Pamätám si keď sme sa videli prvý krát. Bolo to pred tromi rokmi. Trochu sme spolu bojovali. Skúšali sme hranice, kto z koho a kto koľko toho zvládne.

Pamätám si keď sme sa videli prvý krát. Bolo to pred tromi rokmi. Trochu sme spolu bojovali. Skúšali sme hranice, kto z koho a kto koľko toho zvládne. Začali sme od úplného začiatku, budovali vzťah. Odmietal si sa zapojiť do hier a občas si iným deťom roztrhal to, čo vytvorili. Utekal si pred nami. Myslím, že si ma pár krát poslal kade ľahšie a schytala som aj pľuvanec. Na to si ale už tak veľmi nespomínam.

Potom ťa začalo baviť kopať do lopty, spájať bodky do čiarok alebo sa hrať s drevenými kockami. Mal si niekoľkých parťákov a spolu sme sa učili farby a ročné obdobia. Máme za sebou niekoľko výletov. Doteraz spomínaš na vedecké múzeum a na to, ako si sa tam hral na žeriavnika. Máš rád hasičov a keď idú okolo vášho domu stojíš so zatajeným dychom a sleduješ to obrovské hasičské auto.

Mládež (z) ulice
Chýba ešte 2 954,84 €

Mládež (z) ulice

Mládež ulice

Skúste sa na pár chvíľ vrátiť do obdobia svojho detstva a dospievania. Spomeniete si na letné zážitky, čas strávený so spolužiakmi či dôležité rozhodnutia, pred ktorými ste stáli. Isto vo Vašom živote hrali dôležitú rolu rodičia, no možno tu boli aj ďalší dospelí, ktorí vás inšpirovali a posunuli. Učiteľ, tréner, vedúci krúžku či kňaz – človek, ktorý Vám rozumel.

Teraz už máš 6 rokov. Zvládaš veľmi veľa vecí – už dokážeš napísať niektoré písmenká, vieš počítať, pekne držať ceruzky, pozdraviť sa aj sa poďakovať. Pred niekoľkými dňami si išiel prvý krát do školy. Trochu som sa bála, lebo si predtým nechodil do škôlky a to potom môže byť občas v kolektíve ťažké. Nechcel si nám najskôr o škole nič hovoriť. Iba si povedal, že si si našiel kamaráta a chodíš do 1.B.

Dnes si ale prišiel, posadil sa na schody a povedal, že nám chceš ukázať prekvapenie a máme počkať, kým si ho pripravíš. Otvoril si školské dosky a vybral pracovný zošit z matematiky a šlabikár. So štrbavým úsmevom si nám ukázal svoje prvé „včeličky". Pani učiteľka ti napísala aj to, že tvoje domáce úlohy sú PEKNÉ a KRÁSNE. Tvoja staršia sestra je na teba hrdá, to som na nej videla. Hrdo ti pomáhala hľadať tie včeličky a pochválila sa, že to ona sa s tebou učí. Motivuje ťa do domácich úloh napríklad tak, že za každé tri čiarky sa môžete spolu hrať hru. Rovnako ako ty je skvelá a zvláda školu ľavou zadnou napriek tomu, že to doma nemáte ľahké.

Som na teba hrdá, lebo robíš veľké pokroky a som veľmi rada, že ťa môžeme po tvojej životnej ceste sprevádzať práve my.

Svojim darom môžete podporiť predškolskú prípravu a doučovanie do školy pre deti a mladých zo sociálne vylúčených komunít a sídlisk, v ktorých už 15 rokov realizujeme nízkoprahové programy pre deti a mládež.