Život s "pánom Alzheimerom"

Život s "pánom Alzheimerom"

Centrum MEMORY

Život s pánom Alzheimerom je nepredvídateľný. Prichádza pomaly, nenápadne až napokon udrie v plnej sile. Pomôžte nám spomaliť jeho príchod včasnou diagnostikou a následnými tréningami pamäti pre seniorov s počiatočnými štádiami tejto choroby, ale i pre zdravých seniorov, ktorí si chcú schopnosti svojej pamäti uchovať.

Napíšte nám
Darovali ste
6 671,15
Vďaka
93 darcom
 

Život s pánom Alzheimerom je nepredvídateľný. Prichádza pomaly, nenápadne až napokon udrie v plnej sile. Pomôžte nám spomaliť jeho príchod včasnou diagnostikou a následnými tréningami pamäti pre seniorov s počiatočnými štádiami tejto choroby, ale i pre zdravých seniorov, ktorí si chcú schopnosti svojej pamäti uchovať.

Vyzerajú ako bežní seniori, ale nie sú obyčajní. Sú to ľudia, ktorých trápi pamäť a problémy s ňou. Najprv, si len niečo, zabudnú, neskôr strácajú schopnosť orientovať sa , robiť rozhodnutia. V mnohých prípadoch nastupuje Alzheimerova choroba. Našim cieľom je poskytnúť všetkým možnosť účasti na testovaní pamäti v našom centre s následným odporučením ďalších krokov a tým aspoň čiastočne odbremeniť aj rodinných príslušníkov. Viac o projekte.

27.03

Buďme SPOLUonline

Pre všetkých, ktorí chcú niečo urobiť pre svoju myseľ a telo. Ďakujeme, že ste si nás pozvali k Vám – online! Viac.

16.03

Veľkonoční zajkovia ,ktorí prinesú radosť.

Aj s diagnózou Alzheimerova choroba, môžeme ešte vŕtať,šmirgľovať,lepiť,šiť ... Viac.

02.03

Reminiscenčná záhrada

Prichádza jar a prebúdza sa aj naša reminiscenčná záhrada. Že neviete čo to je? Nech sa páči čítajte ďalej. Viac.

24.02

Bingooo !

Bingo je hra , ktorá výborne osvieži myseľ našich klientov, hlavne popoludní, keď začína doliehať na človeka únava. Bingo je zábava. Viac.

10.02

Aj vtáčiky potrebujú prežiť zimu.

Trénovať jemnú motoriku môžeme aj pri výrobe vtáčích kŕmidiel vyrobených zo šišiek . Viac.

23.01

Morské prasiatko ako terapeut.

Morské prasiatko Adamko je obyvateľom špecializovaného zariadenia denného pobytu v Centre MEMORY n.o., kde spríjemňuje pobyt svojou prítomnosťou klientom s demenciou. Viac.

18.12

Medzigeneračné programy

Ako spájame deti so seniormi a čo sa pri tom všetci naučia. Viac.

28.05

Bystrá Hlava

Len krížovky nestačia ... Viac.

26.03

Už ju máme tu !

Pýtate sa že čo? Našu úplne novučičkú multifunkčnú tlačiareň. Viac.

18.12

Keď sa dobrá vec podarí.

Firma NaturaMed Pharmaceuticals si Centrum MEMORY n.o. vybrala ako matchingový partner, už to bolo skvelé, ale záver bol úžasný. Viac.

09.11

Otestujte si svoju pamäť.

Zabúdanie je každodennou súčasťou nášho života. Každý z nás z času na čas zabudne niekomu odovzdať odkaz, občas sme nepozorní, niekedy máme nejaké slovo na jazyku, ale ani za svet nám nevie napadnúť. Kedy však vieme, že to nie je bežné a mali by sme s tým začať niečo robiť? Hranica býva niekedy veľmi tenká. Viac.

13.10

Posilni svoj mozog

˶Každý človek sa môže stať sochárom svojho mozgu, ̋ uviedol držiteľ Nobelovej ceny za fyziológiu a medicínu, za štúdium štruktúry nervovej sústavy, Santiago Ramón y Cajal už v roku 1923. Viac.

31.08

Netreba sa báť

Aj pani Mária mala obavy, či sa jej u nás bude páčiť a či bude všetkému rozumieť. Prvý krát si to prišla vďaka dcére iba vyskúšať a teraz naháňa celú rodinu kedy bude ďalšie stretnutie a nevie sa ho dočkať. Viac.

20.10

Krása napriek diagnóze

„Krásni mladí ľudia sú hračkou prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela“. Johann Wolfgang Goethe Viac.

19.08

Čo vie bežný občan o Alzheimerovej chorobe?

Aby sme zistili, ako Alzheimerovu chorobu vnímate vy - obyvatelia nášho malého Slovenska, urobili sme prieskum. Výsledky nás zaskočili. Viac.

11.07

Keď silní sú zároveň dobrými

Sobota, areál Divokej vody, Čuňovo. V rámci celodennej akcie Tvrďák sa traja zdatní muži rozcvičujú, aby aj tento rok prekonali samých seba a zdolali 5 km behu a 20 prekážok a dobehli úspešne až do cieľa.... Viac.

03.06

​Ako vyzerá bežný deň v Alzheimerspace?

Viacerí sa nás pýtate, čo presne v Alzheimerspace robíme, čím sú naše služby iné ako ostatné a ako konkrétne pobyt u nás prospieva našim klientom s Alzheimerovou chorobou. Tak poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vyzerá bežný deň v Alzheimerspace. Viac.

24.03

Prečo je dôležité hovoriť o demencii?

Pretože sa týka čoraz väčšieho počtu ľudí. A pretože neexistuje istota, že sa raz nebude týkať aj vás. Viac.

29.10

Hudba robí divy

Existujú ľudia, ktorí nemajú radi nákupy. Iní neobľubujú domáce zvieratá. Niektorých by ste márne nútili do športu či čítania kníh. Poznáte však niekoho, kto by nemal rád hudbu? My nie! Viac.

22.09

Tvrďák bol pre nás o (nejednom) víťazstve

V sobotu sme zažili nezabudnuteľný deň. Energiou nabitý Tvrďák bol pre nás výzvou. Postavili sme nielen dobrovoľnícky, ale aj bežecký tím. A zvíťazili hneď niekoľkokrát. Viac.

09.09

Každé 4 sekundy pribudne 1 pacient s demenciou

September - Svetový mesiac Alzheimerovej choroby Viac.

16.07

"Kto to tu zariadil? Je to ako v nebi..."

Takto reagovala jedna z našich pacientok počas snoezelen terapie, ktorú je možné u nás absolvovať každý utorok a piatok pod dohľadom certifikovanej terapeutky . Viac.

03.06

U nás kreativita nepozná hranice

Ďalšia z aktivizačných techník, ktorú obľubujú naši klienti s Alzheimerovou chorobou, je arteterapia. V Alzheimerspace má svoje nezastupiteľné miesto. Viac.

13.03

Chráňme si spomienky, majú liečivý účinok...

Predstavujeme Vám reminiscenciu – jednu z aktivizačných techník, ktoré realizujeme v Alzheimerspace s pacientmi s Alzheimerovou chorobou. Jej podstatu tvoria spomienky a práca s nimi. Viac.

02.02

Ďakujeme za šancu byť súčasťou Dobrej krajiny

Keď nám v novembri 2014 prišiel e-mail o tom, že náš projekt bol v rámci Dobrej krajiny zaradený medzi víťazné, mali sme zmiešané pocity. Najprv obrovská radosť z úspechu („To je neskutočné, sme super!“), no vzápätí pocit nesmiernej zodpovednosti („Zvládneme to?“) Dnes vieme, že táto správa nám pomôže zmeniť životy. Životy ľudí s Alzheimerovou chorobou. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.