Watoto wangu alebo "moje deti", ako ich nazval jeden učiteľ, sú naši prváci.

Prišli k nám s rôznou úrovňou angličtiny. Nečudo, je to pre nich už tretí jazyk. Najskôr kmeňový jazyk ( Iraqw - v tejto oblasti), potom na základných školách pribúda ako vyučovací jazyk svahilčina, úradný jazyk Tanzánie. S angličtinou sa tam stretnete ako s druhým jazykom. Na stredných školách však už výučba všetkých predmetov (okrem svahilčiny) prebieha po anglicky.

Naše konverzácie angličtiny prebiehali tak, že ma oni učili po svahilsky a ja ich po anglicky. Občas sme si nerozumeli. Keď nepomohli ani ruky-nohy či slovník, tak sme to pustili a išli ďalej. Nebránili sa aj aktívnejším formám učenia či zapojeniu pohybu. Radi športovali, kreslili a hrali sa. Hrali sme double, mikádo, šípky a iné stolové hry. Dali sme aj kocky z papiera. Tu sú v plnej kráse: Yonathan, Pasco, Timotei (hore), Junior, Rehema, Iren, Agnes, Prisca, Samuel a chýba ešte Magdalena. (Na spoločnej fotke zľava).

Deti Afriky
Chýba ešte 975,47 €

Deti Afriky

Deti Afriky SK

Potrebujeme Vašu pomoc pri zakúpení postelí a nábytku pre internát strednej školy Yedidia v Tanzánii, ktorý bude zriadený pre dievčatá a študentov so zdravotným postihnutím z chudobných rodín.