Aj ja hľadám Messiho

Aj ja hľadám Messiho

Som iný

Messimu diagnostikovali Aspergerov syndróm, Samko je úspešný florbalový brankár a je nepočujúci. To najdôležitejšie majú spoločné - Niekto, kto v nich veril im dal šancu a posilnil ich sebadôveru. Preto aj my v našom OZ SOM INÝ dávame týmto deťom šancu a hľadáme medzi nimi talenty, ktoré by mohli inak ostať skryté. Pomôžte nám medzi nimi nájsť napríklad aj nového Messiho!!!

Napíšte nám
Darovali ste
8,32
Vďaka
4 darcom
 

HĽADÁME MESSIHO !!! V našom OZ SOM INÝ dávame znevýhodneným deťom šancu a hľadáme medzi nimi talenty, ktoré by mohli inak ostať skryté. Pomôžte nám medzi nimi nájsť napríklad aj nového Messiho!!! Viac o projekte.

Messiho dobrodružstvo začalo v Argentíne, keď mal 5 rokov. Jeho vrstovníci boli o hlavu vyšší a mohutnejší. Napriek tomu sa nevzdal a pod vedením si vylepšil techniku. Po čas s ľahkosťou prekľučkoval s loptou pri nohe cez celé ihrisko a dal gól. Taktikou jeho spoluhráčov sa stala prihrávka Lionelovi, o viac sa nestarali. Vo veku 8 rokov mu diagnostikovali Aspergerov syndróm. Neskôr si ho všimol slávny klub Newell's Old Boys, kde bol do 13-tich rokov. V tom čase Messiho trápila vážna choroba. Nerástol a nepriberal na váhe. Išlo o hormonálnu poruchu, ktorá ambicióznemu chlapcovi spôsobovala vážnu komplikáciu. Pomohli mu až lekári v Španielsku, kam sa presťahoval s rodinou.

Samko je nepočujúci. Žije na Slovensku. Od svojich 7 rokov chcel hrať florbal. Veľmi sa túžil začleniť do kolektívu zdravých detí. Mal obavy, že ho neprijmú, že s ním tréneri nebudú schopní komunikovať. Myslel na to, či mu to pridružené zdravotné problémy dovolia byť plnohodnotným členom tímu. S podporou rodiny, priateľov, trénerov a učiteľov, ale najmä vlastnou usilovnosťou Samko tieto obavy a prekážky zdolal. Spoločne s tímom to v roku 2016 dotiahli až na majstra Slovenska.

Takéto príbehy pripomínajú rozprávku o Harrym Potterovi. Ten okrem iného vynikal aj v metlobale. Bez podpory a dôvery profesorky McGonallovej by sa k nemu však nedostal. Všetci traja hrdinovia sa možno cítili ako outsideri, ale mali silnú motiváciu, sebadisciplínu, psychickú vyspelosť oproti rovesníkom. Niekto, kto v nich veril alebo im dal šancu, posilnil ich sebadôveru.

Preto aj my v našom OZ SOM INÝ dávame týmto deťom šancu a hľadáme medzi nimi talenty, ktoré by mohli inak ostať skryté. Pomôžte nám medzi nimi nájsť napríklad aj nového Messiho!!!

Prispejte na športové tábory, ktoré pre tieto deti usporiadavame a staňte sa ich priateľom, ktorý im dal šancu a dôveru.

  • florbalový tábor od 27.júla do 3. augusta 2018 v Mútnom. Zúčastniť sa ho môže 30 detí - dievčatá aj chlapci od 7 rokov, ktoré sú zdravotne, alebo sociálne znevýhodnené. Máme prihlásené deti s downovým syndrómom, sluchovo postihnuté deti, deti po DMO.
  • plavecký tábor II. od 27. do 30. septembra 2018 v x-bionic sphere v Šamoríne. Zúčastniť sa ho môže 20 detí - dievčatá aj chlapci od 7 rokov, ktoré sú zdravotne, alebo sociálne znevýhodnené. Je určený pre deti s downovým syndrómom, sluchovo postihnuté deti, deti po DMO.
  • florbalový tábor od 18. do 21. októbra 2018 v Mútnom. Zúčastniť sa ho môže 30 detí - dievčatá aj chlapci od 7 rokov, ktoré sú zdravotne, alebo sociálne znevýhodnené. Je určený pre deti s downovým syndrómom, sluchovo postihnuté deti, deti po DMO.

Pre všetky tieto deti, je celý tábor vrátane ubytovania, stravy, športovísk, kina, ale tiež odborných cvičení úplne ZADARMO. O deti sa počas celého víkendu postarajú naši špecialisti.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.