AJ Ty v IT

AJ Ty v IT

Aj Ty v IT

Podporujeme dievčatá, aby sa nebáli informatiky a odstraňujeme predsudky o "mužskej profesii". Pridajte sa a pomôžte nám priniesť o Dva a pol ženy viac na každé IT oddelenie! Prečo? Pretože IT sektor na Slovensku už nesmie prísť ani o jednu šikovnú ženu.

Dva a pol ženy
{{ object.organization|i18n_field:'name'
Podporím
Napíšte nám

Náš cieľ na rok 2021

Máme už
0
Vďaka
0 darcom
Chýba nám
5 254

Podporujeme dievčatá, aby sa nebáli informatiky a odstraňujeme predsudky o "mužskej profesii". Pridajte sa a pomôžte nám priniesť o Dva a pol ženy viac na každé IT oddelenie! Prečo? Pretože IT sektor na Slovensku už nesmie prísť ani o jednu šikovnú ženu.

www.ajtyvit.sk
Celoročne pracujeme so stredoškoláčkami, organizujeme pre ne IT workshopy, diskusie, stretnutia. Robíme všetko preto, aby nám kvôli predsudkom neušiel ani jeden IT talent. Našim cieľom je mať viac žien pôsobiacich v tejto oblasti. Ak sa rozhodnete na tento projekt prispievať pravidelne (aspoň 3x za sebou), Váš dar bude do výšky 50 euro znásobený 1:1! Viac info nájdete TU Viac o projekte.

Dva a pol ženy

Ešte 5 254 € a podarí sa nám splniť náš ďalší cieľ.

S Vašou pomocou prinesieme na každé IT oddelenie na Slovensku v priemere o dva a pol ženy viac. IT sektor tak možno už za pár rokov získa až 1000 šikovných dievčat! Viac financií pre nás znamená, že môžeme vyraziť na viaceré školy, pripraviť viac workshopov a stretnúť sa aj s dievčatami, ktorým o možnosti venovať sa IT nikto iný nepovie.

Dva a pol ženy
04.04

Girl's Day - veľké okno do IT sveta

Oslavovať Deň žien môžeme kvetmi, dobrým vínom alebo dobrou skúsenosťou. Oslavovať Deň žien v informačno-komunikačných technológiách môžeme práve tým, že vytvoríme dievčatám príležitosť k celoživotným oslavám toho, že si vybrali prácu, ktorá ich baví, napĺňa a v neposlednom rade aj uživí. Viac.

20.12

PETRA KOTULIAKOVÁ: Chcela som byť kriminalistka

Petra Kotuliaková z Aj Ty v IT podporuje dievčatá, aby sa nebáli informatiky. Pozrite si jej odpovede na netradičné otázky Vianočného miniportrétu z Dobrej krajiny. Viac.

06.06

Dievčatá matematika môže baviť

Ako som krúžok založil, a ako dievčatá majú rady matematiku počas práce na krúžku. A prečo to je kľúčom k tomu, aby sa neskôr mohli venovať technologickým smerom. Viac.

27.03

Ďakujeme pán prezident, táto podpora nás potešila

Je skvelé vedieť, že aj niekto, ako je prezident republiky, vie, aká je dôležitá pre dieťa podpora od jeho rodiča. Viac.

16.03

Čím budeš, keď vyrastieš?

Jednoduchá otázka, ktorú sa opýtate aj dieťaťa v škôlke. S pribúdajúcim vekom začína byť stále zložitejšia a menej jednoznačná. Viac.

09.02

Prečo je málo žien v IT a ako to zmeniť

Je to vcelku jednoduché, no vyžaduje to dlhodobú prácu už na základných školách. Hlavne na matematike. Viac.

03.11

Najčastejšie otázky dievčat pri rozhodovaní o štúdiu informatiky

Našou hlavnou „náplňou práce“ je vysvetľovanie stredoškoláčkam, že štúdium informatiky nie je taký strašiak, ako ho mnohí prezentujú. Viac.

16.08

Dva a pol ženy... do každej IT firmy

Svet IT už nesmie prísť ani o jednu šikovnú ženu! Pomôžte nám nadchnúť stredoškoláčky pre oblasť, v ktorej sú prirodzene dobré. Zatiaľ to totiž nevedia. Viac.

15.06

Ako spolupracujeme s firmami

Máme šťastie na skvelé firmy, s ktorými spolupracujeme. Viac.

17.05

Ako spraviť lepší život sebe a pritom aj iným ľuďom

Aj ITčkari môžu byť dobrovoľníci. Zapojenie sa do nejakej organizácie, ktorá pomáha okoliu, určite nie je na škodu. Dokonca to má veľa benefitov, o ktoré by ste inak prišli. Viac.

19.03

Môžu Slováci v zahraničí pritiahnuť viac dievčat do IT na Slovensku?

S Aj Ty v IT spolupracujem už niekoľko rokov. Začalo to na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, kde som študovala, pokračovali sme, keď som pracovala v Microsoft Slovakia a rozhodne nekončíme spoluprácu ani teraz, keď pracujem v AOL v Londýne. Viac.

19.02

Prečo vzniklo AJ Ty v IT

Aj Ty v IT sa venujeme už tretí rok. Malý lokálny projekt na bratislavskej FIIT-ke sme rozbehli, keď mala fakulta dlhodobo 3 % študentiek. Ach. A stav sa nezlepšoval. Viac.

Čo ďalej

Ak Vás tento projekt nezaujal, pozrite si ďalšie alternatívy v rámci rovnakej témy.
Z každého daru bude 5 % použitých na vykrytie nákladov s verejnou zbierkou a správou portálu DobraKrajina.sk. Ďakujeme.