Mládež (z) ulice

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Napíšte nám
Darovali ste
5 157,49
Vďaka
51 darcom
 

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Naša skúsenosť ukazuje, že ak má mladý človek vo svojom živote, okrem rodičov, aj iného „dôležitého dospelého“, zvyšuje sa šanca, že úspešne prepláva obdobím dospievania. V rozhodujúcich chvíľach, keď bude stáť pred nástrahami mladosti, nebude na to sám. Či prší, sneží alebo je vonku práve 40 stupňov, v Mládeži ulice deň čo deň s batohmi na chrbte navštevujeme viaceré bratislavské lokality. S deťmi a mladými trávime čas priamo v uliciach a komunitách, aby sme ich podporili a riešili spoločné prekážky. Chceme byť pre mladých ľudí tým ďalším dospelým človekom, ktorému dôverujú a sú tu preňho aj v ťažkých situáciách. Ak sa rozhodnete na tento projekt prispievať pravidelne, Váš dar bude zdvojnásobený 1:1. Viac info nájdete na bit.ly/dvojnasobnydar Viac o projekte.

23.05

KONIEC...alebo?

V tomto období u nás „doma“ nastalo a deje sa viacero koncov. Tak teda ak hovorí klasik, že každý koniec je začiatkom niečoho nového, máme sa dúfam na čo tešiť. Idete do tohto dobrodružstva s nami? Viac.

04.10

Ulice Rače sú naše - ako nám bolo na komunitnom festivale

Nedeľa sa javí ako ideálny čas, ako ešte predtým, než začne nový týždeň, zhon, práca, škola, stráviť príjemné chvíle s kamarátmi, susedmi a rodinou. Viac.

03.07

TVRĎÁK - skúška sily a odvahy a my sme ju zvládli

Heslo, ktorým sa riadil každý účastník. Aj tento rok sa v Areáli vodných športov v Čunove konal už tradičný silový pretek Tvrďák. Viac.

09.05

Jaro ve znamení (spolu)práce

Nová přátelství, neotřelé zážitky, vzájemná spolupráce a podpora, již několik let trvající partnerství - to je jen nepatrný výčet, na který budeme, doufáme, moci nejen v následujícím měsíci navázat. V měsíci apríli to v Mládeži ulice zkrátka žilo. Nebyla chvíle, kdyby se u nás něco nedělo. Viac.

05.04

Mládežnícka výmena troch krajín

Tri krajiny - Grécko, Anglicko a Slovensko sa spojili, aby umožnili mladým stretnúť sa, navzájom sa spoznať, budovať nové vzťahy, vytvárať priateľstvá a v neposlednom rade vytvoriť im príležitosť spoznať kultúru svojich rovesníkov. Viac.

16.12

PETER KULIFAJ: Vždy som túžil po sídliskových expedíciách

Peter Kulifaj z organizácie Mládež ulice sa venuje terénnej sociálnej práci v znevýhodnených komunitách. Prinášame vám ďalší zo série Vianočných miniportrétov z Dobrej krajiny. Viac.

02.10

Plnou PAROu vpred

"Vždy sa veľmi poteším, keď ťa stretnem na ulici u nás". Časť textu z pesničky skupiny Para by sa celkom pokojne mohla stať našim heslom. Pretože v Krasňanoch v bratislavskej Rači sa skutočne radi ľudia stretávajú a nielen na ulici. Viac.

31.08

zo starej jedálne Stará jedáleň

Veľmi dlho ste o nás nepočuli. A mali sme na to veľmi dobrý dôvod. Makáme totiž na niečom naozaj veľkom. A aj VY môžete byť toho súčasťou! Viac.

11.07

Mládež ulice je Tvrďák

Áno, máme to! Sme Tvrďák! Viac.

21.06

Som dieťa a na ulici som v bezpečí

Sociálny pracovník Mládeže ulice trávi poobedia na ulici. Robí tak niekoľkokrát do týždňa preto, aby sa venoval deťom a mladým ľuďom z mestských komunít, ale aj sociálne vylúčených častí v Bratislave. Viac.

24.09

Zápisky z terénu - "Ako sa zo škôlkara školák stal"

Pamätám si keď sme sa videli prvý krát. Bolo to pred tromi rokmi. Trochu sme spolu bojovali. Skúšali sme hranice, kto z koho a kto koľko toho zvládne. Viac.

28.07

Slobodne tvoriť bez toho, aby to niekto hodnotil

Ste skvelí, pretože sa vďaka vašim darom podarilo splniť našu výzvu. Pomocou nej a vašich príspevkov dostali maminy z Rodinného centra Ráčik možnosť zažiť si arteterapiu na vlastnej koži. Viac.

04.06

Chceli by sme v škole viac tvoriť!

Vďaka podpore z Dobrej krajiny sme vycestovali do Dubnice nad Váhom a pripravili pre druhákov z Gymnázia arteterapeutické stretnutie. Viac.

19.05

Van Goghovo ucho v ARTbistre

Tím Mládeže ulice sa zapojil do celosvetového podujatia Restaurant Day, ktorý pripadol na 16.5.2015. Viac.

04.03

Kreatívne spoznávanie seba pre všetkých

Spoznávanie samého seba...vyjadrovanie túžob a snov. Ako? Bez slov... Arteterapia - to je viac, ako len kreslenie či modelovanie z hliny. V našej práci je to cesta pre posilňovanie vzťahov s deťmi a mládežou, ktorým sa venujeme v nízkoprahových programoch. Je pomocníkom pri vyjadrení radostí i obáv, ktoré inak zostávajú skryté hlboko pod povrchom. Môže obohatiť život každého človeka a my by sme sa radi podelili s inými organizáciami o naše skúsenosti s ňou... Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.