Stopy snov nie sú len divadlo a javisko. A tak vám predstavujeme a pozývame vás na vernisáž výstavy "Výtvarné jednohubky"! Príďte si nás vychutnať!

Rozhodli sme sa okoreniť náš divadelný život výstavou. Máme teraz pauzu medzi hraním inscenácie "Princ, kde si?" a novou premiérou. Chceme sa vám predstaviť aj takto, cez "Výtvarné jednohubky".

Cesta (k) samostatnosti
Chýba ešte 564,64 €

Cesta (k) samostatnosti

Stopy snov

Z krúžku do práce. Od starostlivosti k podpore. Od strachu k tolerancii. Vytvárame priestor pre dospelých ľudí s mentálnym znevýhodnením, aby mali rovnaké príležitosti ako ostatní - vytvoriť si domov, uplatniť sa v práci a budovať si vzťahy.

Ako vznikla výstava?

Sme skupina tvorivých ľudí, ktorí majú radi jednohubky. A predstavujeme vám skupinu vytvorených jednohubiek, ktoré majú radi ľudí. Chrum. Chrum.

Takže prečo robíme túto výstavu? Lebo chceme. Lebo sa ňou môžeme predstaviť inak, ako divadelne. A tak sa predstavujeme ako jednohubky. Jednohubky vo foajé. Chrum. Chrum. A veci v ráme, sú predsa umenie, nie? To, čo vyrábame pre radosť (rozumej z plezíru) sme zarámovali. Kúsky našich životov vtesnané do obdĺžnika z dubového dreva. Osamotené vo svojich bublinách, ale spojené humorom medzi sebou navzájom.

Je to taký náš vrtoch. Ponúknite sa. Dobrú chuť.

Ak ste zvedaví, ako sa zrodil koncept výstavy, čítajte ďalej.

Ponúkame vám fiktívny rozhovor reportérky C. S osobou S.

C: Ako ste prišli na názov Výtvarné jednohubky?

S: Už to nosíme v hlave dlho... od pol štvrtej. Každému z nás, členov Stôp snov, dáva priestor ukázať niečo malé. Chutné. Chrum. Chrum. A rýchle.

C: Čo je leitmotívom celej výstavy?

S: Ochutnajte nás. Ľudia radi konzumujú. A čo tí, čo majú nejakú diétu? Táto výstava je vhodná aj pre celiatikov aj Moby Dickov. Pre všetky menšiny z väčšiny.

C: Ako ste vyberali autorov?

S: Šancu dostali začínajúci, ako aj už renomovaní autori. Naša kurátorka vyberala čisto len tých členov, ktorí výtvarne za niečo stoja.

C: Rozumiem, človek si vyberá, vždy má možnosť voľby. Myslíte si, že zvolila správne?

S: Spoľahli sme sa na dlhoročné skúsenosti našej kurátorky, čo dokazuje najmä fakt, že toto je jej prvá výstava a necháme na návštevníkoch nech posúdia...

C: Aby sme sa nevenovali len kurátorke, povedzte nám niečo o autoroch, ktorých tak brilantne vybrala.

S: Autori sú predovšetkým herci. A to hneď veľa napovedá o ich výtvarných kvalitách. Ich vyjadrovanie na poli vizuálneho umenia je teda veľmi kreatívny proces. Často krátky a intenzívny.

C: Ďakujem Vám za rozhovor.

S: Aj nabudúce. Vidíme sa v Louvri.

Tešíme sa na vás vo foajé. Pozvite aj svojich priateľov, jednohubiek máme dosť!

https://www.facebook.com/events/1065627540145455/