Dobrých Tvrďákov v sobotu nezastavilo blato ani 30 °C teploty. Výsledok? 4500 eur, 55 vyčerpaných, ale šťastných bežcov a 2 rozdané bonusy pre neziskovky.

Víťazstvo je prekonať sa. To je motto preteku Tvrďák. Každého bežca čaká na viac ako 5 kilometrovej trati viac ako 20 prekážok, veľká skúška vlastných fyzických možností ale aj kopec srandy. Dobrí Tvrďáci aj tento rok zabojovali za krajšie, lepšie, vzdelanejšie a vnímavejšie Slovensko, v ktorom sa každý z nás bude cítiť dobre.

ESEŤÁCI potvrdili prvenstvo

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Každý Dobrý Tvrďák venuje svoje štartovné organizácii, za ktorú beží. Navyše motivuje svojich kolegov, kamarátov a známych k podpore dobrých projektov na DobraKrajina.sk. Tento rok sme videli zaujímavé tímové výzvy ESETu aj Accenture a dokonca 3 osobné výzvy bežcov za Cestu von. Vďaka nim a viac ako 110 darcom sa podarilo vyzbierať rekordných 4500 EUR.
Bonus pre neziskovku 2x200 EUR od Nadácie Pontis opäť vybehal ESET Tvrďák Tím. Andrea potvrdila svoju formu v kategórii najrýchlejšia bežkyňa za neziskovku a trať zdolala iba za 43 minút. Ivan zasa tesne predbehol svojich súperov a s časom 42 minút vybojoval ďalších 200 eur pre Generáciu 3.0.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Kto sa postavil na trať a ako vyzerali výzvy bežcov sa dozviete TU.

Čo sa stane s vyzbieranými euríčkami?

Generácia 3.0 využije takmer 1800 eur na zmenu vzdelávania zdola – od učiteľov. Do konca roka bude makať na tom, aby sa desať najlepších vzdelávacích prístupov dostalo medzi min. 1500 učiteľov. Takto bude mať kvalitnému vzdelaniu čo najviac žiakov, bez ohľadu na región a finančné možnosti. Viac o Generácii 3.0 tu.

Krásnych 1540 eur vyzbieraných pre Cestu von zase pomôže odmeniť Omamy, ktoré sa starajú o malé deti narodené do generačnej chudoby. Venujú sa im v kritickom veku 0-6 rokov, kedy im chýbajú podnety dôležité pre ich rozvoj a najmä pre lepšiu budúcnosť a úspechy v škole. Prečítajte si o Omamách TU.

Aj dievčatá môžu byť veľkým prínosom pre svet IT. Veľakrát sa stáva, že dievčatá nie sú povzbudzované k tomu, aby prerážali v tomto „mužskom" svete. Peniažky z Tvrďáka a všetky ďalšie dary pre prečítať tu.

Ulita sa zasa bude môcť aj letnom období venovať deckám zo sociálne znevýhodnených rodín v bratislavských Kopčanoch. Na túto časť Petržalky a jej obyvateľov sa často zabúda. Kopec vecí tu ešte chýba, deti však nie. Vyjdite z ulity a dozviete sa viac o ich projekte.

Deti a mladí ľudia s hendikepom kvôli svojim špecifickým potrebám nemôžu ísť cez prázdniny do bežného tábora, nemôžu chodiť do športových oddielov so zdravými deťmi, nie vždy sú akceptovaní na spoločenských a kultúrnych podujatiach, nemajú pracovné uplatnenie. Preto je tu Usmej sa na mňa, ktoré podporili najmä Dobrí Tvrďáci v Košiciach. Tu sa o nich dozviete viac.

ĎAKUJEME všetkým bežcom, dobrovoľníkom a darcom. Spravili ste nám krajší deň a dodali silu popasovať sa s prekážkami :)

UŽ 10 ROKOV MENÍTE SLOVENSKO

Dobrého Tvrďáka sme odbehli už šiesty krát. Začali sme v roku 2014. Vtedy si bežci mohli vybrať organizáciu a venovať jej 1 euro zo svojho štartovného. Od roku 2016 však už venujú štartovné v plnej výške a aj omnoho viac.


Viac fotiek z Tvrďák 2019 na našom Facebooku.
Viac fotiek z Tvrďák 2019 na našom Facebooku.