Na internete vznikol nový priestor pre rodičov a priateľov detí s poruchou sluchu. Komunitno-edukačný portál NepocujuceDieta.sk im prináša návody ako postupovať po zistení diagnózy a rozvíjať svoje dieťa. V jeho komunitnej časti nájdu ďalších rodičov, ktorých rady a skúsenosti im môžu v neľahkej úlohe výrazne pomôcť.

Vypočuť si neliečiteľnú diagnózu svojho dieťaťa je bolestivou ranou pre každého rodiča. Pri poruche sluchu to nie je iné, no stále je tu nádej, že dieťaťu sa podarí naučiť rozprávať a plnohodnotne fungovať v komunite počujúcich. Nie je to však ľahká cesta - rodič sa musí veľa naučiť a začať pracovať čo najskôr.

O poruche sluchu a rozvoji dieťaťa s poruchou sluchu je však na slovenskom internete žalostne málo informácií. Odborníkov je kritický nedostatok a rodič sa s nimi nemôže radiť tak často, ako by bolo na začiatok potrebné. Na optimizme nepridáva ani fakt, že 95% nepočujúcich detí sa rodí počujúcim rodičom a tak zvyčajne vo svojej blízkosti nemajú nikoho ďalšieho s podobným problémom.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 6 478,91 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Portál www.NepocujuceDieta.sk vznikol ako odpoveď na spomínané problémy rodičov. Dúfame, že vďaka nemu si nebudú musieť prechádzať tou istou beznádejou, akou už prešli stovky pred nimi. Rodičia nájdu v príručke rodiča prehľadné rady, ktoré im pomôžu zorientovať sa po zistení diagnózy a odštartujú ich na cestu rozvoja svojho dieťaťa. V diskusných fórach a blogoch nájdu skúsenosti iných rodičov, môžu sa pýtať na svoje problémy a keď trochu "vyrastú", môžu sami zdieľať svoje skúsenosti, ktoré pomôžu tým, ktorí prídu po nich. Užitočnou je aj mapa používateľov portálu, vďaka ktorej rodičia zistia, že ďalší z nich býva možno len o pár ulíc ďalej, môžu sa spoznať a spoločne prežívať radosti i starosti so svojimi deťmi.

Ako jeho tvorcovia máme neskutočnú radosť, že tento portál prišiel na svet. Poznáme mnoho ľudí, ktorým otvori nové možnosti. Zo srdca ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácií Pontis za finančný grant, vďaka ktorému tento projekt mohol prísť až k tým, ktorí ho potrebujú.

Dovidenia na portáli NepocujuceDieta.sk.