Mobilná záhrada Pionierska

Na jar 2015 začne v Bratislave rásť druhá mobilná záhrada. Po Sasinkovej 21 (ktorá pokračuje už treťou sezónou)vznikne Vinica a mobilná záhrada Pionierska. A vinicou sa táto záhrada nevolá len tak, pre nič – za nič. Viac.

06.10

Dožinky a gratulácie

Včera sme na Sasinkovej 21 oficiálne uzatvorili uzatvorili ďalšiu sezónu. Chceme vám za ňu poďakovať, každý cent, ktorý ste poslali, nás posúval ďalej a dodával nám energiu. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.