Včely v zime nespia. Pripravujú sa na jar, rovnako ako naša organizácia. Minulý rok bol plný veľkých vecí. Spolu s vami sme postavili Včelín, stali sa komunitným projektom roka, postavili prírodnú učebňu a zrealizovali prvú konferenciu VČELY.ČO. Ako nezaspať na vavrínoch a spraviť rok 2018 ešte lepším? Už na začiatku roku sa črtajú veľké príležitosti.

Efekt motýlích krídiel
Bude mať náš nový program vplyv na celé Slovensko? Už v marci začneme stavať Motýlí dom. Nie, nebudú tam exotické druhy, ale naše, lokálne. Babôčky žihľavové, admirálske, alebo pávooké. Školy, ale aj široká verejnosť, budú mať príležitosť navštíviť náš nový pavilón už v lete a sledovať život motýľov a vzdelávať sa o ich význame. Dospelé jedince budú následne vypustené do prírody a budú tak podporovať miestnu biodiverzitu.

Včelia kRAJina
Chýba ešte 2 614,6 €

Včelia kRAJina

kRaj

Vo Včelom kRaji vieme o včelách VČELYčo a s veľkou radosťou sa o naše vedomosti delíme s ostatnými. Pomôžte aj vy s budovaním prvej vzdelávacej včelnice a environmentálneho centra venovaného opeľovačom.


Prelet čmeliaka
O farebných a užitočných opeľovačoch sa deti dozvedia viac na ihrisku, ktoré sa stane súčasťou motýlieho pavilónu. Jednotlivé prvky nadviažu na tému opeľovačov a stanú sa prostriedkom na prehlbovanie získaných vedomostí. Pridáme aj možnosť pozorovať čmeliakov v ich kolónii cez pozorovacie sklo. To bude krásne, sledovať aj ich majestátny let :)

Ovocie Med našej práce
Veľmi obľúbeným programom u nás sú včelárske kurzy pre začiatočníkov. Tie sme plánovali už na jeseň a keď píšeme tieto riadky, sú vypredané. Už teraz sa tešíme na všetkých budúcich včelárov. Ale tento rok otvoríme opäť aj bezplatný dlhodobý kurz pre ľudí z regiónu, ktorí sú nezamestnaní. Dostanú od nás vďaka Nadácii Granvia plný kurz v mesiacoch apríl až október a štartovací balíček pre svoju včelnicu. Z tohto kurzu máme veľkú radosť, je to zaslúžený ovocie med našej dlhoročnej práce, kde nepoukazujeme len na riešenie environmentálnej témy, ale prepájame ju spolu s ekonomickými a sociálnymi problémami regiónu.

Ďakujeme za vašu podporu a tešíme sa na rok 2018. David a Soňa, Včelí kRaj