V dňoch 28.-29.11.2015 sme organizovali praktický seminár, na ktorom sa rodiny okrem iného dozvedeli, ako využiť rôzne staré receptúry v súčasnej domácnosti.

Matky si so záujmom vypočuli prednášky Ing. Aleny Gajduškovej z Andělskej zahrady, počas ktorých sa dozvedeli rôzne rady, ako možno viesť nízko nákladovú domácnosť, ako konzervovať zeleninu a tiež ako využiť rozličné staré receptúry v súčasnej domácnosti (pomocou prírodných produktov, ako je ocot, jadrové mydlo, sóda a iné).

Súčasťou seminára boli aj praktické ukážky, ako napr. príprava pracieho gélu (z jadrového mydla a sódy), výroba mydla, príprava chlebového kvasu z ražnej múky, ovocného octu (napr. z jabĺk) a syra.

Sebestačné oravské rodiny
Chýba ešte 2 235,81 €

Sebestačné oravské rodiny

Misia mladých

Deti prišli o otca, matky o manžela ako živiteľa rodiny vinou choroby alebo úrazu. Mnohé rodiny v oravskom regióne sa tak ocitli v náročnej životnej situácii a vo finančných ťažkostiach. S pomocou občianskeho združenia Misia mladých sa učia sebestačnosti. Bezplatným darovaním hospodárskych zvierat, ovocných stromčekov, semien plodovej, listovej a koreňovej zeleniny môžete pomôcť týmto rodinám v samostatnom hospodárení a zvyšovaní sebestačnosti aj vy. Súčasťou pomoci je aj vzdelávanie matiek a detí z týchto rodín v oblasti spracovania produktov zo zeleniny a ovocia, zberu, využívania a poznania byliniek.

Matky na záver tiež dostali praktický receptár, v ktorom sú recepty na prípravu džemov z domáceho ovocia, nápojov a čajov z byliniek, chutného pečiva a doplnený je o rady týkajúce sa starostlivosti o domácnosť.

Tento seminár sme mohli zrealizovať aj vďaka Vašej podpore a pomoci!

Ďakujeme!