Learn2Code pre deti

Learn2Code pre deti

Learn2Code

Pomôžte zriadiť záujmové programátorské krúžky pre deti (žiakov ZŠ a osemročných gymnázií) vo veku 8-14 rokov. Pretože programovanie je nevyhnutnou zručnosťou 21. storočia.

20 nových programátorských krúžkov
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Napíšte nám
Darovali ste
636,65
Vďaka
46 darcom
 

Pomôžte zriadiť záujmové programátorské krúžky pre deti (žiakov ZŠ a osemročných gymnázií) vo veku 8-14 rokov. Pretože programovanie je nevyhnutnou zručnosťou 21. storočia.

Cieľom krúžku je naučiť deti hravou formou logicky a algoritmicky premýšľať prostredníctvom vizuálnych programátorských online nástrojov, čo neskôr využijú pri vývoji vlastných webových a mobilných aplikácií v konkrétnych programovacích jazykoch. Vzdelávací krúžok bude zameraný na tvorbu vlastných mini-projektov, grafiky, animácií a hier v programovacom jazyku Scratch a v ďalších populárnych edukatívnych nástrojoch. Chceme sprístupniť všetky materiály učiteľom informatiky a rozšíriť tak krúžok programovania na základné školy. Ak sa rozhodnete na tento projekt prispievať pravidelne, Váš dar bude zdvojnásobený 1:1. Viac info nájdete na bit.ly/dvojnasobnydar Viac o projekte.

20 nových programátorských krúžkov

Ešte 3 000 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

Pomôžte nám rozšíriť programátorské krúžky pre deti do rôznych častí Slovenska. Programovanie a digitálne zručnosti sú v súčasnosti nevyhnutnosťou pre uplatnenie sa. Vaše dary použijeme na spustenie krúžkov, ktoré trvajú 12 týždňov a konajú sa 1x do týždňa. Pomôžte nám naučiť základy programovania deti, ktoré tak dostanú zručnosti 21. storočia.

20 nových programátorských krúžkov
18.12

RADOVAN DEBNÁR: Nebojím sa ničoho

Radovan Debnár z Learn2Code prináša do škôl programovanie a algoritmické myslenie. Predstavujeme vám ďalší zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

29.11

Ako učiť školákov programovať? Cestu ukázal aj slovenský EU Code Week

Vytvoriť si vlastnú minihru či naprogramovať robota zvládnu aj deti. A vôbec to nemusí byť nuda. Viac.

04.08

Letné programátorské tábory v plnom prúde

Letné denné programátorské tábory sú pre deti perfektnou voľbou, ako zmysluplne stráviť čas, naučiť sa niečo nové a nájsť si nových kamarátov. Viac.

30.05

Pokračujeme v školeniach pre učiteľov po Slovensku

Programátorské krúžky pre deti, žiakov základných škôl chceme dostať na čo najviac miest na Slovensku. A preto sme sa rozhodli vyškoliť učiteľov, ktorí vďaka novým poznatkom môžu našu najmladšiu generáciu zasvätiť do tajov programovania. Viac.

07.03

Prvé workshopy pre učiteľov nielen informatiky

Vzdelávacie programátorské krúžky chceme rozšíriť do čo najviac kútov Slovenska a preto sme začali organizovať bezplatné workshopy pre učiteľov, ktorí si krúžky vo svojej škole otvoria. Toto všetko môžeme realizovať aj vďaka vám, obyvateľom Dobrej krajiny. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.