Veľmi dlho ste o nás nepočuli. A mali sme na to veľmi dobrý dôvod. Makáme totiž na niečom naozaj veľkom. A aj VY môžete byť toho súčasťou!

V máji je to presne rok, čo sme sa dali dokopy 3 organizácie Mládež ulice, Rodinné centrum Ráčik a Občianske združenie Varianty a spolu s ďalšími aktívnymi rodičmi sme začali snívať náš sen o mládežníckom komunitnom centre v Rači.

Všetci sme boli presvedčení, že práve toto nám na našom sídlisku - a možno aj v celom meste- chýba. Miesto, kam by po škole mohli chodiť deti a mladí ľudia zo sídliska. Klubovňa na robenie si domácich úloh, na vymieňanie si pokemonových kariet alebo len tak na posedenie a porozprávanie sa. Vychádzali sme pritom z poznania, že nie všetky deti nutne musia alebo si môžu dovoliť trénovať a chodiť na turnaje sedem dní v týždni a že takto presúťažiť celé detstvo nie je ani úplne zdravé.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 955,57 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Už po prvých rozhovoroch nám bolo jasné, že tento projekt nebude jednoduchý a s výkrikom "Držte si klobúky!!!" sme odštartovali poriadne dobrodružnú jazdu.

Za ten rok sa nám podarilo získať pre náš nápad nielen priazeň a sympatie našich blízkych a známych, ale aj podporu zo strany samosprávy. Po tom, ako sme v júli 2016 úspešne zaregistrovali naše nové občianske združenie, v októbri 2016 nám poslanci Bratislavskej župy jednohlasne zverili do dlhodobého nájmu nevyužitú budovu bývalej jedálne pri Strednej odbornej škole masmediálnych informácii na Kadnárovej 7.

Hoci bola budova po viac ako 10 ročnom chátraní v dezolátnom stave, v spolupráci s dobrovoľníkmi so spoločnosti DELL sme sa, hneď ako to bolo možné, pustili do jej čistenia a upratovania.

Fotka Stará jedáleň.

Našu radosť z toho, že máme priestor pre naše sídliskové sny, sme patrične dali najavo počas jednodňových reštaurácií v novembri 2016 a v máji 2017. Fantastické jedlo od našich kuchárok a možnosť exkurzie v plesnivých polorozpadnutých priestoroch pritiahla viac ako 500 zvedavcov.

Pred samotným spustením komunitného centra pre širokú verejnosť nás teraz čakajú približne dva roky totálnej rekonštrukcie budovy.

Je nás celkom 10 nadšencov a dobrovoľníkov, ktorí majú za sebou viac ako 15 rokov skúsenností Mládeže ulice, 12 rokov skúsenností Ráčika, 5 rokov Krasňanského zelovocu, 3 roky Montessori školky Krasňanka, 3 roky Variantov, 1 rok Zabudnutého Slovenska a mnohých ďalších skvelých projektov. Veríme si, že na to ako ostrieľaní profesionáli máme na to a že to zvládneme. Budeme veľmi radi, ak sa k príbehu Starej Jedálne pridáte aj vy. Vaša podpora a pomoc akéhokoľvek druhu alebo čo i len držanie palcov pre nás nielen veľmi veľa znamená a úprimne ani sa bez nej nezaobídeme.

Príbeh Starej jedálne môžete pomôcť vytvárať aj vy - naši milí priatelia a podporovatelia :)

Aktuálne stojíme pred začiatkom rekonštrukcie strechy. Ak sa Vám páči nápad podporiť našu prácu s deťmi a mládežou a vybudovanie bezpečného mieste pre ich trávenie voľného času pomôžte nám prosím svojou podporou - psychickou ale aj tou finančnou.

Poteší nás Vaša priazeň :)

ĎAKUJEME!